niedziela, 14 lipca

Decydując się na zakup ekspresu bierzemy pod uwagę różne kwestie. Dla mnie istotne jest to, jak się sprawuje wybrany model w praktyce. Dlatego zaznajamiam się z opiniami tych, którzy już mają taki sprzęt u siebie. Jaki więc ekspres do kawy wybrać?

Na wirtualnych półkach sklepu internetowego Lidl, stoją obok siebie dwa modele marki DeLonghi: ECAM13.123.B i ECAM12.123.B. Myślę, że jest to idealny upominek dla siebie, a być może nawet prezent dla najbliższych. W końcu kto z nas nie lubi rozpocząć dnia przepyszną, aromatyczną kawą przyrządzoną przez profesjonalny sprzęt? Pojawia się więc pytanie – jaki ekspres do kawy wybrać? Postaram się udzielić odpowiedzi na podstawie opinii wystawionych przez klientów, którzy mieli już okazję przetestować ten sprzęt u siebie w domu.

Ekspres do kawy DeLonghi – który wybrać? Czytam opinie

Ciśnieniowy ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Ekspres ECAM13.123.B, droższy z prezentowanych modeli, zgromadził do tej pory 352 oceny, które zsumowane dają wysoką średnią 4,6/5 gwiazdek. Aktualnie, aż 264 osoby wystawiły najlepszą możliwą notę, oceniając ten produkt na 5 gwiazdek. Oczywiście znaleźli się także nabywcy, którym nieszczególnie przypadł do gustu ten model ekspresu. Negatywnie urządzenie oceniło pięciu komentujących, których głównym zarzutem były usterki techniczne lub wręcz nie działający sprzęt.

Poniżej prezentuję najnowsze opinie, które zostały wystawione przez użytkowników mieszkających w różnych krajach Europy, między innymi w Niemczech, czy Holandii. Zostały one napisane na przestrzeni kilku miesięcy, od czerwca do grudnia 2023 r.:

  • Najlepsze urządzenie. Bardzo zadowolony;
  • Jak dotąd świetnie! Produkt charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do wydajności;
  • Stosunek ceny do wydajności jest właściwy;
  • Bardzo zadowolony i kupiłbym je ponownie i ponownie.

Ekspres ECAM12.123.B DeLonghi

Ekspres DeLonghi ECAM12.123.B został oceniony przez 64 nabywców, a łączna ich suma daje średnią 4,5/5 gwiazdek. Najwyższą notę zebrał od 39 kupujących. Ciekawe jest to, że model ten nie został dotąd oceniony na 1 gwiazdkę, a tylko jedna osoba zdecydowała się dać 2 gwiazdki. Poniżej przytaczam najnowsze opinie. Tak się złożyło, że wszystkie te komentarze zostały napisane przez użytkowników mieszkających w Holandii w grudniu 2023 r.:

  • W pełni automatyczny ekspres do kawy Delonghi. Polecam, robi bardzo dobrą kawę. Ponieważ lubimy pić mocne filiżanki, używamy ziaren DE espresso. Można przygotować zwykłą kawę/espresso i cappuccino. Można spienić mleko bezpośrednio z filiżanki (…);
  • Dostarczone szybko. To solidny produkt, który działa tak, jak powinien;
  • Prosty, ale dobrze działający ekspres do kawy. Dobra kawa.

Przeczytaj również: Przelewowy, automatyczny, a może kapsułkowy? Braun, Krups lub DeLonghi? Mnogość ekspresów w sklepie Lidl

Automatyczny ekspres do kawy ECAM13.123.B DeLonghi

Ekspres ECAM13.123.B marki DeLonghi wyposażony jest w stalowy młynek, który zmieli ziarna na strukturę bardziej ziarnistą lub miałką, w zależności od wybranego stopnia zmielenia (13 poziomów). Trzeba wiedzieć, że im bardziej jest zmielona, tym intensywniejszy w smaku napar otrzymamy. Dodam również, że można także użyć wcześniej zmielonej kawy, której odmierzoną ilość wsypuje się do osobnego podajnika.

Urządzeniem steruje się wybierając przyciski na łatwym w obsłudze panelu. Przesuwając pokrętło można regulować moc małej czarnej, od łagodniejszej do mocniejszej. Ponadto można wybrać jedną lub dwie filiżanki espresso. Chcąc degustować napoje mleczne ekspres wyposażony jest w dyszę parową. Z jej pomocą podgrzejesz mleko lub je spienisz na aksamitna piankę. Chcąc przygotować Latte macchiato możesz użyć również szklanki o wysokości do 14,2 cm, co umożliwia regulowana wylewka. Na panelu znajduje się także przycisk Long. Pozwala on, na przygotowanie kawy z większą porcją wody.

Ekspres ECAM13.123.B jest energooszczędny, dzięki funkcji automatycznego wyłączenia. Ponadto urządzenie ma wbudowany automatyczny program płukania i odkamieniania. Umożliwia on stałą dbałość o czystość, także w tych miejscach, do których mamy ograniczony dostęp. Model DeLonghi ma duży wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l. Wygodne jest to, że ekspres sygnalizuje brak wody w pojemniku.

Cena: 1 999,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres do kawy ECAM12.123.B DeLonghi

Ekspres do kawy ECAM12.123.B, podobnie jak opisywany wyżej model także wyposażony jest w młynek z 13-stopniową możliwością regulacji stopnia zmielenia ziaren. Panel, za pomocą którego obsługuje się urządzenie, umożliwia wybór temperatury i intensywności smaku. Dodatkowo można regulować ilość kawy i wody. Ponadto decydujemy, czy jednocześnie ma być parzona jedna, czy dwie porcje małej czarnej.

Jeżeli jesteśmy fanami większych porcji naparu, które lubimy degustować w dużych kubkach to dobrą wiadomością jest ta, że wylewkę można regulować w zakresie od 8,6 do 14,2 cm. Dzięki temu zmieści się pod nią nawet wysoka szklanka. Urządzenie oferuje możliwość degustowania napojów mlecznych. W tym celu należy użyć dyszy parowej, by spienić lub podgrzać mleko. Ekspres DeLonghi został wyposażony w program dbający o czystość urządzenia – automatyczne płukanie i odkamienianie oraz funkcję oszczędzania energii.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Podsumowanie

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę jest to, że oba urządzenia oferują podobne możliwości. Wyposażone są w podobne młynki do mielenia ziaren i mają możliwość dokonania podobnych regulacji smaku. Ponadto umożliwiają przygotowanie jednej lub dwóch filiżanek naparu oraz zaopatrzone zostały w automatyczne programy utrzymujące czystość. Oba ekspresy mają wbudowaną dyszę parową, dzięki czemu samodzielnie można tworzyć delikatniejsze w smaku mleczne specjały.

Dodam, że porównywane ekspresy różnią się wyglądem. Model ECAM12.123.B ma nieco mniejsze wymiary od konkurenta i jest tańszy aż o 500 zł. Czytając opinie klientów, którzy mieli już okazję przetestować te urządzenia u siebie w domu, można wyciągnąć ciekawe wnioski. Do tej pory użytkownicy tańszego urządzenia nie zgłosili rażących usterek, wręcz przeciwnie, zdecydowana większość jest zadowolona z dokonanego zakupu. Klienci podkreślają, że ekspres cechuje się odpowiednim stosunkiem ceny do jakości.

Przeczytaj również tekst o automatycznym ekspresie z młynkiem i spieniaczem – jaki najlepszy model wybrać w sklepie Lidl?

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.