Skanery dokumentów, mimo, że są w dalszym ciągu niezwykle często używane, odchodzą do lamusa w tradycyjnej, znanej wszystkim formie. Czasy wielkiego, nieporęcznego urządzenia odpowiedzialnego za przesyłanie obrazów do komputera mijają bezpowrotnie. Obecnie występują one jako część urządzenia wielofunkcyjnego, ale i ta forma staje się powoli coraz bardziej archaiczna. Na Think-About opisywaliśmy już najmniejszy na świecie, bezprzewodowy skaner. Dzisiejszy gadżet natomiast to połączenie skanera i myszki.

Zcan Wireless

Zcan Wireless jest swego rodzaju hybrydą. Wyglądem przypomina zwykłą mysz komputerową, którą można spotkać w niemalże każdym domu. Jej umiejętności nie kończą się jednak tylko i wyłącznie na poruszaniu kursorem, przejechanie nią po płaskiej powierzchni sprawi, że zostanie ona zeskanowana i zapisana na dysku komputera.

Zcan Wireless jest całkowicie bezprzewodowy. Może okazać się przydatny w biurze, gdzie bardzo często konieczne jest skanowanie wielu dokumentów czy zdjęć. Ciekawą opcją gadżetu jest możliwość wyszukiwania słowa, na bieżąco, w czasie skanowania. Pozwoli to z pewnością przyśpieszyć czas odnajdywania właściwego dokumentu w gąszczu różnych faktur i umów.

Zcan Wireless

Podczas skanowania dokumentu obrazy są tworzone w czasie rzeczywistym, na ekranie monitora, dzięki temu widać,  które części dokumentu zostały już zeskanowane, a które jeszcze nie. Skanowanie tabel pozwoli na automatyczne tworzenie dokumentu programu Excel, takie rozwiązanie jest znacznie szybsze niż samodzielne wypełnianie tabel.

Zcan Wireless

Opcja skanowania tekstu i zapisywana go w formie tekstowej (nie w formie obrazu, ale tzw. OCR) obsługuje 199 języków, w połączeniu z Google Translate zeskanowane wyrazy mogą być od razu tłumaczone na inny język. Zcan Wireless pozwala na skanowanie obrazów o praktycznie każdej powierzchni. Jego cena w przedsprzedaży została ustalona na poziomie 79$ i wszystkie z 500 egzemplarzy zostały sprzedane. Cena najpewniej wzrośnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *