czwartek, 20 czerwca

Jeśli los postanowił zabawić się Twoim kosztem i pozbawił Thermomix mocy sprawczej, nie zwlekaj! Sprawdź, w jaki sposób możesz uratować święta i gdzie dokonasz najszybszej naprawy!

Awaria sprzętu codziennego użytku może wiązać się ze sporą dawką stresu – tym większą, im wyższą cenę przyszło nam za dane urządzenie zapłacić. Nic zatem dziwnego, że wizja usterek w urządzeniu, jakim jest kosztowny Thermomix, może skutecznie popsuć humor tym, którzy pokładają w nim swoje kulinarne, świąteczno-noworoczne nadzieje.

Jaki Thermomix taka awaria

O czym powinniśmy pamiętać w przypadku wystąpienia awarii w urządzeniu? Przede wszystkim o tym, w jaki sposób weszliśmy w jego posiadanie. Jeśli jego droga do naszej kuchni przebiegała zgodnie z życzeniem producenta i Thermomix pojawił się u nas do sześciu tygodni od pełnej zaskoczeń prezentacji, nie mamy się o co martwić.

Jeśli od tego momentu nie minęły 24 miesiące, śmiało możemy skierować się od autoryzowanego serwisu Vorwerk i oczekiwać darmowej usługi. Możemy również skorzystać z drogi, którą proponuje nam na swojej oficjalnej stronie producent i wypełnić zamieszczony w witrynie internetowej formularz awarii. W obu przypadkach konieczne będzie przedstawienie dowodu zakupu i wskazanie numeru identyfikacyjnego produktu.

Jeśli jednak z różnych względów nasz Thermomix zajechał do nas okrężną, choć wbrew pozorom szybszą, drogą, możemy już mieć nieco więcej wątpliwości co do kolejności podejmowanych kroków. Oczywiście, gdy zadbaliśmy o rozwianie wszelkich niejasności podczas zakupu, a więc posiadamy zarówno umowę od pierwszego nabywcy, jak i kartę gwarancyjną, nie musimy się o nic martwić.

O ile jesteśmy pewni, że urządzenie pochodzi z legalnego źródła i nikt wcześniej już przy nim na własną rękę nie majstrował. Jak bowiem bywa w przypadku, jeśli nawet nie wszystkich, to zdecydowanej większości sprzętów, nieautoryzowana ingerencja w produkt skutkuje natychmiastową anulacją pozostałego okresu gwarancji.

Thermomix z second-handu

Ciężko też oczekiwać, by używany, zakupiony na internetowej aukcji Thermomix, zachowywał się tak samo, jak ten, który, zgodnie z przykazaniem patriarchów, był wiele tysięcy lat wyglądany. Wiemy przecież, że im dłużej jakiś sprzęt eksploatujemy, tym bardziej prawdopodobne staje się wystąpienie w nim jakiejś usterki. Pytanie tylko brzmi – czy za tę usterkę odpowiada złośliwy los, pomyłka na taśmie produkcyjnej, czy nieodpowiedzialne użytkowanie pierwszego lub kolejnego właściciela?

Nie mając pewności co do prawdziwych losów naszego Thermomixa, ciężko może być nam udowodnić, że to nie nasze działania doprowadziły do awarii. Jak wiemy, producenci nie są wcale tak chętni do przeprowadzania drogich napraw na życzenie, a wnikliwy serwisant dopatrzy się nawet nieistniejącego w społecznej świadomości błędu. Ponadto w karcie gwarancyjnej zawarto liczne wyjątki, które zapewniają firmie Vorwerk możliwość odmowy bezpłatnego serwisowania wydanego przez nią sprzętu. Gdzie zatem udać się po pomoc, gdy najwyższa instancja odmówi nam pomocy? Już spieszymy z podpowiedzią.

Naprawa Thermomixa bez gwarancji

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy usterka, z którą przyszło się nam zmierzyć, nie jest możliwa do usunięcia domowymi sposobami. O takich sytuacjach pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule A miało być tak pięknie, czyli jak łatwo o usterkę w Thermomixie. Jeśli jednak żadna z prostych do zdiagnozowania naocznie sytuacji nie miała miejsca, pozostaje nam tylko zgłoszenie się do specjalistów.

Ponieważ urządzenie nie jest już objęte gwarancją, konieczne będzie sprawdzenie, w których punktach serwisowych dokonuje się podobnych napraw. Jedną z możliwości jest zapoznanie się z ofertą firmy usługowej, która zapewnia pomoc posiadaczom Thermomixa na terenie całego kraju. Wiele z nich zapewnia nie tylko wielomiesięczną gwarancję na przeprowadzane przez siebie zabiegi, ale też oferuje darmowy odbiór i ponowne doręczenie urządzenia w ręce jego właściciela już po podjętych zakończonych sukcesem działaniach.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy nieoficjalne zakłady zajmą się naszym Thermomixem w należyty sposób, zawsze możemy skorzystać listy autoryzowanych serwisów firmy Vorwerk.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, możesz sprawdzić, co mamy do powiedzenia na temat innych, podobnych Thermomixowi sprzętów.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.