Close Menu

    Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    Jedyny mop parowy jaki używam (po przetestowaniu 12 modeli)

    29/03/2026

    Zmywarki 60 – wybrałem te, które przetrwają lata

    15/03/2026

    Niesponsorowana recenzja Philips 8000 LatteGo Pro. Tak smakuje kawa za własne pieniądze

    08/03/2026
    YouTube TikTok Facebook Instagram
    popularne
    • Jedyny mop parowy jaki używam (po przetestowaniu 12 modeli)
    • Zmywarki 60 – wybrałem te, które przetrwają lata
    • Niesponsorowana recenzja Philips 8000 LatteGo Pro. Tak smakuje kawa za własne pieniądze
    • Zmywarki z czarnej listy – płacz, koszty, zgrzytanie zębów
    • Król Airfryerów jest jeden. I to nie jest OVI Dual Basket (chociaż na momenty)
    • Monsieur Cuisine Compact z Lidla – szczery test i opinia. Czy warto kupić mniejszego Lidlomixa?
    • Jaką pralkę kupić? Cała prawda o awaryjności i kosztach napraw
    • Ekspres DeltaQ MilkQool Evolution z Biedronki – szczera opinia po 3 latach użytkowania
    YouTube TikTok Facebook Instagram
    Think-AboutThink-About
    Obserwuj w Google
    środa, 1 kwietnia
    • AGD
    • Ogród
    • Smart-Home
    • Warsztat
    • Recenzje
    Think-AboutThink-About
    Strona główna - Archiwalne - The Bridge – uniwersalny pilot multimedialny
    The Bridge - uniwersalny pilot multimedialny
    Archiwalne

    The Bridge – uniwersalny pilot multimedialny

    Piotr OpulskiBy Piotr Opulski21/12/20122 Mins Read
    Prześlij
    Facebook Twitter Email LinkedIn Copy Link

    Ostatnimi czasy komputery w coraz większym stopniu stają się istotną częścią domowego systemu rozrywki wypierając telewizory, dekodery i rejestratory DVR. Produkty takie jak Google TV i Apple TV wprowadzają w świat internetu aplikacje będące w stanie zastąpić telewizory. Użytkownicy chcący nadążyć za aktualnymi trendami są zmuszeni do zakupu kolejnych produktów z nowych segmentów, powoduje to bałagan oraz oczywiście dodatkowe koszty i właśnie na ten problem chcą rozwiazać twórcy The Bridge.

    Bridge

    Urządzenie kształtem przypomina gamepad co ma kluczowy wpływ na ergonomię produktu. The Bridge łączy w sobie klawiaturę QWERTY, mysz i uniwersalny pilot TV. Aby móc łatwiej zobrazować wielkość klawiszy pilota (8,5 mm x 8,5 mm) można je przyrównać do jedynie nieco mniejszego iPhone (6.5mm x 5mm). Ponadto przyciski zostały zaokrąglone aby zapobiec zabrudzeniom.

    reklama
    Bridge

    .

    Po lewej stronie umieszczony został joystick otoczony klawiszami multimedialnymi umożliwiający w łatwy sposób przewijanie, zatrzymywanie i odtwarzanie muzyki bądź filmów. Sam joystick ma za zadanie zastąpić użytkownikowi mysz, za to klawiatura znajdująca się po prawej pozwala na wygodne surfowanie po internecie czy pisanie na portalach społecznościowych.

    Bridge

    Górny rząd przycisków rozciągający się na całej długości przedniego panelu posiada klawisze odpowiadające na dobór sposobu nawiązywania połączenia miedzy The Bridge a urządzeniami kompatybilnymi. Ponadto znajdują się tam też klawisze odpowiadające za zasilanie (On/Off) i przełączenie między kolejnymi urządzeniami kompatybilnymi. Dodatkowo w górnej części urządzenia znajdują się dwa „side button’y” odpowiadające analogicznie za lewy i prawy przycisk myszki oraz Shift i Caps Lock.

    Bridge

    Łączność z The Bridge ma odbywać się za pomocą za fal Bluetooth, podczerwieni lub RF, w planach projektu jest również poszerzenie opcji o możliwość obsługi komputera, laptopów, dużych telewizorów oraz wielu innych urządzeń. Niestety chwilowo nie jest planowana współpraca gadgetu z konsolami takimi jak Xbox czy PS.

    źródło: bridgeremote.com

    Previous ArticleNajciekawsze akcesoria do iPhone cz.1 – Fotograficzne
    Next Article Nifty MiniDrive – Adapter do kart SD dla Mac
    Piotr Opulski
    • Website

    Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.

    Podobne artykuły

    Studium użytkowych rzeczy małych, czyli spojrzenie na współczesny mobile design

    Paulina Maria Khan10/07/2024

    Czy podążająca za narzędziami Parkside opinia jest zgodna z moimi doświadczeniami? Ja zdania od dnia premiery nie zmieniłem

    Piotr Opulski02/05/2024

    Pantone. Czyli co połączyło polską architektkę i szefową marketingu Motoroli?

    Małgosia Tomaszewska12/03/2024
    reklama
    Wideo
    Nagrania
    Jedyny mop parowy jaki używam (po przetestowaniu 12 modeli)
    Damian Kubik29/03/2026
    Nagrania
    Zmywarki 60 – wybrałem te, które przetrwają lata
    Damian Kubik15/03/2026
    Nagrania
    Niesponsorowana recenzja Philips 8000 LatteGo Pro. Tak smakuje kawa za własne pieniądze
    Damian Kubik08/03/2026
    Nagrania
    Zmywarki z czarnej listy – płacz, koszty, zgrzytanie zębów
    Damian Kubik01/03/2026
    Facebook Instagram YouTube TikTok
    • Redakcja
    • Warunki korzystania
    • Polityka prywatności
    • Kontakt z Think-About
    • O Nas
    © 2026 Think-About.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Go to mobile version