Monsieur Cuisine – gdzie szukać bezpłatnych przepisów?

Monsieur Cuisine Smart pojawił się w twojej kuchni, a ty zastanawiasz się skąd brać przepisy? Podpowiadam, gdzie znajdziesz na prawdę wiele ciekawych i inspirujących receptur, w dodatku zupełnie bezpłatnie.

Monsieur Cuisine wśród społeczności popularnie zwany jest również Lidlomixem. Te wielofunkcyjne urządzenia mają wprowadzoną do pamięci rozbudowaną bazę przepisów. I tak w modelu Connect znajdziesz ich 500, a w urządzeniu Smart aż 600. Warto wiedzieć, że receptury te są comiesięcznie aktualizowane oraz dodawane są kolejne nowe.

Wydawałoby się, że taka ilość przepisów na wszelakie dania, napoje czy przetwory jest ogromna. Ale jak to w życiu, zdarzają się różne okazje, kiedy potrzebujemy przygotować coś ekstra. Chcąc zachwycić rodzinę nowym ciastem, deserem lub przekąską zastanawiamy się gdzie szukać nowych inspiracji. Poniżej podpowiadam, jaki sposób łatwo wyszukać interesujące strony w wyszukiwarce lub jakimi popularnymi aplikacjami się posłużyć.

Dlaczego właśnie te strony i serwisy internetowe?

Przygotowując się do pisania tego artykułu wzięłam pod uwagę popularne platformy, których częścią społeczności często sami jesteśmy. Bez trudu można wyszukać tam strony z przepisami – i właśnie to – łatwość dostępu, były dla mnie priorytetem. Oczywiście wiadomo, że dystrybutorem urządzeń wielofunkcyjnych są sklepy Lidla. Przeglądając ofertę Monsieur Cuisine Smart lub Monsieur Cuisine Connect otrzymujemy podpowiedzi skąd brać inspiracje.

Interesuje cię, jak dodać przepisy do Monsieur Cuisine Connect? Sprawdź i otrzymaj instrukcję w 6 prostych krokach.

Monsieur Cuisine

Jednym z miejsc, gdzie znajdziesz darmowy dostęp do wielu setek przepisów jest strona monsieur cuisine. Zgromadzone tam receptury opisane są w bardzo precyzyjny sposób oraz podane są wszystkie składniki konieczne do przygotowania potrawy. Łatwo można odnaleźć poszukiwane danie, zupę, deser czy ciasto.

Kuchnia Lidla

Drugą drogą, którą można podążyć jest wybór strony pod nazwą kuchnialidla.pl. Wszystkie zebrane przepisy dostępne są bezpłatnie dla każdego, kto ma ochotę przygotować coś smacznego w swoim MC, bez konieczności rejestracji, czy logowania się. Przejrzysty panel szybko umożliwia znalezienie poszukiwanej kategorii, na przykład dania głównego, przekąski czy przetworów. Klikając wyszukiwaną propozycję otrzymujemy instrukcję, jak krok po kroku przygotować danie. Istnieje również możliwość znalezienia diety specjalnej lub wybrania przepisu video.

Pinterest

Jeżeli jesteś osobą posługującą się różnymi językami, na platformie pinterest, znajdziesz wiele ciekawych propozycji przygotowania najróżniejszych dań z kuchni całego świata. Zainspirują cię tu pomysły wielomilionowej społeczności, a nowe przepisy dodawane są każdego dnia.

Facebook

Przeglądając swojego Facebooka w łatwy sposób możesz wyszukać strony, na których zrzeszają się poszukiwacze nowych kulinarnych inspiracji. Takich grup jest wiele i możesz łatwo dołączyć do nich. Wystarczy tylko wyszukać w aplikacji FB na przykład MCC FAN Monsieur Cuisine Connect Polska, Lidlomix Tips&Tricks + Przepisy, Monsieur Cuisine Smart Polska czy Lidlomix – Przepisy MCC. Otrzymasz wówczas dostęp nie tylko do wielu przepisów, ale przede wszystkim możesz liczyć na porady i wsparcie osób, które już mają dłuższe doświadczenie w użytkowaniu tego sprzętu.

Instagram

To jeszcze jedna platforma, gdzie możesz znaleźć mnóstwo inspiracji jak wyczarować szybkie danie z Monsieur Cuisine. Wyszukasz tu zarówno przepisy w formie tekstowej jak i filmy video. Ponadto, możesz zadać pytanie i uzyskać podpowiedź czy poradę, co i jak poprawić, aby danie zachwyciło wszystkich. Przykładami niech będą monsieurcousine_lidlomix czy strona dla polskich fanów Lidlomixa monsieurcuisine_pl.

Tik Tok

Znajdziesz tu wiele przepisów, które prezentowane są w formie filmików video. Dzięki temu nie ominie cię żaden szczegół, a ty będziesz mógł krok po kroku odwzorować u siebie w domu daną recepturę. Dodatkowo można dopytywać i uzyskiwać odpowiedzi na interesujące nas pytania. Wyszukaj #monsieurcuisinesmart, #obiadzlidlomixa czy #lidlomixprzepisy i baw się wybierając najlepsze dla siebie przepisy.

YouTube

Trudno byłoby pominąć serwis YouTube. Bez trudu można wyszukać interesujący nas przepis, na przykład jak przygotować chrupiącą pizzę, makowiec lub danie główne z piersią z kurczaka w roli głównej. Ilość przepisów jakie można tu wyszukać zdaje się nie mieć końca. Fajne jest to, że dostajemy dokładną instrukcję jak przygotować danie, co dodatkowo zobrazowane jest na filmie video.

Zastanawiasz się skąd brać przepisy na Thermomix? Oto 5 darmowych stron bez Cookidoo.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.