poniedziałek, 17 czerwca

Wyciskarka wolnoobrotowa umożliwi przygotowanie smakowitych i zdrowych soków owocowych, warzywnych lub mieszanych. Jeżeli szukasz takiego urządzenia, to już od jutra kupisz je aż o 100 zł taniej w sklepie Lidl.

Wyciskarka wolnoobrotowa to nie jest to samo, co sokowirówka. Choć obie wyciskają sok, to urządzenia te różni prędkość z jaką to robią. Sokowirówka tłoczy sok z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę, zaś wyciskarka wykona zaledwie kilkadziesiąt obrotów w tym czasie. Dzięki temu, że pracuje wolniej uzyskany sok jest lekko mętny i bardziej zawiesisty. Oznacza to, że znajduje się w nim wiele cennych składników i minerałów, które nie zostały odwirowane.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Nowy Rok w sklepie Lidl przywita nas nowymi propozycjami, z których warto skorzystać, zwłaszcza, jeśli na liście noworocznych postanowień pojawił się punkt dotyczący regulacji wagi naszego ciała. Tak wyciśnięty sok, można ze sobą zabrać i popijać na przykład w pracy, co jest świetną alternatywą dla słodzonych napojów. Ale uwaga! Ważne jest jakie składniki łączymy ze sobą. Chodzi tu zarówno o uzyskanie zbilansowanego smaku jaki odpowiedniej kaloryczności. Trzeba bowiem pamiętać, że sok uzyskujemy nie tylko z jednego owocu, ale sumy kilku.

Od wtorku 2 stycznia do piątku 5 stycznia w placówkach stacjonarnych Lidl można będzie zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową marki Silvercrest. Urządzenie to będzie dostępne w sprzedaży aż o 100 zł taniej względem ceny regularnej.

Przeczytaj również nasz ranking, z którego dowiesz się jaki blender próżniowy wybrać. Poznaj receptę na dłuższą świeżość i zachowanie witamin.

Wyciskarka wolnoobrotowa SSJBK 300 B2 Silvercrest

Wyciskarka wolnoobrotowa SSJBK 300 B2 marki Silvercrest ma moc 300 W. Umożliwia wyciskanie soku z warzyw i owoców, dzięki czemu możemy tworzyć pyszne soki i koktajle. Wystarczy umyć pod bieżącą wodą produkty, których zamierzamy użyć i usunąć zdrewniałe końcówki. Duże owoce lub większe warzywa należy pokroić na kawałki. Wyciskarka poradzi sobie z fragmentami wielkości do 7,5 cm. Ewentualnie, w sytuacji zablokowania, można użyć biegu wstecznego, który szybko rozwiąże ten problem.

Urządzenie wyposażone jest w dwa pojemniki, na sok i wyciśnięty miąższ. Ponadto można użyć wkładki do sorbetów. Tak uzyskany gęsty miąższowy sok należy przełożyć do pojemnika z rozdrobnionymi owocami lub innymi dodatkami, na przykład śmietaną lub mascarpone, by po zamrożeniu uzyskać sorbet albo lody. Wyciskarkę łatwo się czyści, co umożliwia załączona do zestawu szczoteczka. Zestaw zawiera: pojemnik na sok, pojemnik na miąższ, wkładkę do przyrządzania sorbetów oraz szczoteczkę do czyszczenia.

Specyfikacja techniczna

  • moc: 300 W
  • prędkość: ok. 60 U/min.
  • pojemność pojemnika na miąższ: 1049 ml
  • pojemność pojemnika na sok: 790 ml, pojemnośc użytkowa: 600 ml
  • materiał: tworzywo sztuczne, stal szlachetna
  • wymiary: 20,43 x 19,53 x 44,3 cm
  • waga: 1,897 kg
  • długość kabla: ok. 100 cm

Cena: 329,00 zł Cena: 229,00 zł Przejdź do sklepu

Interesuje cię zakupu ekspresu do kawy? Chodzi ci po głowie model przelewowy, automatyczny, kolbowy, a może kapsułkowy? Braun, Krups lub DeLonghi? Sprawdź, jakie urządzenia kupisz w sklepie Lidl.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.