poniedziałek, 17 czerwca

Masz dość kilkugodzinnego suszenia, które nierzadko kończy się wilgotnymi tkaninami i zagnieceniami?Pora zatem zastanowić się nad wyborem suszarki do prania. Jeśli rozważasz zakup takiego sprzętu, ale masz wątpliwości co do odpowiedniego modelu i kryteriów wyboru, przygotowaliśmy dla ciebie kilka interesujących propozycji w różnych przedziałach cenowych.

Suszarka do prania to urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność. I nic dziwnego, ponieważ taki sprzęt umożliwia szybkie i efektywne suszenie ubrań, eliminując potrzebę rozkładania tradycyjnych suszarek lub wieszania prania na linkach. Dzięki temu oszczędzasz miejsce, czas i zyskujesz wyjątkowy komfort podczas codziennych obowiązków domowych. Wystarczy wrzucić mokre ubrania z pralki do suszarki, ustawić odpowiednie parametry i po krótkim czasie – od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – twoje ubrania są suche i gotowe do noszenia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli suszarek bębnowych, co sprawia, że wybór nie jest łatwy. Pamiętaj, że suszarka do prania to inwestycja na lata. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto przemyśleć kilka kluczowych kwestii. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym materiale Suszarka do prania – na co zwrócić uwagę przed zakupem?.

W poniższym zestawieniu postanowiłam zebrać kilka najciekawszych modeli, które wybrałam na podstawie największej popularności, najlepszych ocen oraz opinii użytkowników. Wyróżniamy suszarki do ubrań w trzech kategoriach cenowych. Jeśli niektóre modele nieznacznie przekraczają pułap cenowy, uznajemy, że wciąż mieszczą się w tej samej kategorii cenowej – pamiętajcie, że warto mieć takie modele na oku podczas wyprzedaży!

Suszarka do prania do 2000 zł

Electrolux EW6C428WP PerfectCare 600

Cena: 1 959 zł przejdź do sklepu

Ten model to suszarka do prania kondensacyjna z pompą ciepła o ładowności do 8 kg i klasie energetycznej B. Urządzenie posiada szereg ciekawych technologii oraz funkcji, które umożliwiają szybkie i skuteczne suszenie tkanin, także tych najbardziej delikatnych. Dzięki systemowi SensiCare, specjalne czujniki mierzą poziom wilgotności każdego załadunku i dostosowują do niego czas suszenia. Poza tym suszarka automatycznie dostosowuje ruch bębna oraz temperaturę do rodzaju materiału. Co istotne, ubrania wyjęte z suszarki praktycznie nie wymagają prasowania.

Suszarka do prania Electrolux PerfectCare jest wyposażona w dotykowy wyświetlacz LCD i oświetlenie wewnętrzne bębna. Ma też specjalne programy, jak: pościel, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, odświeżanie, jedwab, tkaniny syntetyczne czy wełna.

 • Rozmiar suszarki: 71 x 63 x 89 cm (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 65 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 154/89 min

BOSCH WTH85V0SPL

Cena: 1 949 zł przejdź do sklepu

Kondensacyjna suszarka do prania Bosch zasługuje na uwagę m.in. ze względu na wyposażenie w pompę ciepła odpowiadającą za osuszanie. Powyższe rozwiązanie współgra również z oszczędnością energii – klasa energetyczna tej suszarki to A++. Nowoczesna technologia AutoDry umożliwia ustawienie preferowanego stopnia suchości, a innowacyjne czujniki są w stanie zapobiec przesuszeniu oraz nadmiernie wysokim temperaturom. Warto wspomnieć również o systemie Sensitive Drying, którego celem jest suszenie prania delikatnymi podmuchami, przy jednoczesnym mieszaniu z wykorzystaniem zabieraków. Suszarka do prania posiada program błyskawiczny, który wysuszy tkaniny zaledwie w 40 minut. Nie ma obaw również o puchowe kurtki oraz poduszki z pierzem, wystarczy wybrać dedykowany tryb pracy.

Suszarka do prania Whirlpool posiada duży wyświetlacz LED, a maksymalny załadunek wynosi 8 kg.

 • Rozmiar suszarki: 59.9 x 59.8 x 84.2 (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 65 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 200/125 min

Suszarka do prania do 3000 zł

Bosch WTR87TW0PL

Cena: 2 939 zł przejdź do sklepu

Ten model to suszarka do prania z pompą ciepła, która zapewnia wysoką wydajność suszenia przy niskim zużyciu energii – klasa energetyczna to A +++. Urządzenie jest w stanie zmieścić do 8 kg załadunku. Funkcja AutoDry zapewnia stały pomiar temperatury oraz wilgotności (za pomocą specjalnych czujników). Dzięki temu ubrania są chronione przed przegrzaniem i przesuszeniem. Bez obaw możemy suszyć delikatne tkaniny. Jak zapewnia producent, system SensitiveDrying umożliwia suszenie prania łagodnymi, podawanymi ze wszystkich stron podmuchami ciepłego powietrza, a także delikatne mieszanie ubrań za pomocą zakrzywionych, miękkich zabieraków, w bębnie o gładkiej powierzchni. Do dyspozycji mamy program Super 40’, który pozwala na suszenie ubrań w ciągu zaledwie 40 minut. Ta ostatnia opcja przeznaczona jest głównie do odzieży z włókien syntetycznych lub cienkich tkanin bawełnianych, które nie wymagają delikatnego suszenia.

Łącznie suszarka do prania BOSCH posiada 9 programów, m.in.: bawełna, syntetyki, koszule/bluzki, ciepły program czasowy, pierze/puch, ręczniki, wełna czy wietrzenie zimne. Poza tym, urządzenie wyposażono w elektroniczny wyświetlacz LED, wewnętrzne oświetlenie bębna oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

 • Rozmiar suszarki: 84,2 x 59,8 x 59,9 cm (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 64 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 200/125 min

Beko B3T67249WBPB b300

Cena: 2 999 zł przejdź do sklepu

Czy wygoda jaką oferują nowoczesne suszarki jest zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy dużych łazienek? Powyższy model od Beko udowadnia, że mniejsza przestrzeń to żadna przeszkoda. Powyższa propozycja wyróżnia się głębokością wynoszącą 47 cm. To jednak nie wszystkie atuty, ponieważ jest to energooszczędna kondensacyjna suszarka do prania z pompą ciepła o klasie energetycznej A+++. Aby tkaniny nie pozostały zawilgocone lub nadmiernie osuszone, producent zastosował automatyczny czujnik FlexySense. Każdy rodzaj tkanin może być suszony w bezpieczny i skuteczny sposób, bez zagnieceń, a to m.in. dzięki funkcji zmiany kierunku ruchu. Na wygodę w trakcie użytkowania wpływa oświetlany bęben oraz drzwi w rozmiarze XXL.

Suszarka do prania Beko B3T67249WBPB b300 posiada 18 programów do wyboru, a także funkcję odświeżania parowego.

 • Rozmiar suszarki: 56 x 65 x 88 cm (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 64 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 169/109 min

Suszarka do prania do 4000 zł

Samsung Optimal Dry DV90T5240AE

Cena: 3 348 zł przejdź do sklepu

Samsung Optimal Dry to suszarka do prania kondensacyjna z pompą ciepła o ładowności 9 kg i klasie energetycznej A+++. Urządzenie automatycznie optymalizuje parametry suszenia dzięki zastosowanej funkcji Optimal Dry. Optymalne parametry suszenia dostosowywane są za pomocą 3 czujników (czujnik wymienników ciepła, czujnik wilgotności oraz czujnik temperatury), które monitorują wilgotność i dostosowują czas suszenia, dla uzyskania jak najlepszych rezultatów. Jeśli posiadamy również pralkę Samsung, możemy skorzystać z funkcji Auto Cycle Link (po połączeniu pralki i suszarki z internetem) – suszarka sama dobierze idealny cykl suszenia do zakończonego cyklu prania. A skoro mowa o łączności bezprzewodowej, warto wspomnieć, że suszarka do prania Samsung Optimal Dry może być sterowana za pomocą aplikacji SmartThings. Umożliwia ona kontrolowanie pracy suszarki z dowolnego miejsca. Co istotne, urządzenie analizuje to, w jaki sposób korzystać z suszarki i zapamiętuje oraz podpowiada wcześniejsze ustawienia.

Suszarkę można ustawić w dowolnym miejscu, dzięki opcji dostosowania kierunku otwierania drzwi – mogą one bowiem otwierać się z prawej lub z lewej strony. Urządzenie wyposażono w podświetlany bęben oraz 16 programów.

 • Rozmiar suszarki: 85 x 60 x 60 cm (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 63 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 220/140 min

Samsung Optimal Dry DV90T7240BT

Cena: 3 999 zł przejdź do sklepu

Stylowa i innowacyjna suszarka do prania wyposażona w pompę ciepła o pojemności 9 kg i klasie energetycznej A+++. Funkcja Optimal Dry dostosowuje parametry suszenia – za pomocą specjalnych czujników urządzenie monitoruje wilgotność i dostosowuje temperaturę suszenia. Dzięki technologii Air Wash możemy odświeżać ubrania bez konieczności prania i używania detergentów. Nieprzyjemne zapachy są usuwane z tkanin wyłącznie za pomocą ciepłego powietrza. To idealne rozwiązanie, jeśli jakichś tkanin nie możemy uprać w pralce. Do dyspozycji użytkownika jest także program umożliwiający dezynfekcję ubrań, pościeli czy zabawek. Jak podkreśla producent, urządzenie usuwa bakterie, roztocza i alergeny w 99%. Co istotne, można korzystać z tej funkcji zarówno z załadunkiem mokrym, jak i suchym. Suszarka do prania Samsung Optimal Dry posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem. Aplikacja SmartThings pozwala wybierać ustawienia z dowolnego miejsca, ustalać harmonogram oraz wskazuje najlepszy cykl dla wybranego rodzaju tkanin.

Dany model został wyposażony inteligentny panel AI Control, w podświetlany bęben oraz 18 programów.

 • Rozmiar suszarki: 85 x 60 x 60 cm (W x S x G)
 • Deklarowany poziom hałasu: 63 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 220/140 min

Suszarka Electrolux EW9HEU278SP PerfectCare 900

Cena: 3 497 zł przejdź do sklepu

Suszarka Electrolux z serii Perfect Care 900 o pojemności 8 kg to model, który wykorzystuje technologię pompy ciepła, co czyni go energooszczędnym i delikatnym dla różnych rodzajów tkanin. Dowodem na to jest jej klasa energooszczędności A+++, co jest najwyższym dostępnym obecnie poziomem. Producent podaje, że roczne zużycie prądu wynosi 177 kWh, co przełożyć się może na roczny koszt w wysokości 136,29 zł – oczywiście, to wartość zależna od indywidualnych warunków umowy z dostawcą energii.

Warto dodać, że proces delikatnego suszenia jest wzmocniony przez różne funkcje i technologie. Na przykład system CycloneCare z technologią 3DSense dostosowuje proces suszenia do rodzaju tkanin znajdujących się w bębnie. Dodatkowo suszarka Electrolux posiada system DelicateCare, który dostosowuje obroty i temperaturę do rodzaju odzieży. Potwierdzeniem jej delikatności jest certyfikat Woolmark Blue, przyznawany tylko urządzeniom spełniającym szczegółowe wymagania. Gwarantuje on, że nawet ubrania z oznaczeniem „nie suszyć w suszarce” (np. wełna lub jedwab) pozostaną nietknięte.

Producent wyposażył urządzenie w kilkanaście programów suszenia, wśród których można wymienić: bawełna eco, bawełna, syntetyki, delikatny, higieniczny, wełna, pościel oraz mix.

 • Rozmiar suszarki: 63,8 x 59,6 x 85 cm
 • Deklarowany poziom hałasu: 65 dB
 • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 175 minuty / 135 minut

W tym subiektywnym rankingu znalazły się linki afiliacyjne do naszych partnerów. Nie ma to wpływu na wartość merytoryczną treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.