PowerPill – survivalowy powerbank

PowerPill to gadżet zaprojektowany przez brytyjskiego projektanta, Maxa Ashforda. Brytyjczyk stworzył gadżet w ramach projektu uczelnianego. Co ciekawe, ostatnio opisywaliśmy na Think-About inny gadżet, także brytyjskiego studenta, tworzony w ramach pracy dyplomowej.

[iframe src=”//player.vimeo.com/video/117910781″ width=”600″ height=”350″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen]

O czym w ogóle mowa? Chodzi o powerbank, który byłby idealny dla Beara Gryllsa, gdyby tylko potrzebował on prądu w głębi dzikiej puszczy. PowerPill jest solidny, wszechstronny i w pełni wodoodporny. Posiada hak, który pozwala na łatwe zamontowanie praktycznie w każdym miejscu, może być przyczepiony zarówno do drzewa jak i do plecaka.

Powerpill

Tajemnica urządzenia tkwi w zastosowaniu nowoczesnej technologii o nazwie Sphelar, jego powierzchnia, prawie w całości jest fotowoltaiczna, czyli może pobierać energię ze słońca. Ta z kolei magazynowana jest na dwóch wewnętrznych akumulatorach wysokiej jakości. Użytkownik zaś dostaje do dyspozycji dwa gniazda USB.

PowerpillWarto zauważyć, że dostęp do gniazd USB uzyskuje się dopiero po rozłożeniu urządzenia. Użytkownik nie musi, w najmniejszym stopniu, martwić się tym, że do portów naleje się woda. Pełna wodoodporność zachowana jest oczywiście wtedy gdy urządzenie jest złożone.

PowerpillBaterie posiadają łącznie 10600 mAh i potrzeba 48h aby je w pełni naładować. Ten czas wydaje się być dość długi, warto jednak dodać, że w pełni naładowana bateria pozwoli na 7-krotne naładowanie iPhona 5 od zera do 100%. Bardziej energochłonne, terenowe moduły GPS, będzie można naładować 2 razy. Wyniki te wydają się być bardzo przyzwoite.

Powerpill

Fanów ekologii ucieszy fakt, iż gadżet został stworzony z materiałów, które są całkowicie recyklingowane. W dodatku, część zysków zostanie przeznaczona na cele charytatywne, między innymi na ShelterBox czyli organizacji, która zapewnia podstawowe środki, konieczne do przeżycia, ofiarom klęsk żywiołowych.

Powerpill