Święto Wszystkich Świętych, przypadające na pierwszego listopada, jest dla większości osób dniem wolnym. Co jednak jeżeli czekamy na przesyłkę, która lada moment ma do nas dojść? Jak na początek listopada zapatruje się InPost, sprawdźmy.

Paczkomaty InPost w dzień Wszystkich Świętych

Automatyczne skrytki InPostu słyną z tego, że mamy do nich dostęp zawsze gdy tylko mamy czas. Działają one 24 godziny na dobę, nieprzerwanie. Tak więc również 1 listopada będzie można odbierać swoje przesyłki. Wystarczy wprowadzić telefon i kod odbioru na terminalu bądź otworzyć skrytkę poprzez aplikację.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że dzień wolny od pracy, przysługuje kurierom rozwożącym paczki. Tak więc ostatnie dostawy do paczkomatów odbędą się we wtorek 31 października. Jeżeli wasza paczka trafi w tym dniu do skrzynki, będziecie mogli ją odebrać we Wszystkich Świętych. Na kolejne dostawy przesyłek trzeba będzie poczekać do czwartku, gdy kurierzy wrócą do pracy.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka nadawanie paczek

Czy kurierzy InPost dostarczają paczki 1 listopada?

Jeżeli czekasz na przesyłkę dostarczaną kurierem InPostu i nie dotarła do Ciebie 31 października, to będziecie musieli na nią poczekać na czwartku. 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tyczy się to również pracowników firm kurierskich.

W dniu wszystkich świętych kurierzy InPost mają dzień wolny, wrócą oni do pracy dopiero 2 listopada. Aby sprawdzić status swojej przesyłki, należy wejść w zakładkę śledzenia paczki na stronie InPostu, bądź w aplikacji na smartfony.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak działają inne firmy kurierskie, przygotowaliśmy osobny materiał – 1 listopada 2023 – jak pracują kurierzy w dniu Wszystkich Świętych?