CENTINEL WHEEL – zamiana zwykłego roweru w elektryczny

CENTINEL WHEEL to gadżet zamieniający zwykły rower w jego elektryczny odpowiednik. Sam montaż wydaje się niezwykle prosty, wystarczy wymienić zwykłe, standardowe, tylne koło rowerowe i zastąpić je prezentowanym. Zmian tych można dokonać bez ingerencji w samą strukturę pojazdu, zatem użytkownik w każdej chwili, może wrócić do koła standardowego.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/XEJaDHwMtos?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Bateria i silnik umieszczone są wewnątrz koła. Samo urządzenie działa w taki sposób, że zmniejsza opór podczas jazdy, tj. silnik wspomaga pracę nóg użytkownika. Wystarczy jednak zatrzymać rower by silnik także przestał pracować. Dodatkowo, w każdej chwili istnieje możliwość wyjęcia baterii i silnika, by jeździć na zmodyfikowanym rowerze w taki sposób jakby nie był elektryczny.

CENTINEL WHEEL

CENTINEL WHEEL wygląda ciekawie i nie odbiera nic pojazdowi, do którego zostanie przymocowany. Dwa silniki 180W w połączeniu ze specjalnym sterownikiem, będą doskonale wiedziały w jakich momentach należy użyć pełnej mocy. Limit prędkości szacuje się na 25 km/h przy maksymalnym dystanssie 50 km. Baterię można jednak bez problemów ładować. Dodatkowo, użytkownik dostaje dostęp do aplikacji mobilnej, która będzie w stanie mierzyć parametry znane z innych rowerowych trackerów, takie jak przejechany dystans czy trasę.

CENTINEL WHEEL2

Autorzy projektu zbierają pieniądze na to aby gadżet mógł być produkowany w sposób seryjny. Cena urządzenia w przedsprzedaży rozpoczyna się od 899$, a cała kampania zorganizowana jest na portalu Kickstarter.com.