Wyciskarka wolnoobrotowa umożliwi przygotowanie smakowitych i zdrowych soków owocowych, warzywnych lub mieszanych. Jeżeli szukasz takiego urządzenia, to już od jutra kupisz je aż o 100 zł taniej w sklepie Lidl.

Wyciskarka wolnoobrotowa to nie jest to samo, co sokowirówka. Choć obie wyciskają sok, to urządzenia te różni prędkość z jaką to robią. Sokowirówka tłoczy sok z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę, zaś wyciskarka wykona zaledwie kilkadziesiąt obrotów w tym czasie. Dzięki temu, że pracuje wolniej uzyskany sok jest lekko mętny i bardziej zawiesisty. Oznacza to, że znajduje się w nim wiele cennych składników i minerałów, które nie zostały odwirowane.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Nowy Rok w sklepie Lidl przywita nas nowymi propozycjami, z których warto skorzystać, zwłaszcza, jeśli na liście noworocznych postanowień pojawił się punkt dotyczący regulacji wagi naszego ciała. Tak wyciśnięty sok, można ze sobą zabrać i popijać na przykład w pracy, co jest świetną alternatywą dla słodzonych napojów. Ale uwaga! Ważne jest jakie składniki łączymy ze sobą. Chodzi tu zarówno o uzyskanie zbilansowanego smaku jaki odpowiedniej kaloryczności. Trzeba bowiem pamiętać, że sok uzyskujemy nie tylko z jednego owocu, ale sumy kilku.

Od wtorku 2 stycznia do piątku 5 stycznia w placówkach stacjonarnych Lidl można będzie zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową marki Silvercrest. Urządzenie to będzie dostępne w sprzedaży aż o 100 zł taniej względem ceny regularnej.

Przeczytaj również nasz ranking, z którego dowiesz się jaki blender próżniowy wybrać. Poznaj receptę na dłuższą świeżość i zachowanie witamin.

Wyciskarka wolnoobrotowa SSJBK 300 B2 Silvercrest

Wyciskarka wolnoobrotowa SSJBK 300 B2

Wyciskarka wolnoobrotowa SSJBK 300 B2 marki Silvercrest ma moc 300 W. Umożliwia wyciskanie soku z warzyw i owoców, dzięki czemu możemy tworzyć pyszne soki i koktajle. Wystarczy umyć pod bieżącą wodą produkty, których zamierzamy użyć i usunąć zdrewniałe końcówki. Duże owoce lub większe warzywa należy pokroić na kawałki. Wyciskarka poradzi sobie z fragmentami wielkości do 7,5 cm. Ewentualnie, w sytuacji zablokowania, można użyć biegu wstecznego, który szybko rozwiąże ten problem.

Urządzenie wyposażone jest w dwa pojemniki, na sok i wyciśnięty miąższ. Ponadto można użyć wkładki do sorbetów. Tak uzyskany gęsty miąższowy sok należy przełożyć do pojemnika z rozdrobnionymi owocami lub innymi dodatkami, na przykład śmietaną lub mascarpone, by po zamrożeniu uzyskać sorbet albo lody. Wyciskarkę łatwo się czyści, co umożliwia załączona do zestawu szczoteczka. Zestaw zawiera: pojemnik na sok, pojemnik na miąższ, wkładkę do przyrządzania sorbetów oraz szczoteczkę do czyszczenia.

Specyfikacja techniczna

  • moc: 300 W
  • prędkość: ok. 60 U/min.
  • pojemność pojemnika na miąższ: 1049 ml
  • pojemność pojemnika na sok: 790 ml, pojemnośc użytkowa: 600 ml
  • materiał: tworzywo sztuczne, stal szlachetna
  • wymiary: 20,43 x 19,53 x 44,3 cm
  • waga: 1,897 kg
  • długość kabla: ok. 100 cm

Cena: 329,00 zł Cena: 229,00 zł Przejdź do sklepu

Interesuje cię zakupu ekspresu do kawy? Chodzi ci po głowie model przelewowy, automatyczny, kolbowy, a może kapsułkowy? Braun, Krups lub DeLonghi? Sprawdź, jakie urządzenia kupisz w sklepie Lidl.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.