Myślisz, że robot sprzątający z funkcją mopowania z Biedronki jest najlepszy? Znaleźliśmy lepiej wyposażony model w tej samej cenie.

robot sprzątający, odkurzacz
Fot. Bożena Wieczorkowska

Czasem, nie sprawdzając informacji, ślepo wierzymy, że to co na promocji jest na prawdę w dobrej cenie. Zapraszamy do porównania dwóch robotów odkurzających z funkcją mopowania. Robot odkurzający RVC701 Blaupunkt z funkcją mopowania można kupić w sklepie Biedronka Home w promocyjnej cenie 899 zł do soboty 29 kwietnia 2023 r. Robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania jest do kupienia w sklepie Media Expert za 898,99 zł. Nie podano na stronie informacji do kiedy trwa promocja.

Szukasz informacji o robocie Roomba i1? Zobacz, co o nim wiemy.

Robot odkurzający RVC701 z funkcją mopowania Blaupunkt

Mopujący robot sprzątający marki Blaupunkt posiada mocny bezszczotkowy silnik, który w połączeniu z trzema szczotkami usuwającymi kurz doskonale sobie radzi zarówno na podłogach gładkich jak i wyłożonych dywanem. Powietrze wydostające się z odkurzacza jest oczyszczane przez filtr HEPA. Dzięki temu nie unosi się charakterystyczny zapach sprzątania, a samo powietrze zostaje oczyszczone z zanieczyszczeń – zgodnie z tym jak podaje producent – aż w 99,9 %. Robotem Blaupunkt można sterować manualnie dotykając przycisków, za pomocą pilota lub aplikacji. Apkę można pobrać na telefon i zaplanować pory sprzątania lub sprawdzić aktualny postęp prac.

W zestawie otrzymujesz: stację ładującą, zasilacz, dodatkowy filtr, ściereczkę do mopowania, dodatkowa parę szczotek zamiatających bocznych oraz jeden metr taśmy na wirtualną ścianę.

Robot odkurzający RVC701 z funkcją mopowania Blaupunkt

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Mopowanie, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik krawędzi, Wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, Energy efficiency class, Kompatybilność z Android, Automatyczny powrót do bazy i ładowanie
 • Pojemność baterii: 2150 mAh
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0,5 l
 • Pojemność zbiornika na wodę: 0,2 l
 • Czas pracy robota: 100 minut
 • Poziom hałasu: 60 dB
 • Waga: 3,55 kg
 • Wysokość: 8,7 cm
 • Gwarancja: 2 lata

Cena: 1079,00 zł Cena: 899,00 zł Przejdź do sklepu

Robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania

Mopujący robot Concept VR2020 wyposażony jest w mocny bezszczotkowy silnik DC BLDC, który umożliwia pokonywanie progów o wysokości nawet 1,5 cm. Dzięki trzem wirującym szczotkom zarówno podłogi jak i dywany są szybko i sprawnie sprzątnięte. System TripleAirClean dba, by powietrze pozostało wolne od zanieczyszczeń – filtr HEPA 13. Dodatkowo można dodać do wody środek dezynfekujący, dzięki czemu podłogi nie dość że będą umyte to jeszcze zdezynfekowane. To jeszcze nie wszystko. Urządzenie jest bowiem wyposażone w technologię sterylizacji UVC LED. Lampa ta pozbywa się wszystkich napotkanych patogenów i drobnoustrojów z podłogi. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy w domu małe dziecko bawiące się często na podłodze lub zwierzę, które dopiero uczy się czystości. Jeśli lubimy, by w powietrzu unosił się odświeżający zapach, można włożyć do specjalnej komory wkład aromatyczny.

Robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania

Urządzeniem można sterować za pomocą apilkacji Concept Home, używając pilota lub ręcznie na robocie. W zestawie otrzymujesz: dwie nakładki wielorazowego użytku, 2 filtry, 4 szczotki boczne, pilot zdalnego sterowania, szczotkę Carpet, szczotkę do czyszczenia, oraz taśmę magnetyczną.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Czujniki odległości, przeszkód i uskoku podłoża, Automatyczny powrót do bazy i ładowanie, Programator pracy, Wi-Fi, Funkcja mopowania, Sterylizacja, Kompatybilność z Android oraz iOS
 • Czas pracy robota: 120 min
 • Czas ładowania akumulatora: 240 min
 • Programy czyszczenia: Turbo, AutoSmart, Obwodu, Ręczny
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0.6 l
 • Poziom hałasu: 56 dB
 • Waga: 3kg
 • Wysokość: 8 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1073,00 zł Cena: 898,99 zł Przejdź do sklepu

Porównanie

Oba roboty sprzątające są równocześnie robotami mopującymi. Jednak model Concept VR2020 zdecydowanie wyróżnia funkcja dodatkowej dezynfekcji w postaci lampy UV-C LED. Jest to szczególnie istotne, kiedy w mieszkaniu przebywa na przykład osoba z osłabioną odpornością i zależy nam na szczególnej czystości albo mamy małe dzieci, często wkładające do ust wszystko, co znajdą na podłodze. Dodatkowo robot sprzątający Concept VR2020 z funkcją mopowania jest niższy od drugiego modelu, dzięki czemu być może właśnie ten odkurzacz łatwiej wsunie się w naszym mieszkaniu pod kanapę lub inne meble. Jest także lżejszy, ciszej wykonuje swoją pracę, a po pełnym naładowaniu baterii pracuje dłużej aż o 20 minut.