Jak gotować smacznie i oszczędnie? Okazuje się, że pomocny może być szybkowar Tefal Cook4me. Pomoże zaoszczędzić nawet 80% energii w porównaniu do tradycyjnego gotowania!

Czas to pieniądz, ale i prąd to pieniądz. Chcąc gotować tanio, a jednocześnie nie tracić jakości i walorów smakowych serwowanych potraw, musisz znaleźć inny sposób niż niskie kwoty na paragonie w spożywczaku. Jedną z metod na oszczędzanie może być… inteligentny szybkowar! Dlaczego? Już wyjaśniam.

Gotowanie w szybkowarze – tanie?

W maju 2023 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych były o 13% wyższe niż rok wcześniej w analogicznym miesiącu. Użytkowanie mieszkania lub domu i nośniki energii zdrożały o 16,1%, a sama energia elektryczna – aż o 22,4%!1 Nic więc dziwnego, że szukamy oszczędności wszędzie, w każdym pomieszczeniu, w którym urządzenia AGD pracują codziennie. Wyjątkiem nie jest tu kuchnia, która przecież pochłania nie tylko sporo naszego czasu, ale i pieniędzy.

Sposobem na to może być dobrze dobrane kuchenne AGD. Gotowanie w szybkowarze może być bardziej ekonomiczne niż tradycyjne metody przyrządzania potraw. Szybkowary są bowiem zaprojektowane w taki sposób, by – przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia i temperatury – skracać czas gotowania. Wysokie ciśnienie w garnku szybkowaru pozwala na użycie niższych temperatur. To nie tylko oszczędność czasu, ale i energii elektrycznej. Dodatkowo, pojemna misa takiego szybkowaru umożliwia przygotowanie naraz większej ilości pożywienia.

Z takich właśnie założeń wyszedł Tefal, który ma w swojej ofercie szybkowar Cook4me.

Tefal Cook4me – funkcje i możliwości

Podoba ci się wizja niższych rachunków za energię elektryczną? Komuż by się nie spodobała! Jeśli zastanawiasz się, czy szybkowar to sprzęt dla ciebie, zapoznaj się z jego funkcjami i możliwościami.

Tefal Cook4me

Przede wszystkim, jest to urządzenie wyposażone w aż 250 wbudowanych przepisów. Co więcej, ponad 100 spośród nich można przygotować w ciągu zaledwie 15 minut. Garnek ma pojemność aż 6 litrów – to w sam raz, by przygotować posiłek dla całej rodziny (a nawet gości). Urządzenie obsługuje się przy pomocy ekranu dotykowego, który do złudzenia przypomina wyświetlacz smartfona czy tabletu. Szybkowar łączy się z Wi-Fi, a producent zapewnił specjalną aplikację do wygodniejszej obsługi tego sprzętu.

Najważniejsze funkcje i tryby:

  • gotowanie pod ciśnieniem,
  • gotowanie na parze,
  • przysmażanie,
  • mocne duszenie,
  • podgrzewanie,
  • podtrzymywanie temperatury.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego wielofunkcyjnego urządzenia? Koniecznie sprawdź naszą recenzję Tefal Cook4me! A jeśli chcesz wiedzieć, jaką przewagę ma inteligentny szybkowar nad multicookerem, zapoznaj się też z tym artykułem.

  1. Za: Główny Urząd Statystyczny (https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-maju-2023-roku,2,139.html).