Nazw tego sprzętu jest wiele: lisica, lisi ogon czy akumulatorowa piła szablasta. Niezależnie od tego, jak będziemy nazywać to narzędzie oznacza jedno – wygodę i precyzję w cięciu. Jeżeli więc lubisz majsterkować i wykonywać samodzielnie drobne prace naprawcze w domu, zastanów się nad jego zakupem.

Akumulatorowa piła szablasta to poręczne urządzenie, które dobrze sprawdzi się podczas prac remontowo-budowlanych w mieszkaniu, do przycinania i podcinania różnorakich płyt nadając im pożądany kształt, a nawet do cięcia gałęzi w ogrodzie. Urządzenie wykorzystuje ruch posuwisto-zwrotny, co umożliwia wykonywanie cięć bez postrzępionych, nierównych krawędzi.

Akumulatorowa piła szablasta – jaką wybrać?

Poniżej prezentuję dwa urządzenia. Jedno z nich jest marki Parkside Performance i objęte jest 5-cioletnim okresem gwarancyjnym. Co ciekawe, można je kupić w promocyjnej cenie do końca tego tygodnia. Ma też wysoką notę od dotychczasowych nabywców sięgającą 4,8/5 gwiazdek. Akumulatorowa piła szablasta Parkside ma 3-letnią gwarancję. Ma nieco słabsze parametry niż konkurencyjny model, za to wyróżnia się średnią ocen 5/5. Zapraszam do porównania i wyboru najlepszego lisiego ogona do swojego warsztatu.

Wiertarko wkrętarka – jaką warto wybrać? Przedstawiamy ranking top 6.

Akumulatorowa piła szablasta 40 V PPSSA 40-Li A1

Akumulatorowa piła szablasta 40 V PPSSA 40-Li A1 Parkside Performance

Akumulatorowa piła szablasta 40 V PPSSA 40-Li A1 wyposażona jest w mocny silnik bezszczotkowy. Pozwala on na wykonywanie cięć w drewnie, materiałach sztucznych lub drewnopochodnych czy w metalu. Urządzenie dysponuje głębokością skoku na głębokość 32 mm. Liczbę skoków można regulować na pierwszym biegu od 0 do 2300 min-¹ oraz na drugim od 0 do 3000 min-¹, co umożliwia przełącznik. Brzeszczoty można w łatwy sposób wymieniać. Ponadto komfort zwiększa antypoślizgowa okładzina na rączce, światło LED oraz walizka transportowa.

Trzeba zwrócić uwagę, że do prawidłowego działania niezbędne są dwie baterie, których niestety nie dołączono do zestawu. Zalecane są dwa akumulatory Smart 20 V 4 Ah PAPS 204 A1 oraz ładowarka 12 A – Smart PLGS 2012 A1. Akumulatorową piłę szablastą PPSSA 40-Li A1 Parkside Performance można nabyć za 439,20 zł. Jest to cena promocyjna i obowiązuje do końca tygodnia do niedzieli 4 lutego. Dodam, że została ona obniżona o 20% z ceny 549 zł.

Ten model został dotychczas oceniony przez 9 nabywców i ma średnią wynoszącą 4,8/5 gwiazdek. Wszyscy komentujący podkreślają, że akumulatorowa piła PPSSA 40-Li A1 dobrze leży w ręce, jest łatwa w obsłudze, praca nią sprawia satysfakcję i kosztuje tyle ile powinna.

Akumulatorowa piła szablasta 20 V PSSA 20-Li C3

Akumulatorowa piła szablasta 20 V PSSA 20-Li C3 Parkside

Akumulatorowa piła szablasta 20 V PSSA 20-Li C3 ma płynnie regulowaną liczbę skoków, a jego długość jest równa 23 mm. Prędkość skokowa na biegu jałowym wynosi od 0 do 3100 min-¹. Wymiana brzeszczotów jest prosta, dzięki czemu można w prosty sposób dostosować narzędzie do aktualnych potrzeb, na przykład do cięcia drewna, metalu, płyt lub przycinania gałęzi. Wygodę obsługi zwiększa ogumowana rękojeść oraz walizka do przechowywania sprzętu.

Urządzenie do prawidłowej pracy wymaga podłączenia akumulatora, który należy dokupić osobno, podobnie jak ładowarkę. Należy jednak pamiętać, że można wymiennie stosować akumulator z innego narzędzia marki Parkside. Piłę szablastą PSSA 20-Li C3 można kupić w cenie regularnej w sklepie online Lidl za 159 zł. W tym tygodniu nadarza się także okazja do zakupienia sprzętu w sklepach stacjonarnych od czwartku 1 lutego.

Akumulatorowa piła PSSA 20-Li C3 zdobyła do tej pory same piątkowe oceny, od 14 nabywców. Chwali się więc wysoką średnią 5/5 gwiazdek. To już samo w sobie jest podpowiedzią dla nas. Dodam, że nieczęsto zdarza mi się pisać o tak wysokim wyniku. Czytając opinię dowiaduję się, że urządzenie dobrze leży w dłoni, łatwo się nią pracuje i ma odpowiednią cenę do jakości.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.