Myślisz, że robot sprzątający z funkcją mopowania z Biedronki jest najlepszy? Znaleźliśmy lepiej wyposażony model w tej samej cenie.

Fot. Bożena Wieczorkowska

Czasem, nie sprawdzając informacji, ślepo wierzymy, że to co na promocji jest na prawdę w dobrej cenie. Zapraszamy do porównania dwóch robotów odkurzających z funkcją mopowania. Robot odkurzający RVC701 Blaupunkt z funkcją mopowania można kupić w sklepie Biedronka Home w promocyjnej cenie 899 zł do soboty 29 kwietnia 2023 r. Robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania jest do kupienia w sklepie Media Expert za 898,99 zł. Nie podano na stronie informacji do kiedy trwa promocja.

Szukasz informacji o robocie Roomba i1? Zobacz, co o nim wiemy.

Robot odkurzający RVC701 z funkcją mopowania Blaupunkt

Mopujący robot sprzątający marki Blaupunkt posiada mocny bezszczotkowy silnik, który w połączeniu z trzema szczotkami usuwającymi kurz doskonale sobie radzi zarówno na podłogach gładkich jak i wyłożonych dywanem. Powietrze wydostające się z odkurzacza jest oczyszczane przez filtr HEPA. Dzięki temu nie unosi się charakterystyczny zapach sprzątania, a samo powietrze zostaje oczyszczone z zanieczyszczeń – zgodnie z tym jak podaje producent – aż w 99,9 %. Robotem Blaupunkt można sterować manualnie dotykając przycisków, za pomocą pilota lub aplikacji. Apkę można pobrać na telefon i zaplanować pory sprzątania lub sprawdzić aktualny postęp prac.

W zestawie otrzymujesz: stację ładującą, zasilacz, dodatkowy filtr, ściereczkę do mopowania, dodatkowa parę szczotek zamiatających bocznych oraz jeden metr taśmy na wirtualną ścianę.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Mopowanie, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik krawędzi, Wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, Energy efficiency class, Kompatybilność z Android, Automatyczny powrót do bazy i ładowanie
 • Pojemność baterii: 2150 mAh
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0,5 l
 • Pojemność zbiornika na wodę: 0,2 l
 • Czas pracy robota: 100 minut
 • Poziom hałasu: 60 dB
 • Waga: 3,55 kg
 • Wysokość: 8,7 cm
 • Gwarancja: 2 lata

Cena: 1079,00 zł Cena: 899,00 zł Przejdź do sklepu

Robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania

Mopujący robot Concept VR2020 wyposażony jest w mocny bezszczotkowy silnik DC BLDC, który umożliwia pokonywanie progów o wysokości nawet 1,5 cm. Dzięki trzem wirującym szczotkom zarówno podłogi jak i dywany są szybko i sprawnie sprzątnięte. System TripleAirClean dba, by powietrze pozostało wolne od zanieczyszczeń – filtr HEPA 13. Dodatkowo można dodać do wody środek dezynfekujący, dzięki czemu podłogi nie dość że będą umyte to jeszcze zdezynfekowane. To jeszcze nie wszystko. Urządzenie jest bowiem wyposażone w technologię sterylizacji UVC LED. Lampa ta pozbywa się wszystkich napotkanych patogenów i drobnoustrojów z podłogi. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy w domu małe dziecko bawiące się często na podłodze lub zwierzę, które dopiero uczy się czystości. Jeśli lubimy, by w powietrzu unosił się odświeżający zapach, można włożyć do specjalnej komory wkład aromatyczny.

Urządzeniem można sterować za pomocą apilkacji Concept Home, używając pilota lub ręcznie na robocie. W zestawie otrzymujesz: dwie nakładki wielorazowego użytku, 2 filtry, 4 szczotki boczne, pilot zdalnego sterowania, szczotkę Carpet, szczotkę do czyszczenia, oraz taśmę magnetyczną.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Czujniki odległości, przeszkód i uskoku podłoża, Automatyczny powrót do bazy i ładowanie, Programator pracy, Wi-Fi, Funkcja mopowania, Sterylizacja, Kompatybilność z Android oraz iOS
 • Czas pracy robota: 120 min
 • Czas ładowania akumulatora: 240 min
 • Programy czyszczenia: Turbo, AutoSmart, Obwodu, Ręczny
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0.6 l
 • Poziom hałasu: 56 dB
 • Waga: 3kg
 • Wysokość: 8 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1073,00 zł Cena: 898,99 zł Przejdź do sklepu

Porównanie

Oba roboty sprzątające są równocześnie robotami mopującymi. Jednak model Concept VR2020 zdecydowanie wyróżnia funkcja dodatkowej dezynfekcji w postaci lampy UV-C LED. Jest to szczególnie istotne, kiedy w mieszkaniu przebywa na przykład osoba z osłabioną odpornością i zależy nam na szczególnej czystości albo mamy małe dzieci, często wkładające do ust wszystko, co znajdą na podłodze. Dodatkowo robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania jest niższy od drugiego modelu, dzięki czemu być może właśnie ten odkurzacz łatwiej wsunie się w naszym mieszkaniu pod kanapę lub inne meble. Jest także lżejszy, ciszej wykonuje swoją pracę, a po pełnym naładowaniu baterii pracuje dłużej aż o 20 minut.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.