Zastanawiasz się nad kupnem ekspresu do kawy, ale nie chcesz przepłacać? Bardzo słusznie. Znaleźliśmy lepszą ofertę w niższej cenie.

Ekspres ciśnieniowy posiada wbudowany młynek, który umożliwia nam przygotowanie naparu pełnego intensywnego aromatu. Więc możesz delektować się doskonałą i intensywną w smaku małą czarną każdego dnia. Dodatkowo, dzięki obecności dyszy do spieniania mleka, można przyrządzić także delikatniejsze w smaku specjały mleczne, na przykład cappuccino lub latte. Często ekspresy takie mają elegancki design, więc bywają też elegancką ozdobą naszej kuchni lub aneksu kuchennego. Jeśli właśnie poszukujesz teraz ciśnieniowego ekspresu do kawy sprawdź, czy warto inwestować w automatyczny ekspres do kawy marki Bosch TIS30129RW z Lidla.

Poniżej prezentujemy dwa modele automatycznych ekspresów do kawy. Jeden z nich to model marki Bosch TIS30129RW, drugi zaś to urządzenie marki Siemens EQ.300 TI35A209RW. Porównaliśmy te ekspresy między sobą wyszukując, co je różni i łączy.

Poszukujesz ciekawych artykułów, zastanawiając się jaki model ekspresu wybrać? Sprawdź, co pisaliśmy w tym poradniku.

Automatyczny ekspres do kawy Bosch TIS30129RW

Automatyczny ekspres do kawy Bosch TIS30129RW

Specyfikacja techniczna

 • Funkcja: Regulacja stopnia zmielenia kawy, Regulacja mocy kawy, One touch cappuccino, Wyjmowany blok zaparzający, Automatyczne odkamienianie, Automatyczne płukanie po każdym włączeniu, Automatyczne wyłączenie, Funkcja oszczędzania energii
 • Pojemność zbiornika na ziarna: 250 g
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,4 l
 • Regulowana wysokość wylewki: 13 cm
 • Moc: 1300 W
 • Ciśnienie: 15 bar
 • Wymiary: ok. 37,8 x 24,7 x 42 cm
 • Waga: ok. 7 kg

Cena: 1864,88 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW


Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Regulacja stopnia zmielenia kawy, Regulacja ilości zaparzanej kawy, Regulacja mocy kawy, Regulacja temperatury kawy, One touch cappuccino, Wyjmowany blok zaparzający, Automatyczne odkamienianie, Automatyczne płukanie po każdym włączeniu, Automatyczne wyłączenie, Funkcja oszczędzania energii
 • Pojemność zbiornika na ziarna: 250 g
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,4 l
 • Regulowana wysokość wylewki: 13 cm
 • Moc: 1300 W
 • Ciśnienie: 15 bar
 • Wymiary: ok. 38,3 x 25,1 x 43,3 cm

Cena: 1399,00 zł Przejdź do sklepu

Podobieństwa

Oba urządzenia korzystają z filtra do wody Brita Intenza, który reguluje smak wody i usuwa kamień. Ceramiczny młynek umożliwia mielenie ziaren, z dostosowaniem stopnia zmielenia do własnych preferencji. Ekspresy posiadają we wbudowanym menu, możliwość przygotowania espresso oraz kaw mlecznych takich jak: cafe crema, cappuccino i latte macchiato. Na dotykowym panelu można wybrać intensywność naparu, jedną z czterech kaw oraz spianienie mleka. Wyjmowany blok zaparzający można łatwo wyjąć. Należy go, zgodnie z instrukcją, myć pod bieżącą wodą, co kilka dni. Dodatkowo czystość urządzeń zapewniają wbudowane programy czyszczenia i odkamieniania oraz przepłukiwania systemu mlecznego po każdym użyciu. Warto wiedzieć, że niektóre elementy takie jak: tacka ociekowa i pojemnik na fusy z kawy można myć w zmywarce.

Różnice

Ekspres Siemens w specyfikacji podaje dodatkową możliwość regulowania ilości zaparzanej kawy oraz temperatury przygotowywanego naparu. Dzięki funkcji MilkPerfect spienione mleko może uzyskać strukturę bardzo gęstej i sztywnej pianki. System iAroma czuwa nad idealnym przygotowaniem napoju kontrolując każdy etap przygotowywania kawy. Producent podaje także, że na pulpicie można wyświetlać menu w różnych językach, w tym w języku polskim.

Ekspres Bosch wyposażony jest w system grzewczy SensoFlow, który dba o utrzymanie stałej temperatury parzenia podczas przygotowywania małej czarnej. Natomiast MilkMagic Pro gwarantuje odpowiednie spienienie mleka na piankę.

Podsumowanie

Oba ekspresy posiadają wiele cech wspólnych, jak choćby design czy parametry techniczne. Także gabaryty tych urządzeń są bardzo podobne. Warto zwrócić uwagę, że w tych urządzeniach zamontowano zbiornik na wodę o pojemności 1,4 l, dzięki czemu można przygotować wiele kaw z jednej porcji wody. Urządzenia różnią się wprowadzonymi systemami, które czuwają nad procesem parzenia kawy oraz spieniania mleka. Także różni je cena. Model Siemens EQ.300 TI35A209RW jest tańszy od ekspresu Bosch o ponad 450 zł.

Bowiem automatyczny ekspres do kawy Bosch TIS30129RW dostępny jest w stałej sprzedaży w sklepie internetowym Lidl, gdzie można go kupić za 1864,88 zł. Drugi, porównywany model, ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW, można kupić w sklepie RTV Euro AGD lub w OleOle za 1399 zł. Więc Tobie, drogi Czytelniku, pozostawiam wybór i decyzję, czy warto przepłacać.

Jaki automatyczny ekspres do kawy do 1500 zł? Najlepsze modele ciśnieniowe