iPin to moduł do smartfonów, rozszerzający ich funkcjonalność o wskaźnik laserowy. Urządzenie występuje w dwóch wersjach przeznaczonych do urządzeń z systemem Android lub iOS.

iPin

Posiadacze produktów Apple mogą nabyć estetyczny model w postaci niewielkiej wtyczki umieszczanej w gnieździe mini Jack. Jest ona dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, oraz wersji przedłużonej dla urządzeń zabezpieczonych przez etui. Nieco gorzej wygląda odpowiednik dedykowany dla systemu Android. Jest to bowiem dość duży, odstający moduł wpinany do gniazda microUSB.
iPin

Oczywiście do urządzenia dołączona jest dedykowana aplikacja, pozwalająca na kontrolowanie wskaźnika z poziomu menu, pracę smartfona w roli touchpada, jak również na zdalną obsługę prezentacji na wielu komputerach.

iPin

Ponadto autorzy oferują możliwość nabycia w zestawie BTtogo – urządzenia które po wpięciu do komputera pozwoli na wyświetlanie na nim prezentacji bez potrzeby kopiowania plików, instalacji jakichkolwiek programów czy wyłączania zapór bezpieczeństwa.

BTtogo

Niepozorny moduł doczekał się wyróżnień w ramach prestiżowych konkursów takich jak RedDot, Computex D&A czy IF design. Zgodnie z zapewnieniami producenta, urządzenie docenił nawet Steve Wozniak – współzałożyciel Apple.

Aby otrzymać iPin należy wesprzeć kampanię crowdfundingową na portalu indiegogo.com, kwotą co najmniej 30 (Android) lub 45 dolarów (iOS).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *