poniedziałek, 27 maja

Jeśli jesteś smakoszem małej czarnej, lubisz ubijać kawę w kolbie oraz chcesz mieć wpływ na smak i intensywność naparu to ekspres kolbowy jest świetnym wyborem.

Ekspres kolbowy zaparza kawę przepuszczając wodę pod ciśnieniem przez zmielone ziarna znajdujące się w kolbie. Do filiżanki spływa wówczas aromatyczny ekstrakt – espresso. Na jego powierzchni tworzy się gęsta crema, czyli pianka, jakiej nie uzyskasz zalewając kawę w szklance. Używając większej ilości wody można tworzyć nowe inspiracje kawowe, na przykład espresso lungo lub americano. Ekspres Gaggia posiada także możliwość przygotowania napojów mlecznych, dzięki wbudowanej dyszy do spieniania mleka.

Wszystkie prezentowane poniżej modele ekspresów Gaggia dają nam możliwość korzystania z saszetek E.S.E. Są to gotowe sprasowane krążki kawy, które wkłada się bezpośrednio do kolby. Omija nas w ten sposób konieczność mielenia kawy i ubijania jej. Jest to ciekawe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy szybko chcemy się napić gorącego naparu, a niestety goni nas czas.

Dysponujesz budżetem do 1500 zł i poszukujesz urządzenia najlepszego dla siebie? Zobacz, jakie modele ekspresów automatycznych wybraliśmy mieszcząc się w tym przedziale cenowym.

Ekspres Gaggia Viva Deluxe RI8435/11

Kolba ekspresu może pomieścić porcję kawy mielonej – 6 gram – lub saszetkę ESE, by w krótkim czasie móc się cieszyć aromatycznym espresso. Regulując ilość wody można smakować espresso lungo lub americano. Dzięki wbudowanej dyszy spieniającej mleko fani latte lub cappucino także mogą cieszyć się ulubionym napojem. Ekspres Gaggia Viva Deluxe RI8435/11, dzięki funkcji gorącej wody, daje możliwość zaparzenia ziół lub ulubionej herbaty. Istnieje możliwość parzenia dwóch kaw w jednym czasie. Model tego ekspresu możesz znaleźć na przykład w sklepie RTV Euro AGD za cenę 419 zł.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Gorąca woda, Parzenie dwóch kaw jednocześnie, Automatyczne wyłączenie, Podgrzewanie filiżanek, możliwość stosowania saszetek ESE
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1 l
 • Wymiary: 20 x 29,7 x 26,5 cm
 • W zestawie: miarka do kawy mielonej, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
 • Gwarancja: 24 miesiące

Ekspres ciśnieniowy Gaggia Viva Style

Kolbowy ekspres ciśnieniowy Gaggia Viva Style wyróżnia się przyciągającym oko kolorem, dzięki czemu może stanowić ciekawy akcent w Twojej kuchni. By napić się aromatycznej małej czarnej wystarczy do kolby ekspresu wsypać porcję kawy mielonej. Opcjonalnie można użyć saszetkę E.S.E., co skraca czas przygotowania naparu. Warto wiedzieć, że jednocześnie można przygotować dwie filiżanki espresso. Wbudowana dysza do spieniania mleka umożliwia przygotowanie specjałów kawowych. Ekspres ten można kupić w sklepie Morele za kwotę 463,27 zł.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Spienianie mleka, Regulacja mocy kawy, Regulacja ilości zaparzanej kawy, Podgrzewanie filiżanek, Parzenie dwóch kaw jednocześnie
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1 l
 • Wymiary: 20 x 29,7 x 26,5 cm

Ekspres Gaggia Carezza

Kolbowy ekspres Gaggia Carezza może przygotować za jednym razem dwie filiżanki małej czarnej. Istnieje możliwość regulacji temperatury naparu. Doskonały smak kawy można uzyskać dzięki specjalnej technice parzenia – początkowo mielona kawa lub saszetka E.S.E. jest zwilżana, a dopiero po chwili następuje właściwy proces parzenia. Dzięki dyszy parowej szybko spienisz mleko i przygotujesz specjały kawowe. Urządzenie posiada ciekawy design w stylu vintage. Model ekspresu Gaggia Carezza można nabyć za kwotę 893 zł w sklepie RTV Euro AGD.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Szybkie nagrzewanie, Gorąca woda, Parzenie dwóch kaw jednocześnie, Dysza spieniająca, Sygnalizacja konieczności odkamienienia, Automatyczne wyłączenie, Podgrzewanie filiżanek, Możliwość stosowania saszetek ESE
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,4 l
 • Wymiary: 30 x 21 x 28 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Aktualizacja: 20.06.2023 r.

Aktualnie nie ma promocji na ekspresy marki Gaggia. Będę jednak monitorować ten temat i informować, jeśli pojawią się kolejne ciekawe oferty cenowe. Aktualnie różne modele ekspresów Gaggia można kupić tylko w regularnej cenie.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.