Keepbo – przyjazny tracker antykradzieżowy

Keepbo to, według autorów, zgrabne połączenie słowa „trzymaj” (z angielskiego „keep”) i słowa robot. Niewątpliwie należy im się plus za kreatywność przy tworzeniu nazwy, warto jednak pójść krok dalej i dowiedzieć sie czym owy gadżet jest.

Keepbo

Urządzenie sluży do zwiększenia bezpieczeństwa, zarówno wartościowych przedmiotów jak i naszych najbliższych. Ta uroczo wyglądająca twarzyczka to w rzeczywistości zaawansowany technologicznie tracker, który będzie w stanie pokazać, na ekranie smartfonu swoją pozycję. Zapamięta także ostatnie położenie wtedy, gdy całkowicie straci sygnał.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/LbubVuDzzBI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Zastosowanie jest bardzo uniwersalne. Gadżet może być przyczepiony zarówno do dziecka, zwierzaka, kluczy czy samochodu, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. W przypadku znacznego oddalenia urządzenia od smartfona, będzie ono wysyłało powiadomienia ostrzegawcze, od razu, w chwili zaistnienia zdarzenia.

keepbo

Cała procedura wygląda w taki sposób, że Keepbo łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth. Jeżeli połączenie zostanie rozłączone, gadżet automatycznie przechodzi w specjalny tryb, tzw. „Sieciowy GPS” zapamiętuje też ostatnią znaną pozycję i wysyła powiadomienia o zaistniałym zdarzeniu. Dalej użytkownik może śledzić urządzenie za pomocą sieci.

Keepbo

Skąd jednak Keepbo ma połączenie do internetu? Zagubiony gadżet jest w stanie korzystać z innych Keepbo, które są w pobliżu i są połączone ze smartfonem oraz internetem. To własnie autorzy projektu nazywają sieciowym GPS. Dzięki takiemu połączeniu, gadżet będzie w stanie informować właściciela o swojej aktualnej pozycji, po przez wysyłanie alertów.

KeepboDodatkowym zabezpieczeniem jest zamontowany guzik, który daje możliwość uaktywnienia funkcji SOS. W takim przypadku alert na telefon użytkownika zostaje wysłany natychmiastowo. Keepbo to nie jest zwykły tracker, dzięki kreatywnemu podejściu i ciekawemu designowi może doskonale służyć za brelok czy naszyjnik. Producenci oferują wiele ciekawych wzorów urządzenia i każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Cena gadżetu ma rozpoczynać się od 20$ w przypadku kupna jednej sztuki. 10 sztuk natomiast można kupić już za 150$. Wartości te nie wydają sie być wygórowane. Do każdego z Keepbo dołączone są 3 śmieszne, wymienne twarze.

Keepbo