Groovi Ripple marki Tp-link to mały przenośny głośnik Bluetooth, który kosztuje około 140 zł. W tej cenie otrzymujemy urządzenie zapakowane w czarnym, elaganckim, kartonowym pudelku, o jakości wykonania wskazującej, że mamy do czynienia ze sprzętem klasy premium.

Tp-link Groovi Ripple (1)

W opakowaniu, prócz głośnika, znajdują się również:

  • kabel USB służący do ładowania
  • instrukcja użytkowania
  • deklaracja zgodności
  • papierowa wkładka ze wskazówkami utylizacji tego typu sprzętów

Tp-link Groovi Ripple (2)

Głośnik łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami w standardzie Bluetooth 4.0. Zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez producenta zakres częstotliwości dźwięku emitowanego przez przetwornik mieści się w zakresie 120 Hz – 20 kHz. Sprzęt jest zasilany akumulatorem litowo polimerowym o pojemności 750 mAh. Cykl pełnego ładowania wynosi ok. 2 godzin, natomiast rozładowania (w zależności od głośności i charakterystyki odtwarzanego dźwięku) – ok. 4 godzin. Deklarowany zasięg połączenia głośnika z innym urządzeniem został oszacowany na 20 metrów.

Tp-link Groovi Ripple (10)

Po otwarciu urządzenia naszą uwagę momentalnie przykuwa charakterystycznie ukształtowana, czarna maskownica głośnika, przypominająca okręgi rozchodzące się na wodzie. To właśnie od tych zmarszczek (z ang. ripples) swoją nazwę wziął Groovi. Głośnik zamknięty w srebrnej, kwadratowej obudowie z zaokrąglonymi narożnikami prezentuje się bardzo ładnie. Spód głośnika jest gumowany, co jest jego wielką zaletą. Dzięki temu, możemy kłaść go na śliskich powierzchniach nie musząc się martwić, że sprzęt się zarysuje lub zsunie z nachylonej powierzchni. Charakterystycznym elementem obudowy jest rozkładana podstawka, zmieniająca swoje położenie względem głośnika o 90 stopni. W ułożeniu pionowym, może ona pełnić funkcję uchwytu do zawieszenia albo przenoszenia głośnika, natomiast w pozycji poziomej pełni rolę podpórki, pozwalającej tak ustawić sprzęt, aby dźwięk mógł się rozprzestrzeniać w pożądanym przez nas kierunku. Na lewym boku urządzenia znajduje się przycisk służący do jego włączania i wyłączania, a także do aktywowania funkcji parowania Bluetooth. Poniżej przycisku znajduje się dioda, która świeci światłem:

  • niebieskim pulsującym podczas parowania (lub przy niskim stanie naładowania akumulatora)
  • niebieskim ciągłym, gdy głośnik jest włączony
  • czerwonym ciągłym, podczas ładowania.

Tp-link Groovi Ripple (4)

Na przeciwległym boku znajdują się dwa okrągłe, rozdzielone przyciski + i -, służące do zwiększenia lub zmniejszenia natężenia dźwięku.

Tp-link Groovi Ripple (7)

Na dolnej krawędzi obudowy ulokowano dwa gniazda: USB i mini jack.

Tp-link Groovi Ripple (6)

Po wciśnięciu włącznika, głośnik wita nas wyraźnym dźwiękiem oznaczającym gotowość do pracy. Już podczas odsłuchu pierwszego utworu, sprzęt zaskakuje ciepłym, bardzo przyjemnym dla ucha dźwiękiem. Odtwarzając muzykę przez Groovi Ripple słychać delikatnie podbite dolne rejestry, jednak pozostałe tony brzmią dobrze. Wysokich dźwięków brakuje jedynie momentami, np. przy odsłuchu muzyki fortepianowej, co jednak nie zmienia faktu, że Groovi brzmi po prostu fajnie. Za sprawą ciekawej charakterystyki dźwięku, odtwarzanie na tym sprzęcie dobrze nam znanych (tych nieznanych zresztą też) utworów powinno dostarczyć nam dużo frajdy. Jakość odtwarzania dźwięku, nawet na maksymalnej głośności jest dobra, a głośnik nie rezonuje, ani nie trzeszczy.

Tp-link Groovi Ripple (8)

Czas odtwarzania na jednym naładowaniu akumulatora wynosi ok.4,5 godziny, a czas ładowania prądem o natężeniu 2,0 A – 1 godzinę 50 minut. Realny zasięg dobrego połączenia głośnika z urządzeniem mobilnym jest równy ok. 7-8 metrów. Nie zauważono zależności jakości dźwięku od rodzaju użytego odtwarzacza, ani od rodzaju połączenia.

Tp-link Groovi Ripple (12)

 

 

Podsumowanie

Głośnik bezprzewodowy Groovi Ripple marki Tp-link ze względu na ciekawe wzornictwo, dobre wykonanie i przyjemną dla ucha, ciepłą charakterystykę odtwarzanego dźwięku jest bardzo ciekawą pozycją na rynku głośników bezprzewodowych. Na pochwałę zasługują bardzo praktyczne rozwiązania zastosowane w głośniku, a mianowicie uchwyto-podstawka i gumowany spód. Z pozoru dwa błahe, ale jakże praktyczne elementy konstrukcyjne zdecydowanie ułatwiają codzienne korzystanie z głośnika. Jednak ze wszystkich wyżej wymienionych cech, moim zdaniem, na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim ciepła barwa odtwarzanego dźwięku. I to właśnie ze względu na nią szczerze polecam Wam ten głośnik.

TA Poleca rozwiązanie TA Design

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *