Tradycją jest, że w kolejnych odsłonach gry Gran Turismo, mogą zapoznać się z pojazdami koncepcyjnymi największych producentów samochodów. Przy okazji 6 odsłony cyklu znanego z PlayStation, Chevrolet zaprezentował samochód koncepcyjny o nazwie Chaparral 2X Vision GT. Najdziwniejszy w całej historii jest fakt, że auto opracowane na potrzeby gry, doczekało się swojej zmaterializowanej wersji, zaprezentowanej podczas salonu LA Auto Show 2014.

LA Auto Show Chevrolet

Prócz niezwykłego wyglądu i ciekawej historii, Chaparral 2X Vision GT oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne zarówno w zakresie napędu, zastosowanych systemów jak i materiałów użytych do jego wykonania. Karoseria auta została wykonana z kompozytu, natomiast elementy napędowe z aluminium. Całość została uzupełniona o aktywne elementy aerodynamiczne niezależnie sterowane z kabiny kierowcy

Chevrolet Chaparral 2X Vision (2)

Równie interesujący jest układ napędowy, zainspirowany podróżami kosmicznymi. Jego trzon stanowi silnik elektryczny oparty na 671 kW laserze współpracującym z systemem uzyskującym z niego znaczne pokłady energii. Uzupełnieniem jest natomiast generator zasilany powietrzem oraz skrzynia biegów znana z bolidów wyścigowych.

Chevrolet Chaparral 2X Vision (1)

Rozwiązanie to przekłada się na 900 koni mechanicznych, pozwalających rozpędzić auto do prędkości 384 km/h i oferujących przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 1,5 sekundy.

Chevrolet Chaparral 2X Vision (1)

fot: foxnews.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *