środa, 19 czerwca

Rozwiązania technologiczne związane z alkoholem są niezwykle popularne na Think-About. Tak jak nie może dziwić popularność Janusza Korwina Mikke w internecie, tak samo nie powinien budzić zaskoczenia fakt, dużego zainteresowania gadżetami związanymi z szeroko pojętymi używkami. Przykładem może być Knockout czyli produkt pozwalający na jednoczesne picie alkoholu i palenie trawki, innym, równie popularnym jest Shot Time – kieliszek z licznikiem wypitego alkoholu. Dzisiaj z kolei, urządzenie, które już w przyszłości może okazać się czarnym koniem, a dla innych być może gwoździem do trumny, podczas niejednej imprezy.

Mowa o Jevo czyli gadżecie wytwarzającym alkoholowe galaretki. Gadżet działa w sposób podobny do ekspresów kapsułkowych. Wystarczy wybrać smak (producenci zapewniają, że na początku ma być ich około 15), nacisnąć odpowiedni przycisk i poczekać. Według autorów projektu, w ciągu 10 minut urządzenie zrobi 20, idealnie schłodzonych, galaretek.

Żelatyna znajduje się w kapsułkach wraz ze smakiem, alkohol jednak trzeba nalać do urządzenia osobno. Jevo posiada samoczyszczący system, dzięki czemu można być pewnym, że wszelkie galaretki zostaną podane w jak najbardziej sterylnych warunkach.

Jevo został stworzony z myślą o barach, klubach i kasynach. Jego wygląd ma doskonale wpasowywać się do wymienionych miejsc. Dodatkowo, 3 duże ekrany są w stanie wyświetlać reklamy, co może być kolejnym sposobem na szukanie zysków przez właściciela, który zdecyduje się umieścić urządzenie w swoim klubie czy barze.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z wykorzystania alkoholowych galaretek jest fakt, iż bardzo wiele osób będzie chciało spróbować napojów wyskokowych podanych w takiej formie. Można być także pewnym, że po imprezie, z wykorzystaniem Jevo, nie będzie konieczności sprzątania porozlewanej wszędzie wódki.

Producenci chcą aby urządzenie było dostępne w 20.000 punktach w całych Stanach Zjednoczonych już w pierwszym kwartale roku 2016. Zadanie ambitne, ale całkiem realne bo teraz, na etapie konceptu, Jevo cieszy się niezwykłą popularnością. Okazuje się, że zastosowań urządzenia może być znacznie więcej. Można, z jego pomocą tworzyć drinki bezalkoholowe, co będzie ciekawym urozmaiceniem urodzin dzieci. Istnieje także, po odpowiedniej modyfikacji, możliwość wykorzystywania gadżetu do celów medycznych poprzez podawanie leków w formie galaretki pacjentom, którzy mają problem z ich przyjmowaniem.