Czy kuriery DHL i POP BOX będą dostarczać paczki 1 listopada? Wszystkich świętych i przesyłki

Czekasz na paczkę wysłaną DHL’em? Sprawdźmy, czy mamy szanse otrzymać ją w dzień Wszystkich Świętych wypadający 1 listopada.

Automaty paczkowe DHL: Czy POP BOX będą działać 1 listopada?

Po wielkim sukcesie paczkomatów InPost inne firmy kurierskie zaczęły iść w ich ślady. Od jakiegoś czasu DHL proponuje konkurencyjną usługę ze swoimi automatami paczkowymi, o nazwie POP BOX.

Wszyscy, którzy zamówili przesyłkę z dostawą w ten sposób, będą mogli odebrać swoje przesyłki również 1 listopada. Automaty paczkowe od DHL są bowiem czynne całą dobę, przez cały tydzień, niezależnie czy wypada akurat dzień wolny od pracy.

Pamiętajmy, jednak że paczki dostarczane są do skrytek przez kurierów, a Ci będą mieli wolne we Wszystkich Świętych. Tak wiec jeżeli wasza paczka trafiła do automatu we wtorek, 31 października, będziecie mogli ją na spokojnie odebrać. Jeżeli jednak nie udało się jej umieścić w skrytce, to kolejne dostawy zaczną się dopiero w czwartek 2 listopada.

Czy kurierzy DHL będą dostarczać przesyłki 1 listopada?

Na 1 listopada przypada dzień Wszystkich Świętych i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Większość zawodów ma więc wtedy urlop. Zaliczają się do nich również kurierzy, którzy w najbliższą środę nie będą pracować.

Jeżeli wasze przesyłki nie doszły więc we wtorek, to kolejną szansę na otrzymanie paczki będziecie mieli dopiero w czwartek. Nie ma od tej reguły żadnych wyjątków. Jeżeli chcecie zobaczyć status swojej przesyłki, możecie ją śledzić na stronie dostawcy.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak działają inne firmy kurierskie, przygotowaliśmy osobny materiał – 1 listopada 2023 – jak pracują kurierzy w dniu Wszystkich Świętych?