niedziela, 23 czerwca

Wygląda na to, że niemiecka sieć sklepów zamierza oferować produkty premium. W najnowszej ofercie Lidl znalazł się wygodny sweter wykonany z… jednego z najdroższych materiałów na świecie. Najtańsza oferta na rynku? Sprawdziłam, czy warto go kupić.

W jednej z ostatnich publikacji poruszałam inspirującą historię sieci sklepów Lidl, która obrazuje jak bardzo zmienił się asortyment, misja i wizja przedsiębiorstwa. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji się z nią zapoznać, zachęcam do przeczytania: Te sportowe marki zna każdy, kto kocha modę – teraz w Lidlu. Najtaniej? Wspominam o tym, ponieważ wówczas łatwiej zrozumieć, dlaczego warto zainteresować się aktualną ofertą.

Kaszmir, ach to Ty

Trendy modowe, które pojawią się w tegorocznym sezonie jesienno-zimowym mieliśmy okazję zobaczyć już w 2022 roku podczas największych wybiegów takich jak m.in. Fashion Week. Niezależnie od tego czy śledzisz i podążasz za nowinkami ze świata mody, pewne tkaniny i materiały nigdy się nie zestarzeją. Doceniane od wieków, niemal co roku powracają – nierzadko w nieco innym stylu. Wśród nich znajduje się m.in. kaszmir, którego nazwa jest wprost związana z regionem występowania. Niewiele osób wie, że tkanina ta pochodzi z wełny kóz kaszmirskich. Cena materiału jest dość wysoka, jednak wynika to z dość skomplikowanego systemu wytwarzania. Opiera się on na ręcznym wyczesywaniu zwierząt, aby następnie oddzielić włosie zewnętrzne od puchowego. Niezwykle delikatna, stosowana jest znacznie częściej jako dodatek, choć tak czy inaczej – na tego typu ubrania nie stać każdego. Jeśli myśląc o jesiennej garderobie przychodzi Ci do głowy kaszmirowy sweter, oferta z internetowego sklepu Lidla może Cię równie zaskoczyć, co ucieszyć!

Fot. Unsplash/blackday

Kaszmirowy sweter z Lidla, taniej niż u projektantów

Jeśli zależy Ci na otuleniu się miękkom tkaninom, która będzie cieplejsza, a równocześnie bardziej lekka niż klasyczna wełna… Kaszmir to dobry wybór. Jeden z takowych produktów w internetowym sklepie Lidl pochodzi od marki własnej – esmara. Co ciekawe, była ona bazą minionej współpracy z modelką Heidi Klum. Niemiecki sprzedawca zaprezentował aż 3 modele różniące się m.in. typem dekoltu oraz kolorem – możemy postawić na szary, brązowy lub czarny. Kaszmirowy sweter trafił do sprzedaży niemal w pełnej rozmiarówce, począwszy od XS, skończywszy na L.

esmara damski kaszmirowy sweter

  • Skład: 100% kaszmir
  • Krój: swobodny
  • Zalecenia: prać w temperaturze maks. 30°C, nie prać chemicznie, nie prasować, nie wybielać
  • Rodzaje: brązowy z golfem, szary z okrągłym dekoltem, czarny z wycięciem w serek

Cena: 339 zł – przejdź do sklepu

Wszystkie powyższe modele są dostępne wyłącznie za pośrednictwem internetowego sklepu Lidl. Uwaga, wiele wariantów znika z oferty w mgnieniu oka. Tak, jak w przypadku pozostałych pozycji, przysługuje nam aż 30 dni zwrotu, a dostawa zostanie zrealizowana w przeciągu 3 dni roboczych. Czy warto kupić kaszmirowy sweter w Lidlu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na rynku znajdziemy wiele podobnych propozycji, jeśli nie zależy nam jednak na metce, uważam że to całkiem interesująca propozycja. Dla przykładu, propozycja z sieciówki kosztuje aż 499 zł, a za model od marki Premium, musimy zapłacić przeszło 1800 zł.

Czy Lidl naprawdę może oferować jakość premium?

Myślę, że znaczące poszerzanie kategorii produktowych ma wiele plusów. Lidl od dawna nie jest dyskontem i siecią, która oferuje ograniczony asortyment. Ostatnie lata dobitnie pokazują, że sieć sklepów liczy się nie tylko w Niemczech, ale również w Europie i nie tylko. Warto mieć na uwadze, że tak ogromne możliwości handlowe otwierają wiele drzwi. Efektem tego, Lidl może zaoferować nam jakość premium, i to nierzadko w niższej cenie. Co istotne, mowa tu zarówno o oryginalnych produktach od kluczowych przedsiębiorstw, ale również markach własnych. Przykładów można mnożyć – rozpoczynając od dzisiejszej bohaterki – esmara, skończywszy na Silvercrest Monsieur Cuisine czy Parkside Performance. Tak różnorodny przekrój pozwala wyposażyć dom, szafę i warsztat bez konieczności szukania produktów w wielu sklepach. Pytanie, co jeszcze szykuje Lidl?

Może zainteresować Cię również: Nadchodzi nowa wersja Monsieur Cuisine Smart! Oto wszystko, co wiemy.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.