poniedziałek, 24 czerwca

Firma Bosch chwali się, że z ich suszarkami do ubrań można zaoszczędzić. W jaki sposób? Odpowiadamy!

Fot. Max Vakhtbovych/Pexels

Początki firmy Bosch sięgają 1886 roku, kiedy to Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Obecnie właścicielem marki jest niemieckie przedsiębiorstwo BSH Bosch Und Siemens Hausgeräte GmbH w Monachium. Urządzenia tej marki produkowane są na całym świecie, między innymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji. Do firmy należą także inne znane marki jak: Skil, Dremel, Blaupunkt, Junkers, Buderus.

Koncern Bosch zajmuje się:

  • motoryzacją – budowa poszczególnych komponentów samochodów (silniki, układ hamulcowy, inne) elektronika pojazdowa, systemy multimedialne (radioodtwarzacze, multimedia)
  • techniką przemysłową – automatyzacja, produkcja i rozprowadzanie maszyn przemysłowych, technologia procesu produkcji
  • dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków – elektronarzędzia, sprzęty AGD, produkcja kotłów grzewczych gazowych i olejowych, systemy alarmowe i przeciwpożarowe

Suszarki do ubrań

Wśród urządzeń, które produkuje marka Bosch, na szczególną uwagę zasługują suszarki do ubrań, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Dzięki pracy tego urządzenia pranie wyjmujemy suche, a ubrania bardzo często od razu są gotowe do noszenia, bez zagnieceń i konieczności używania żelazka.

Przez lata za suszarkami do ubrań ciągnął się mit, że urządzenia te są pożeraczami prądu, a do tego ubrania bywają zniszczone i nabywają nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo zarzucano im głośną pracę oraz zajmowanie cennej powierzchni. Ale czasy się zmieniają. Wraz z rozwojem techniki urządzenia te są coraz lepiej dopracowane pod względem technologicznym. Suszarki do ubrań zyskują coraz bardziej na popularności dzięki wygodzie użytkowania – po prostu przekładamy uprane rzeczy prosto z bębna pralki do suszarki. Zyskujemy na tym oszczędzając czas, bo nie musimy się trudzić w czasie rozwieszania prania, a po wysuszeniu ubrania po prostu składamy i już. Kolejną zaletą jest fakt, że unikamy w mieszkaniu wilgoci, która pojawia się czy chcemy, czy nie w trakcie suszenia.

Rodzaje suszarek

Suszarki wywiewne – wilgoć w trakcie suszenia odprowadzana jest poza urządzenie do kanału wentylacyjnego lub do pomieszczenia, gdzie stoi suszarka. W suszarkach kondensacyjnych nadmiar wilgoci skrapla się w kondensatorze i gromadzi w pojemniku. Później wodę po prostu należy wylać lub można zainstalować stałe odprowadzenie do kanalizacji. Najnowocześniejsze suszarki kondensacyjne z pompą ciepła pozwalają na odzyskanie części energii cieplnej podczas suszenia. Umożliwiają to zaawansowane technologicznie funkcje i czujniki oraz innowacyjna konstrukcja urządzenia, która umożliwia krótki czas pracy.

Fot. Ron Lach/Pexels

Co oferują nowoczesne suszarki do ubrań?

Producent suszarek marki Bosch zwraca uwagę na trzy główne aspekty, dzięki którym można zaoszczędzić nieco gotówki:

Oszczędność prądu

Wielu z nas zastanawia się, co zrobić, aby zmniejszyć zużycie energii. Kupując urządzenia w najwyższej klasie energetycznej – dla suszarek to A+++ – otrzymujemy maksymalną wydajność suszenia przy równoczesnym niskim zużyciu energii.

Suszarki z pompą ciepła nie wytwarzają wysokich temperatur podczas suszenia. Umożliwia to system SelfCleaning Condenser, który automatycznie czyści wymiennik ciepła oraz automatyka sensorowa Auto Dry, która stale monitoruje proces suszenia. Dzięki tym funkcjom urządzenie jest energooszczędne, czas pracy dostosowany do wsadu (temperatura suszenia i wilgotność). Jak zapewnia producent jeden cykl suszenia to koszt nieco ponad złotówkę

Bezpieczeństwo

Suszarki marki Bosch posiadają wbudowane czujniki, które mierzą temperaturę i wilgoć w trakcie suszenia. Dzięki temu ubrania są chronione przed przegrzaniem i przesuszeniem.

Porządek

Posiadając suszarkę unikamy dodatkowej pracy w postaci rozwieszania prania. Zyskujemy przestrzeń, którą zabiera nam suszące się pranie w pokoju, a równocześnie unikamy unoszącego się zapachu i wilgoci. Wyjmując pranie z suszarki zwykle nie wymaga ono prasowania, więc praca nasza kończy się na składaniu ubrań, bez konieczności prasowania (funkcja IronAssist zapewnia wygładzenie suchych ubrań w suszarce). Suszarki marki Bosch można ustawiać bezpośrednio na pralce. Montaż ułatwia zamontowany łącznik z wysuwaną szufladą. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy miejsce w pomieszczeniu.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.