Kolejny debiut w sieci sklepów Media Expert! Tym razem w ofercie pojawił się robot sprzątający Kärcher RCF 3, któremu niestraszne są żadne przestrzenie, ani zabrudzenia.

Robot sprzątający do zadań specjalnych

Robot sprzątający to zdecydowanie must have w każdym nowoczesnym domu. Na rynku dostępnych jest dziś wiele urządzeń, które mają zapewnić skuteczne pochłanianie kurzu i innego rodzaju niepożądanych w naszym otoczeniu drobin. Jednak każdy dbający o porządek gospodarz wie, że odkurzanie to nie wszystko.

Odpowiedzią dla poszukujących skutecznego sposobu na utrzymanie czystości ma być świeżo zaprezentowany w ofercie sklepu Media Expert mopujący robot sprzątający Kärcher RCF 3! I choć podobnych sprzętów pojawiło się na rynku już kilka, propozycja znanego producenta wydaje się wyjątkowo interesująca.

Robot sprzątający do wodnych akcji

Odkurzanie? Jak najbardziej! Mopowanie? W tym wypadku wizja pomocy maluje się niebywale kuszącą. A gdyby tak dało się połączyć obie te czynności? Jak się okazuje, dzięki nowości w Media Expert jest to jak najbardziej możliwe. Debiutujący w ofercie sieci robot sprzątający Kärcher RCF 3 oferuje bowiem coś, czego jeszcze do tej pory w naszych domach nie widzieliśmy.

Robot Kärcher RCF 3, poza standardową funkcją odkurzania, wyposażono w system myjący. Sam ten fakt nie jest żadną nowością, jednak obecność dwóch zbiorników na wodę raczej nie należy do oczywistych rozwiązań. Jednak po co w małym robocie aż dwa pojemniki na wodę?

Pierwszy zbiornik o pojemności 430 ml przeznaczono na wodę czystą, drugi natomiast pomieścić ma 115 ml zabrudzonego płynu. Co nam to daje? Rolki myjące nieustanie zwilżane świeżą wodą, a w efekcie rzeczywiste oczyszczanie powierzchni!

Co więcej, model RCF 3 jako urządzenie inteligentne ma bez problemu wykrywać wszelkie pojawiające się na jego drodze przeszkody. System automatycznego wykrywania dywanów pozwala mu omijać te miejsca, w których jego moce myjące nie są potrzebne.

Na uwagę zasługuje również obecność w urządzeniu czujników upadku, które mają chronić robota przed przypadkowym zejściem z różnego rodzaju podwyższeń czy schodów. Dzięki temu jego bezpieczeństwo ma być zagwarantowane nawet wówczas, gdy oddelegujemy go do zadań na wyższych piętrach naszych domostw.

Robot z rolką Kärcher FC

Ci, którzy znają już mopy elektryczne marki Kärcher, z pewnością docenią obecność wykorzystanej w robocie sprzątającym RFC 3. Rolka FC, jak zapewnia producent, ma bowiem skutecznie zbierać zabrudzenia, takie jak kurz, okruchy, czy na przykład naniesione z ogrodu grudki ziemi.

W połączeniu ze wspomnianym wcześniej dwuzbiornikowym systemem wodnym, ciągłym oczyszczaniem rolki i wskazanym przez producenta czasem pracy do 120 minut bez konieczności ładowania, zyskujemy obietnicę nieskazitelnie czystych powierzchni mierzących nawet do 80m².

On pracuje, ty się relaksujesz!

Tym, co przekonuje wielu do zaopatrzenia się w urządzenia domowe typu smart, jest swoistego rodzaju samodzielność takich sprzętów. Bo czyż nie miło pomyśleć, że po przekroczeniu progu powita cię pachnąca świeżością, pozbawiona kłujących w oczy zabrudzeń przestrzeń? Tak właśnie wyglądać ma życie z nowym robotem myjącym, którym pokierujesz za pośrednictwem aplikacji Kärcher Home Robots.

Jak podaje producent, aplikacja mobilna oparta na technologii LiDAR (laserowy pomiar odległości) ma umożliwiać urządzeniu interakcję z otoczeniem i tworzenie map kolejnych przemierzanych przez nie pomieszczeń. Co więcej, korzystając z oprogramowania, uruchomisz swojego robota z dowolnego miejsca, a w przypadku pojawienia się w złączach urządzenia jakichkolwiek wątpliwości, zostaniesz o tym fakcie poinformowany komunikatem głosowym.

Komu spodoba się robot sprzątający Kärcher

Jak wspomniałam już wcześniej, roboty sprzątające, również te z funkcją mopowania, nie są żadną nowością na rynku. Nie da się jednak zaprzeczyć, że wciąż oczekujemy na model idealny, który sprosta nawet naszym największym oczekiwaniom. Czy propozycja Kärcher RCF 3 z Media Expert wypełni tę lukę w domowej flocie sprzątającej?

Jeśli w większości nasze mieszkanie to przestrzeń pozbawiona dywanów – są na to spore szanse. Mnie osobiście propozycja producenta przekonuje i pokusiłabym się o takie urządzenie nawet pomimo tego, że uwielbiam ozdobne dywaniki i każde sprzątanie wiązałoby się z ich przekładaniem. Ale nie inaczej wygląda to także dziś.

Cena 2469 złotych, jak na produkt renowowanego producenta, którego artykuły polecają sobie specjaliści, również nie wydaje się wygórowana. Zwłaszcza że w ofercie Media Markt model Kärcher RCF 3 dostępny jest nie tylko na raty, ale też w specjalnej ofercie umożliwiającej zwrot kosztów do 400 złotych.

Jeśli poszukujesz robota sprzątającego swoich marzeń i interesują cię technologiczne ciekawostki w świecie urządzeń sprzątających, może zaciekawić cię wideo recenzja produktu Puron PR12 PRO, z którym postanowił zmierzyć się Piotr.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.