Jestem kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi. Kiedy kończę obowiązki zawodowe już kłaniają mi się następne. Trzeba usunąć suche liście nawiane przez wiatr, zebrać nadmiar wody pozostały po myciu balkonu lub sprzątnąć pracownię. Do tego świetnie nadaje się odkurzacz do pracy na mokro i sucho.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho to pomocnik przydatny zarówno podczas większych, okresowych robót w domu jak i na co dzień w miejscu pracy w warsztacie, garażu czy w pracowni. Jego zadaniem jest na przykład zbieranie rozsypanej ziemi pozostałej po przesadzaniu kwiatów, odciągnięcie nadmiaru wody ze świeżo umytego tarasu lub sprzątnięcie samochodu. Zastosowań może być sporo więcej. Jaki więc wybrać wybrać odkurzacz do prac na mokro i sucho – model akumulatorowy czy zasilany z gniazdka?

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho

Poniżej prezentuję dwa modele, z których jeden jest sprzętem na baterię, a drugi zasilany jest sieciowo. Akumulatorowy odkurzacz, jak czytam w komentarzach, ma potencjał zgromadzonej energii wystarczającej na około 15 minut pracy. Oznacza to, że chcąc wysprzątać daną powierzchnię warsztatu, tarasu lub balkonu musimy zdążyć w tym czasie, albo czeka nas przerwa związana z ładowaniem się akumulatora. Innym możliwym wyjściem jest posiadanie dodatkowego zamiennika. Oba odkurzacze mają podobną pojemność zbiornika oraz możliwość wykorzystania tych sprzętów także jako dmuchawy. Różnią się one mocą ssącą, a wyższą ma odkurzacz zasilany sieciowo.

Sprawdź także, recenzję odkurzacza Parkside PWD 25 B3 i dowiedz się, czy to jest najlepszy warsztatowy odkurzacz?

Akumulatorowy odkurzacz do pracy na mokro i sucho 20 V PWDA 20-L i A2

Akumulatorowy odkurzacz do pracy na mokro i sucho 20 V PWDA 20-L i A2 Parkside ma moc ssącą na poziomie 60 Airwatt. Wyposażony jest w duży zbiornik ze stali szlachetnej o pojemności 20 l. Zebrane w nim stałe zanieczyszczenia trafiają do papierowego worka, natomiast piana i inne płynne zabrudzenia wprost do zbiornika. Chcąc go oczyścić po zakończonym sprzątaniu wystarczy odpiąć zamki zatrzaskowe. Drugą funkcją jakiej można użyć jest dmuchawa, która pozwala na usunięcie strumieniem powietrza z ciasnych przestrzeni kurzu i innych zanieczyszczeń. Odkurzacz łatwo jest przesuwać. Umożliwia to pięć kółek, dzięki którym zwiększa się też stabilność urządzenia.

Od góry znajduje się klapka, po podniesieniu której, można łatwo wsunąć akumulator w wyznaczone miejsce. Zalecany jest taki o napięciu 20 V i pojemności 4 Ah. O tym jaki jest stan naładowania baterii informuje nas trójkolorowy wskaźnik. Należy pamiętać, że do odkurzacza można także wpiąć akumulator z innych urządzeń marki Parkside z serii X 20 V Team. Niestety do zestawu nie dołączono akumulatora i ładowarki. Aktualnie w sklepie internetowym Lidl można kupić odkurzacz PWDA 20-L i A2 taniej o 35% za kwotę 200,85 zł. Jego cena regularna wynosi 309 zł. Obniżka jest więc znacząca i wynosi powyżej 100 zł.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho Parkside zdobył dotychczas 122 oceny, których średnia wynosi 4,4/5 gwiazdek. Nowi nabywcy – 81 osób, którzy mieli już okazję przetestować ten sprzęt u siebie w domu zachwalają, że urządzenie ma wysoką moc ssącą, dzięki czemu skutecznie usuwa zabrudzenia. Podają oni także, że akumulator 4 Ah dostarcza energii na około 15 minut. Ponadto dodają, że urządzenie ma odpowiednią cenę. Znalazło się również trzech kupujących, którzy ocenili sprzęt na 1 gwiazdkę. Powodem tak słabej oceny były uszkodzenia techniczne sprzętu lub głośna praca.

Odkurzacz do pracy na mokro lub sucho 1300 W

Odkurzacz do pracy na mokro lub sucho Parkside jest zasilany sieciowo z kabla o długości 4 m. Ma moc 1300 W, natomiast jego moc ssąca wynosi 200 Airwatt. Zebrane zanieczyszczenia dzielone są na stałe, które zbierane są do papierowego worka oraz płynne. Wszystkie one zbierają się w zbiorniku ze stali szlachetnej o pojemności 19,8 l. Także i ten model u podstawy ma zamontowane pięć kółek, które dają mobilność i stabilność urządzeniu. Ponadto odkurzacz ma funkcję dmuchawy, co ułatwia usunięcie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Model można nabyć w cenie regularnej w sklepie online Lidl za równowartość 279 zł.

Omawiany model zebrał do tej pory wiele, bo aż 386 ocen, a ich średnia daje 4,3/5 gwiazdek. Odkurzacz został oceniony na najwyższą notę przez 232 nowych użytkowników. W opiniach podkreślają, że sprzęt jest lekki, poręczny, skutecznie zbiera zanieczyszczenia, dzięki czemu dobrze sprawdza się w gospodarstwie domowym. Odkurzacz Parkside zebrał także 16 niskich jednogwiazdkowych ocen. Klienci, którzy byli niezadowoleni z zakupu twierdzili, że słabo ssie, jest bardzo głośny i do tego szybko ulega awariom.

Zapoznaj się z tekstem i wybierz najlepszą akumulatorową piłę szablastą zwaną także lisim ogonem.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.