Najnowsza oferta teraz w sklepach Media Expert! Jedna pralko-suszarka LG zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż dwa tradycyjne urządzenia, jednak swoimi możliwościami ma spełniać wymogi najlepiej wyposażonej pralni!

Wygoda to dziś synonim nowoczesności, a urządzenia typu smart to odzwierciedlenie naszego postrzegania wygodnego życia. W odpowiedzi na to producenci AGD oddają w nasze ręce kolejne sprzęty, których zadaniem jest służyć nam dobrze i wiernie. Takie zadanie stawiamy więc debiutującej w ofercie sieci Media Expert pralko-suszarce od LG. Co o niej wiemy?

Pralko-suszarka z Media Expert, czyli Life’s Good

Marka LG znana jest nam nie od dziś. Wśród oferowanych przez nią artykułów znajdziemy sprzęty mniejsze i większe. Niezależnie od ich przeznaczenia, zadanie, które urządzenia te mają spełniać, zapisane jest w samym opatrującym je logo. LG to w końcu nie znaczy nic innego jak tylko Life’s Good. Jak w świetle tego hasła wypada nowo zaprezentowana w sieci Media Expert pralko-suszarka LG F4D37952W?

Pranie z nowoczesnymi technologiami w zestawie

Jak możemy przeczytać na stronie producenta, pralko-suszarka LG F4D37952W wykorzystuje w swojej pracy zaawansowane algorytmy, określone jako technologia AI DD. Ich zadaniem jest analiza wszelkich danych zebranych w czasie programu. W jakim celu? Pozyskane informacje mają zagwarantować optymalne dopasowanie parametrów każdego cyklu. Pod uwagę brane są takie elementy, jak rodzaj tkanin i stopień ich zabrudzenia, co zapewnić ma czyszczenie nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

Kolejnym mającym ułatwić nasze życie udogodnieniem jest obecna w urządzeniu technologia LG Steam, której zadaniem jest eliminacja do 99,9% różnego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki oczyszczającej mocy pary z naszych ubrań zniknąć mają różnego rodzaju alergeny, a także bakterie.

Pralko-suszarka o zwiększonej pojemności bębna

Może i domowe pranie nie zawsze wymaga dużo przestrzeni, jednak przy różnego rodzaju bardziej zaawansowanych porządkach dostępność większej ilości miejsca może okazać się zbawienna. Bęben o pojemności załadunku 13 kg z pewnością wystarczy na doprowadzenie do świeżości grubej kołdry, poduszek czy grubych koców.

O czym należy jednak pamiętać, to różnica w dopuszczalnej wadze dla cyklu prania i suszenia. W przypadku korzystania z opcji osuszania maksymalna pojemność urządzenia LG F4D37952W wynosi 7 kg. Taką wartość należy również przyjąć przy zamierzeniu skorzystania z pełnego cyklu prania i suszenia.

O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze pralko-suszarki, wyjaśniałam już we wcześniejszym artykule, który znajdziesz pod tym linkiem.

Pranie i suszenie bez kompromisów

Mimo konieczności zamknięcia w jednej obudowie możliwości dwóch sprzętów, marka LG oddaje w nasze ręce całkiem interesujące menu. Wśród opcji prania znajdziemy programy AI Wash, Antyalergiczny, Bawełna, Czyszczenie bębna, Delikatny, Eco 40-60, Mieszane, Pranie i suszenie, Syntetyki, Szybki 14 minut, Turbowash 39, a także Wełna/Pranie ręczne. W przypadku cyklu suszenia dostępne opcje to Eco, Eco Hybrid oraz Do prasowania.

Warto również zwrócić uwagę na maksymalną prędkość wirowania, która w tym modelu osiąga wartość 1400 obrotów na minutę, co już wpływa na czas schnięcia wypranych tkanin. Klasa wirowania została przez producenta określona jako A.

Pralko-suszarka ze wsparciem dla rodzica

Warto wspomnieć o funkcjach, których zdaniem nie jest stricte usprawnienie procesu pielęgnacji tkanin, jednak ich obecność w urządzeniu, jakim jest pralko-suszarka każdy z nas raczej doceni. Jedną z nich jest blokada rodzicielska, zapobiegająca niepożądanej ingerencji najmłodszych (lub nawet tych starszych) w trwający już oczyszczający proces.

lg pralko-suszarka

Na uwagę zasługuje też czytelny wyświetlacz i ułatwiająca wybór konkretnego programu obrotowa gałka. Prosty, dokładnie opisany panel sterowania, nie powinien stanowić niemożliwej do rozszyfrowania zagadki nawet dla początkującego użytkownika. Urządzenie LG posiada również opcję opóźnienia czasu startu programu.

Pralko-suszarka się opłaca

Choć miłośnicy tradycyjnych metod prania mogą się z moją opinią nie zgodzić, to nie obawiam się stwierdzić, że wybór urządzenia 2w1, jakim jest pralko-suszarka od LG będzie wyborem trafnym wszędzie tam, gdzie nie tylko króluje umiłowanie czystości, ale i komfortu. Urządzenie z pewnością sprawdzi się w małych mieszkaniach, w których może brakować miejsca na dodatkowe sprzęty, takie jak suszarka do ubrań. Mało przekonujące?

Dodajmy więc do tego możliwość zarządzania cyklami prania za pośrednictwem smartfona z zainstalowaną aplikacją Smart ThinQ i zyskujemy domowe, a więc zawsze dostępne i niezwykle wygodne, nowoczesne centrum piorąco-suszące.

Pralko-suszarka LG F4D37952W jest teraz dostępna w ofercie sklepu Media Expert w cenie 3999 złotych.

Jeśli zainteresował cię ten artykuł, zapraszam do zapoznania się z naszymi pozostałymi tekstami.