niedziela, 14 lipca

Roborock, marka, za której produktami stoi ceniony w świecie technologii smart producent Xiaomi, ogłosiła przygotowania do wprowadzenia na rynek nowych inteligentnych urządzeń sprzątających. Sześć innowacyjnych w tej dziedzinie rozwiązań zaprezentowano na targach CES w Las Vegas.

Rozwiązania smart dla domu przeżywają w ostatnich miesiącach istną rewolucję. Co chwilę na rynku pojawiają się kolejne propozycje prześcigających się w osiągnięciu perfekcji na tym polu producentów. Teraz swoje rozwiązania prezentuje lider w dziedzinie ultrainteligentnej robotyki domowej – Roborock.

Jakość sprzątania o nowym ilorazie inteligencji

Zaprezentowane przez Roborock na tegorocznych targach CES (Consumer Electornic Show) urządzenia sprzątające, przedstawiane są jako odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników. Skąd producent wie, czego oczekują konsumenci? Otóż swoje zdanie mogli oni wypowiedzieć w ramach przeprowadzonego przez markę badania rynkowego. Jego rezultaty zostaną podane do wiadomości publicznej 10 stycznia podczas prowadzonej przez Roborock dyskusji panelowej.

Branża przeżywa poważną zmianę, w której klienci szukają nie tylko produktów, które dobrze czyszczą, ale są także łatwe, inteligentne w obsłudze i można je bezproblemowo zintegrować z inteligentnym domem. Oferujemy teraz więcej opcji łączności niż kiedykolwiek wcześniej, co naszym zdaniem jest jedną z najbardziej poszukiwanych funkcji przez klientów, podczas gdy nasze roboty integrują teraz mechanikę ramienia robota, aby lepiej sprzątać i są unikalne na rynku.

Richard Chang, założyciel i dyrektor generalny Roborock

Uczestnicy tegorocznych targów CES mogą uważać się za szczęśliwców, bowiem to właśnie oni jako pierwsi mają okazję doświadczyć najnowszych rozwiązań czyszczących, które marka prezentuje na swoim stoisku w centrum kongresowym w Las Vegas.

Roborock w nowym wydaniu

Poniżej przedstawiamy najnowsze propozycje od Roborock. Każda z trzech serii zawiera w sobie dwa modele urządzeń, które, jak mówią o nich sami twórcy, odznaczają się innowacyjnością i inteligencją dotąd niespotykaną w sprzętach domowego użytku.

Seria Roborock S8 Max

Seria Roborock S8 Max powstała z myślą o entuzjastach technologii, którzy nieustannie poszukują rozwiązań o najwyższym poziomie zaawansowania pod każdym względem. W jej ramach znalazły się modele robotów odkurzających i mopujących – S8 MaxV Ultra oraz S8 Max Ultra. Jako główny wyróżnik obu linii producent wskazuje unikalne ramię, umożliwiające sprzątanie najtrudniej dostępnych miejsc, takich jak narożniki i krawędzie. O skuteczne oczyszczenie urządzenia dba natomiast nowoczesna stacja dokująca RoboDock Ultra.

Do najważniejszych funkcji serii Roborock S8 Max możemy zaliczyć:

 • opatentowaną przez Roborock szczotkę boczną FlexiArm Design, napędzaną ramieniem robota oraz systemem mopa obrotowego Extra Edge
 • system mopowania VibraRise 3.0 z dwoma modułami i mopem poruszającym się z prędkością 4000 obrotów na minutę
 • stację RockDock Ultra, odpowiedzialną za dozowanie, usuwanie i uzupełnianie detergentów, podgrzewanie wody do 60°C i osuszanie powierzchni robota, co ma zapobiegać powstawaniu pleśni i nieprzyjemnych zapachów
 • moc ssania na poziomie 10 000 Pa w przypadku modelu S8 MaxV Ultra
 • moc ssania na poziomie 800 Pa w przypadku modelu S8 Max Ultra
 • wbudowanego asystenta głosowego Hello Rocky oraz obecność technologii rozpoznającej rodzaj zabrudzeń w modelu S8 MaxV Ultra
 • możliwość podłączenia stacji napełniającej /odprowadzającej wodę do domowej instalacji

Premierę urządzeń planuje się na kwiecień 2024 roku w sklepach Amazon oraz Roborock Webstore. Cena detaliczna dla modeli S8 MaxV Ultra i S8 Max Ultra według aktualnych informacji wyniesie odpowiednio 1799,99 oraz 1599,99 USD (ok. 7000 i 6300 PLN).

Seria Roborock Q Revo

Roboty odkurzające i mopujące Revo Q wyposażono w podwójny system wysuwanych, wirujących mopów. Taki zabieg ma zapewnić oczyszczanie powierzchni na poziomie 98,8%. W ramach serii pojawiły się modele Q Revo MaxV oraz Q Revo Pro, kierowane do osób poszukujących skutecznych urządzeń w przystępnej cenie.

Najważniejsze funkcje serii Roborock Q Revo:

 • system mopowania krawędzi FlexiArm Design
 • moc ssania 7000 Pa
 • prędkość mopów wynosząca 200 obrotów na minutę
 • wielofunkcyjna, samoobsługowa stacja dokująca 2.0, dbająca o odpowiednie oczyszczenie robota sprzątającego
 • rozwiązania smart w modelu Q Revo MAxV, takie jak asystent głosowy Hello Rocky czy rozpoznawanie unikanie przeszkód

Premierę urządzeń planuje się na kwiecień 2024 roku w sklepach Amazon oraz Roborock Webstore. Sugerowana cena detaliczna dla modeli Q Revo MaxV i Q Revo Pro według aktualnych informacji wyniesie odpowiednio 1199,99 oraz 999,99 USD (ok. 4700 i 4000 PLN).

Seria Roborock Flexi

Modele Roborock Flexi Pro i Roborock Flexi Lite, które znalazły się w tej serii, to całkowita nowość na amerykańskim rynku. W tym przypadku mamy do czynienia z pionowymi urządzeniami sprzątającymi. Jak zaznacza producent, seria Roborock Flexi to ukłon w kierunku tych, którzy cenią sobie tradycyjny styl odkurzania. Jednak także dla nich marka przygotowała innowacyjne rozwiązania.

Do kluczowych funkcji serii Roborock Flexi producent zalicza:

 • obecność technologii FlatReach, pozwalającą na swobodne manewrowanie urządzeniem w pozycji horyzontalnej
 • obecność czujnika DirTec, odpowiadającego za dostosowanie mocy czyszczenia urządzenia w procesie samooczyszczania
 • Roborock RevoBrush 2.0 wyposażoną w system samosuszenia i czyszczenia przy wykorzystaniu ciepłej wody i ogrzanego powietrza
 • w modelu Roborck Flexi Pro koła SlideTech oraz połączenie z aplikacją mobilną

W przypadku tej serii producent nie udzielił jeszcze informacji dotyczących daty premiery. Nie wskazano również sugerowanej ceny detalicznej dla żadnego z modeli. Jak jednak zapewniają przedstawiciele Roborock, informacje te pojawią się wkrótce.

Jeśli interesują Cię nowiny z tegorocznych targów CES, zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi artykułami.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.