OwnFone to spersonalizowany telefon, posiadający fabrycznie przypisane numery do odpowiednich przycisków. Urządzenie pozbawione jest jakiegokolwiek wyświetlacza, natomiast jego produkcja odbywa się z wykorzystaniem drukarki 3D. Produkt po raz trzeci pojawił się na portalu kickstarter.com. Pierwszy raz był promowany jako telefon personalny, natomiast za drugim razem jako telefon dla niewidomych.

OwnFone_2015 (3)Dotychczas OwnFone dostępny był jedynie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Najnowsza edycja pozwala na korzystanie z telefonu na obszarze USA oraz krajów UE. Zmiany obejmują również nowe możliwości personalizacji wyglądu.

OwnFone_2015 (1)

Nabywcy samodzielnie projektują swój przyszły telefon. Strona internetowa projektu pozwala na zdefiniowanie numerów, przypisanie ich do przycisków, stworzenie własnego panelu obsługi czy opracowanie etui (shella). Ponadto same panele dostępne są w 2 wersjach – klasycznej oraz strukturalnej, dedykowanej głównie do przygotowywania napisów w języku braillea.

OwnFone_2015 (2)

OwnFone może zostać wydrukowany przez producenta, bądź dostarczony w wersji do samodzielnego wydruku. Przez kolejne lata, twórcy opracowali kilkanaście ciekawych edycji, obejmujących obudowę wykonaną z klocków Lego, czy świecącą w ciemności.

ownfone_2015_1Wysyłki pierwszych OwnFone z obecnej kampanii crowdfundingowej, planowane są na lipiec 2015.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *