Na rynku pojawił się okap kuchenny Maris. Oko przyciąga jego nowoczesny wygląd. Wyróżnia się także funkcjonalnością.

Okap kuchenny Maris marki Franke przeznaczony jest do montażu nad wyspą. Dzięki jego pracy wszystkie kuchenne zapachy są od razu pochłaniane. Oprócz tego, że pełni swoją funkcję filtrując powietrze dodatkowo może stać się elementem ozdobnym kuchni, dodającym nowoczesnej elegancji. Ten wygląd podkreśla matowe czarne wykończenie okapu. Ponadto jest źródłem oświetlenia.

Wiszący okap kuchenny Maris FMAS BK EXTRA MATT F80

Wiszący okap kuchenny Maris FMAS BK EXTRA MATT F80

Okapem kuchennym można sterować dwojako – na panelu dotykowym lub za pomocą pilota. Przyciski umiejscowione są od spodu okapu. Umożliwiają one wybór jednego z trzech biegów plus dodatkowy tryb intensywny. Zmieniając bieg mamy wpływ z jaką prędkością pochłaniane są zapachy i z jaką wydajnością oczyszczane jest powietrze. Wiąże się to również z tym, że silnik coraz bardziej intensywnie musi pracować – od biegu pierwszego z mocą 150 W, poprzez 200 W, 240 W aż do 250 W. Nasze ucho wychwyci to jako cichszy lub głośniejszy szum. Hałas ten mieści się w zakresie od 57 dB, poprzez 60 dB, 64 dB do maksymalnie 68 dB. Można więc to porównać do rozmowy prowadzonej między dwoma osobami od cichszej do głośniejszej lub do szumu odkurzacza.

Ponadto uruchamiając okap włączają się diody LED, doświetlające obszar kuchenki. Istnieje także możliwość włączenia światła o maksymalnym natężeniu klikając ikonę słoneczka. Dodam, że wszystkie te ustawienia można także wybrać na dołączonym pilocie.

Wiszący okap kuchenny Maris FMAS BK EXTRA MATT F80

Powietrze przepływa przez filtr kasetowy, który zawiera wkład węglowy. Producent zaleca jego wymianę średnio co 4 miesiące. Dodatkowo chroni go aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, który jest zmywalny. O jego czystość należy dbać przecierając go wilgotną szmatką. Warto wiedzieć, że można go również myć w zmywarce. Tę czynność warto powtarzać co dwa miesiące.

Okap kuchenny Maris ma wbudowaną kontrolkę, której zadaniem jest mierzenie rzeczywistego czasu pracy filtrów. Dzięki temu, po przepracowaniu 100 godzin przez filtr przeciwtłuszczowy zostajemy powiadomieni o konieczności jego umycia. Podobny komunikat otrzymujemy po 200 godzinach pracy filtra węglowego, informujący nas o potrzebie jego wymiany.

Urządzenie znajduje się w klasie energetycznej A. Jeżeli zastanawiasz się, co to oznacza zachęcam do zapoznania się z tekstem, z którego dowiesz się jaka jest realna różnica kosztów użytkowania.