Marka Niteo Tools – co niej wiadomo?

Niteo Tools to marka własna sieci Biedronka, która na rynku pojawiła się w 2015 roku. Wśród tych sprzętów możemy wyszukać elektronarzędzia zasilane akumulatorowo lub sieciowo, narzędzia ręczne oraz akcesoria.

Sklepy Biedronka, co jakiś czas organizują wyprzedaże, w ramach których można kupić w bardzo konkurencyjnych cenach elektronarzędzia i niezbędne przybory Niteo Tools. Ceny te są czasem tak abstrakcyjnie niskie, że w podobnej cenie nie kupimy tych sprzętów w dedykowanych marketach.

Produkty marki Niteo Tools – co o nich wiemy?

Elektronarzędzia, urządzenia akumulatorowe, narzędzia ręczne oraz akcesoria marki Niteo Tools wyróżnia dobry stosunek parametrów technicznych do ceny. Dlatego wielu kupujących decyduje się na zakup tych sprzętów, wybaczając im drobne niedociągnięcia. Większość z nich została wykonana ze stali węglowej, która została poddana obróbce cieplnej, co zwiększyło jej wytrzymałość. Niektóre jednak urządzenia zostały wykonane ze stali chromowo – wanadowej, dzięki czemu zyskały na trwałości.

Jak czytamy na oficjalnej stronie sklepu Biedronka wszystkie produkty marki Niteo Tools uzyskały certyfikat potwierdzający ich jakość przez firmy DEKRA, TUV oraz INTERTEK. Cały proces produkcji narzędzi marki Niteo Tools jest nadzorowany. Kontrolowane są one w czasie wytwarzania oraz w momencie kiedy są już gotowym produktem. Dzięki temu można oczekiwać sprzętów i akcesoriów, które spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa czy wymagania jakościowe.

Jak twierdzi Biedronka: Nasze produkty przechodzą wymagające testy sprawdzające użyteczność, trwałość i bezpieczeństwo. Efektem powyższych działań jest otrzymanie certyfikatu zaświadczającego o wysokiej jakości naszych produktów.

Należy jednak mieć na uwadze, że oferta ukierunkowana jest przede wszystkim do majsterkowiczów amatorów, którzy lubią pracę w zaciszu własnego domowego warsztatu.

Przeczytaj, co możesz zyskać dzięki aplikacji Biedronka.

Niteo Tools, Biedronka

Początki były skromne

Marka Niteo Tools stratowała z pilarką tarczową, wkrętakiem akumulatorowym z latarką oraz z wiertarką udarową. Były też dostępne akcesoria, na przykład zestawy wierteł i wkrętaków, składane wózki transportowe czy torby na narzędzia. Na przestrzeni mijających lat zwiększyła się oferta na narzędzia marki Niteo. Obecnie można kupić wiele elektronarzędzi zasilanych sieciowo jak i na akumulator. Warto wiedzieć, że raz kupiony akumulator (20 V i 2000 mAh lub 20 V i 4000 mAh) jest kompatybilny z innymi sprzętami z serii 20 V Max System.

Decydując się na zakup danego urządzenia, czytając jego specyfikację lub opis, na stronie Biedronka Home, nadaremno szukać informacji z kategorii opinie. Dla chętnego jednak nic trudnego. Poszukałam więc na innych stronach i dowiedziałam się na przykład, że odkurzacz przemysłowy Niteo Tools POJM210369 o mocy 1300 W ma bardzo wiele pozytywnych ocen. Wśród nich czytam, że mocno ssie, choć jest przy tym głośny, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, a cena jest odpowiednia. Komentujący zwracają także uwagę na zbyt krótką rurę teleskopową i przewód zasilający.

Wyrzynarkę z laserem NTX-JSL0287-18 marki Niteo Tools komentujący chwalą, że zakup ten okazał się trafionym nabytkiem do ich warsztatu. Wiertarka udarowa Niteo 230 V o mocy 850 W ma wiele satysfakcjonujących opinii. Sprzęt jest chwalony za odpowiednią cenę adekwatną do jakości, solidność, oraz że działa zgodnie z przeznaczeniem.

Niteo Tools, Biedronka

Serwis gwarancyjny

Urządzenia dla sieci Biedronka produkowane są przez Vershold Holding Poland Sp. z o.o., mPTech Sp.z o.o oraz przez Joinco Polska Sp. z o.o. Wszystkie produkty Niteo Tools objęte są trzyletnim okresem gwarancyjnym. Chcąc zareklamować jakiś produkt należy udać się do dowolnego sklepu Biedronka wraz z dowodem zakupu. Można również nawiązać kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy, mailowo lub telefonicznie z jednym z wyżej wymienionych partnerów.

Podsumowanie

Niteo Tools, sam w sobie, nie jest producentem narzędzi i elektronarzędzi. Jest tylko nazwą produktów marki własnej sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka. Trzeba wiedzieć, że dostawcami tych produktów są trzy wyżej już wspomniane firmy: Vershold Holding Poland Sp. z o.o., Joinco Polska Sp. z o.o. i mPTech Sp.z o.o. One również nie wytwarzają tych sprzętów i urządzeń, lecz są pośrednikami handlowymi i dystrybutorami.

Czy warto więc inwestować? Jeżeli potrzebujemy wykonać w domu drobną naprawę, a samo majsterkowanie nas nie specjalnie interesuje, to po co przepłacać za inny markowy sprzęt, który nie zostanie odpowiednio wykorzystany? Myślę, że hobbyści i pasjonaci z przydomowym warsztatem, okazjonalnie wykonujący drobne naprawy, będą zadowoleni ze sprzętów marki Niteo Tools.