Japoński noblista w dziedzinie literatury, Haruki Murakami, napisał swego czasu książkę pt. „O czym mówię kiedy mówię o bieganiu”. Wbrew pozorom nie jest to odwołanie do opisywanych ostatnio na Think-About innowacyjnych butów do biegania, tylko próba zmuszenia do pewnej refleksji. Mówiąc o najnowocześniejszych technologiach, bardzo często mówimy o tym w sposób nadto poważny. Za każdym nowym, innowacyjnym produktem idzie ogromny marketing, duże nakłady finansowe i jeszcze większa nadzieja przyszłych zysków. Czasem jednak warto zrobić coś dla zabawy, o czym przekonuje Jolene Carlier.

[iframe src=”//player.vimeo.com/video/114800715″ width=”600″ height=”350″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe]

Holenderska designerka skupiła swoją uwagę na maszynach produkujących popcorn. Urządzenia te nie wyróżniają się niczym spośród innych, typowych sprzętów kuchennych, mimo, że, jak zauważa projektantka, sam proces tworzenia popcornu jest w pewien sposób wyjątkowy.

Popcorn monsoon2

Zawierzając swojej wyobraźni, projektantka stworzyła wiele bajkowych prototypów tego, jak mogłyby wyglądać urządzenia codziennego użytku, które otaczają nas na co dzień. Wszystko to przełożyło się na powstanie wielu rysunków przedstawiających najdziwniejsze gadżety w różnych kolorach, kształtach oraz z innowacyjnymi funkcjami. Ostatecznie wybór padł na maszynę do popcornu.

Popcorn Monsoon1

Urządzenie wygląda dość niecodziennie, podobnie jak spektakularnie wygląda sam proces wytwarzania popcornu. Wystarczy wsypać kukurydzę do specjalnego wlotu, włączyć urządzenie (które podgrzeje ziarna) i czekać na to jak w efektowny sposób ciepły i gotowy popcorn wleci przez przezroczystą rurę do miski.

Popcorn monsoon3

Popcorn Monsoon raczej nie będzie rewolucyjnym gadżetem, który zmieni świat, z pewnością nawet na taki się nie zapowiada. Autorka ma jednak dużo więcej pomysłów, sama zaznacza, że narysowane przez nią rysunki mają być podstawą do tworzenia kolejnych konceptów.

Popcorn monsoon4

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *