środa, 19 czerwca

Szukasz pomocnika, który odciąży Cię przy myciu okien? Nie kupuj go w Biedronce. Możesz mieć inny model za mniejsze pieniądze.

Fot. Bożena Wieczorkowska

Sezon na mycie okien trwa. Jest to praca, którą chcąc nie chcąc należy powtórzyć za jakiś czas. Dlaczego więc nie skorzystać z urządzeń, które są dedykowane do tego typu prac? Roboty myjące umyją nie tylko okna, ale także wszelkie płaskie i jednolite powierzchnie, na przykład szyby prysznica czy szklane blaty stołu. Poszukujesz takiego urządzenia? Sprawdź i porównaj, czy oferta z Biedronki rzeczywiście jest aż tak kusząca. Robot do mycia okien Hobot 388 można kupić w sklepie Biedronka Home w cenie za 1399 zł. Promocja obowiązuje do soboty 29 kwietnia 2023 r. Natomiast robot do mycia okien Mamibot W120-F Spray jest dostępny w sklepie Avans w promocyjnej cenie 730,54 zł – niemal o połowę niższą od konkurencyjnego modelu.

Wolisz myć okna ręcznie, ale wykorzystując akumulatorowa myjkę do okien Karcher? Sprawdź, co o niej pisaliśmy.

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot do mycia okien Hobot 388 wyposażony jest w automatyczny ultradźwiękowy rozpylacz wody, która osiada na szybach w postaci mgły, skąd następnie jest ścierana wraz z brudem. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota lub pobierając aplikację Hobot na telefon. Po nalaniu wody destylowanej lub specjalnego środka myjącego do pojemnika robot można uruchomić. Siła ssąca i dwa kółka czyszczące pokryte wielorazowymi ściereczkami z mikrofibry umożliwiają przesuwanie się po powierzchni szyby. Umyta powierzchnia pozostaje bez zabrudzeń i smug.

W zestawie: robot do mycia okien, linka zabezpieczająca, pilot, przewód zasilający AC, przewód zasilający DC, środek do czyszczenia okien, zasilacz, 12 padów z mikrofibry oraz dysza.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Wbudowany UPS – system nieprzerwanego zasilania, Algorytm kontrolny zapobiegający upadkowi, Automatyczne wykrywanie ram okiennych, Linka zabezpieczająca, Bluetooth, Automatyczny rozpylacz
 • Długość kabla DC: 4 m
 • Długość liny zabezpieczającej: 5 m
 • Natężenie hałasu: 67 dB
 • Pojemność pojemnika na wodę: 24 ml
 • Wymiary: 29,5 x 14,8 x 9,5 cm
 • Waga: 0,9 kg
 • Gwarancja: 2 lata

Cena: 1499,00 zł Cena: 1399,00 zł Przejdź do sklepu

Robot do mycia okien Mamibot W120-F Spray

Automatyczny robot Mamibot myjący okna rozpyla w postaci mgły wodę przez osiem dysz. Dzięki ssawce urządzenie może być używane do mycia okien po zewnętrznej stronie, nawet jeśli mieszkasz wysoko. Dodatkowo robot jest zabezpieczony linką, na wypadek przerwania zasilania. Można nim się także posłużyć do mycia szyb kabiny prysznicowej lub ścian wyłożonych kafelkami na gładko (bez fug). Pojemny zbiornik na wodę – 150 ml, pozwala na umycie dużej powierzchni szyb bez ciągłego dolewania płynu – nawet do 80 m2. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota.

W zestawie: linka zabezpieczająca, pilot, pojemnik na środki czyszczące, przewód zasilający, 4 ściereczki z mikrofibry oraz adapter.

Specyfikacja techniczna

 • Czas ładowania: 1 h
 • Czas pracy: 20 min
 • Szerokość ssawki: 23,2 cm
 • Zbiornik na wodę: 150 ml
 • Wydajność: 80 m2
 • Wymiary: 23,2 x 23,2 x 81 cm
 • Waga: 1,6 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 849,00 zł Cena: 734,54 zł Przejdź do sklepu

Porównanie

Oba roboty myjące działają podobnie, choć różnią się wyglądem. Robot Hobot posiada dwa okrągłe krążki, które ściśle przylegając do szyby myją i ścierają kurz. Urządzenie do mycia okien Mamibot posiada jedną dużą ssawkę. Wyróżnia go także większy zbiornik na wodę. Dzięki temu wystarczy tylko przełożyć go z jednej szyby na drugą, by mógł kontynuować pracę, bez ciągłego dolewania wody.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.