poniedziałek, 15 lipca

Jak gotować smacznie i oszczędnie? Okazuje się, że pomocny może być szybkowar Tefal Cook4me. Pomoże zaoszczędzić nawet 80% energii w porównaniu do tradycyjnego gotowania!

Czas to pieniądz, ale i prąd to pieniądz. Chcąc gotować tanio, a jednocześnie nie tracić jakości i walorów smakowych serwowanych potraw, musisz znaleźć inny sposób niż niskie kwoty na paragonie w spożywczaku. Jedną z metod na oszczędzanie może być… inteligentny szybkowar! Dlaczego? Już wyjaśniam.

Gotowanie w szybkowarze – tanie?

W maju 2023 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych były o 13% wyższe niż rok wcześniej w analogicznym miesiącu. Użytkowanie mieszkania lub domu i nośniki energii zdrożały o 16,1%, a sama energia elektryczna – aż o 22,4%!1 Nic więc dziwnego, że szukamy oszczędności wszędzie, w każdym pomieszczeniu, w którym urządzenia AGD pracują codziennie. Wyjątkiem nie jest tu kuchnia, która przecież pochłania nie tylko sporo naszego czasu, ale i pieniędzy.

Sposobem na to może być dobrze dobrane kuchenne AGD. Gotowanie w szybkowarze może być bardziej ekonomiczne niż tradycyjne metody przyrządzania potraw. Szybkowary są bowiem zaprojektowane w taki sposób, by – przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia i temperatury – skracać czas gotowania. Wysokie ciśnienie w garnku szybkowaru pozwala na użycie niższych temperatur. To nie tylko oszczędność czasu, ale i energii elektrycznej. Dodatkowo, pojemna misa takiego szybkowaru umożliwia przygotowanie naraz większej ilości pożywienia.

Z takich właśnie założeń wyszedł Tefal, który ma w swojej ofercie szybkowar Cook4me.

Tefal Cook4me – funkcje i możliwości

Podoba ci się wizja niższych rachunków za energię elektryczną? Komuż by się nie spodobała! Jeśli zastanawiasz się, czy szybkowar to sprzęt dla ciebie, zapoznaj się z jego funkcjami i możliwościami.

Przede wszystkim, jest to urządzenie wyposażone w aż 250 wbudowanych przepisów. Co więcej, ponad 100 spośród nich można przygotować w ciągu zaledwie 15 minut. Garnek ma pojemność aż 6 litrów – to w sam raz, by przygotować posiłek dla całej rodziny (a nawet gości). Urządzenie obsługuje się przy pomocy ekranu dotykowego, który do złudzenia przypomina wyświetlacz smartfona czy tabletu. Szybkowar łączy się z Wi-Fi, a producent zapewnił specjalną aplikację do wygodniejszej obsługi tego sprzętu.

Najważniejsze funkcje i tryby:

  • gotowanie pod ciśnieniem,
  • gotowanie na parze,
  • przysmażanie,
  • mocne duszenie,
  • podgrzewanie,
  • podtrzymywanie temperatury.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego wielofunkcyjnego urządzenia? Koniecznie sprawdź naszą recenzję Tefal Cook4me! A jeśli chcesz wiedzieć, jaką przewagę ma inteligentny szybkowar nad multicookerem, zapoznaj się też z tym artykułem.

  1. Za: Główny Urząd Statystyczny (https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-maju-2023-roku,2,139.html).

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.