Projekty ekologiczne stają się coraz popularniejsze. Dosłownie kilka godzin temu pisaliśmy o domowej elektrowni wiatrowej. Kilka miesięcy wcześniej opisywaliśmy polski koncept drukowanej na drukarce 3D turbiny wiatrowej. Dzisiaj natomiast kuchenka, która pracuje dzięki uprzejmości energii słonecznej.

[iframe src=”//player.vimeo.com/video/102397183″ width=”100%” height=”480″]

Pomysłodawca Solari zwraca uwagę na to, że niezdrowe nawyki żywieniowe bardzo często wynikają z tego, że ludzie nie mają w jaki sposób przygotować sobie jedzenia. Wtedy, najprostszym rozwiązaniem staje się pobliska budka z kebabem. Jednakże nie zdrowe odżywianie jest główną myślą powstałego konceptu, jest nim, rzecz jasna, zwrócenie uwagi na kwestie ekologiczne. Samo urządzenie, to swego rodzaju garnek, który dzięki wykorzystaniu technologii soczewek, jest w stanie szybko ogrzać znajdujące się wewnątrz jedzenie.

Solari

Z danych WHO około 3 mld ludzi ogrzewa swoje domy i gotuje w kuchni, z użyciem paliw stałych, na otwartym ogniu. Powoduje to wiele zagrożeń, ale także ogromne zanieczyszczenia środowiska. Solari rozwiązuje problem zanieczyszczeń. Gadżet sprawia że gotowanie staje się bliższe naturze, oprócz wykorzystania dobrodziejstw natury do obróbki termicznej, zmusza także użytkownika do robienia tego na zewnątrz.

Solari

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *