niedziela, 14 lipca

Nagrzewnica elektryczna to dobry wybór jeśli planujemy błyskawicznie nagrzać miejsce remontu, budowy, magazyn, halę produkcyjną czy inne pomieszczenie pozbawione konwencjonalnych grzejników. Schemat działania jest identyczny dla większości modeli. Centralnym elementem jest grzałka wytwarzająca ciepło, które jest następnie rozprowadzane w powietrzu przez wentylator. Właśnie dlatego niektórzy korzystają ze zwrotu dmuchawa elektryczna.

Prostota konstrukcji sprawia, że realnie trudno wyprodukować bardzo złą, albo wyróżniająco się dobrze nagrzewnicę elektryczną. Markowe urządzenia mogą sprawniej rozprowadzać powietrze, być mniej awaryjne oraz wykonane z materiałów lepszej jakości. Wśród najczęstszych problemów z tanimi konstrukcjami wymienimy natomiast nagrzewanie się obudowy, korodowanie elementów czy ukręcanie się kabli zasilających. Sztuka wyboru jest stosunkowo prosta – celujemy w najtańsze urządzenia sprawdzonych marek, kierując się specyfikacją dotyczącą dedykowanej powierzchni.

Zalety nagrzewnic elektrycznych to przede wszystkim: szybkie nagrzewanie powietrza (a co za tym idzie – wydajne ogrzewanie pomieszczenia), brak emisji spalin podczas procesu nagrzewania, możliwość włączenia i wyłączenia w dowolnej chwili, mobilność, a także solidna i zwarta konstrukcja.

Czy dmuchawy elektryczne mają swoje wady? Z pewnością do takich można zaliczyć znaczne koszty związane z długotrwałym użytkowaniem, ograniczoną mobilność przez konieczność podpięcia do sieci elektrycznej oraz hałas generowany przez większe modele.

Najtańsze nagrzewnice elektryczne kosztują nawet poniżej 200 złotych. Takie tanie modele przeznaczone są do pojedynczych pomieszczeń i pracy w roli ogrzewania przenośnego. W tym rankingu skupiamy się na modelach przeznaczonych do pracy na budowach, halach, i w dużych pomieszczeniach. Staraliśmy się znaleźć po jednym urządzeniu z każdej półki cenowej, aby każdy zainteresowany mógł znaleźć model dopasowany do swojego budżetu.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 200 PLN

Neo Tools 90-062

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Neo Tools 90-062

Neo Tools 90-062 to tania nagrzewnica elektryczna, która znajdzie zastosowanie w średniej wielkości pomieszczeniach, jak garaże czy warsztaty. Umożliwia grzanie z mocą 2 kW. Wygodna regulacja odbywa się przy pomocy bezstopniowego termostatu. Pokrętło jest duże, dzięki czemu można go używać nawet w rękawicach. Oprócz grzania, dmuchawa elektryczna Neo Tools może pracować również w roli wentylatora.

Urządzenie wykonano z solidnych materiałów, a w celu umożliwienia wygodnego przenoszenia zostało wyposażone w ergonomiczny uchwyt. Element grzewczy – którym jest PTC – został osłonięty metalowym korpusem. Bezpieczeństwo ma zapewnić funkcja automatycznego wyłączenia po przewróceniu.

W przeciwieństwie do większych konstrukcji, konstrukcja od Neo Tools nie wymaga zasilania trójfazowego. Wszystko to sprawia, że 90-062 to praktyczna nagrzewnica elektryczna.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 500 PLN

Warmtec Ews-5

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Warmtec Ews-5

Nagrzewnica elektryczna Warmtec Ews-5 nadaje się do ogrzewania zamkniętych pomieszczeń. Jest stosunkowo lekkim (6,12 kg) i niewielkim urządzeniem, ale pomimo niedużych rozmiarów jej moc maksymalna to aż 5000 W. Przepływ powietrza osiąga nawet 430 m³/h. Moc grzewczą można ustawić w trzech wariantach: 30, 2500 lub 5000 W, co pozwala dostosować siłę ogrzewania do aktualnych potrzeb. Dzięki swoim gabarytom dmuchawa elektryczna Ews-5 jest wygodna w transporcie.
Zastosowana obudowa spełnia normę IPX4, a więc nada się do pomieszczeń w których wykonywana jest praca. Dodatkowe bezpieczeństwo mają gwarantować zebezpieczenia przed przegrzaniem.

Warmtec Ews-5 jest tanią, ale markową dmuchawą elektryczną. Moim zdaniem to najlepsza oferta na rynku dla oszczędnych przedsiębiorców lub wymagających użytkowników indywidualnych. Urządzenie będzie doskonałym partnerem podczas remontów mieszkań i niewielkich domów. Gwarancja na urządzenie obowiązuje przez 3 lata od zakupu.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 1000 PLN

Inelco HEATER 9 kW

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Inelco HEATER 9 kW

Nagrzewnica elektryczna HEATER 9 kW to model ze średniej półki cenowej do profesjonalnych zastosowań. Umożliwia ogrzewanie dużych pomieszczeń, hal i miejsc w których wykonywane są prace budowlane. Przy jej specyfikacji, jest to jedno z najtańszych urządzeń zdatnych do skutecznego osuszania pomieszczeń i walki z wilgocią. Nagrzewnica może pracować w trzech zakresach mocy: 1/3 (3kW), 2/3 (6kW) oraz (9kW).
Produkt Inelco może pracować również jako wentylacja. Biorąc pod uwagę wydajność na poziomie 700 m3/h jest to najtańsze w naszym zestawieniu urządzenie nadające się do szybkiej wymiany powietrza w dużych pomieszczeniach. Bezpieczeństwo ma być zapewnione przez zabezpieczenia termiczne oraz wysoką jakość materiałów – w tym elementy grzewcze wykonane ze stali nierdzewnej. Uchwyty przeznaczone do przenoszenia zostały odpowiednio izolowane. Sprzęt został objęty gwarancją na 3 lata.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 1500 PLN

Master B 15 EPB

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master B 15 EPB

Nagrzewnica elektryczna Master B 15 EPB to bardzo wydajne (1700 m³/h) urządzenie, które wyposażono w czterostopniową regulację temperatury. Maksymalna moc nagrzewnicy wynosi 15 kW, co pozwala na ogrzanie większych pomieszczeń oraz placów budowy. Dużą zaletą jest cicha praca urządzenia – nawet przy maksymalnej mocy. Nagrzewnica elektryczna Master cechuje się mocną i trwałą konstrukcją – do jej wykonania użyto materiałów najwyższej jakości, co powinno gwarantować wydajność i bezpieczeństwo. Wszystkie elementy grzewcze zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a przed przegrzaniem chroni specjalnie w tym celu umieszczony mechanizm.
Na tym nie koniec zalet – Master B 15 EPB posiada także certyfikat IP24, co gwarantuje ochronę przez rozbryzgami wody. Dlatego można efektywnie używać ją w warunkach ciężkich prac, nie narażając urządzenia na uszkodzenie. Model dedykowany do obiektów o powierzchni 150 m2 otrzymał 3-letnią gwarancję producenta.

Najlepsza nagrzewnica elektryczna do 2500 PLN

Master E 22 EPB

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master E 22 EPB

Master E 22 EPB to kolejna nagrzewnica elektryczna tego producenta w naszym rankingu. Jest to produkt wysokiej jakości, który powinien sprawdzić się w każdych warunkach. Podobnie jak i poprzednik, także ta dmuchawa elektryczna ma 4-stopniową regulację wydajności i cechuje się cichą pracą.

Stabilizator grzałek oraz zoptymalizowany kształt elementów grzewczych pozwalają na perfekcyjne wykorzystanie energii i szybkie wygenerowanie ciepła. Ponadto w tym modelu została wprowadzona dolna osłona cieplna , zabezpieczająca przed przegrzaniem.
Dmuchawa elektryczna Master E22 EPB jest wyposażona w zintegrowany silnik o mocy wynoszącej 70 W. Umożliwia on osiągnięcie przepływu powietrza na poziomie 2400 m³/h. Dzięki temu dmuchawa może być stosowana w nawet bardzo dużych pomieszczeniach oraz na większych placach budowy. Sugerowana powierzchnia efektywnego grzania to 220 m2. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta

Najlepsza nagrzewnica elektryczna powyżej 2000 PLN

Master B 18 EPR

Najniższa cena tej nagrzewnicy jest tutaj: Master B 18 EPR

Jeśli interesuje Cię bardzo mocna nagrzewnica elektryczna, dobrym wyborem będzie model Master B 18 EPR o mocy 18 kW. Bez problemu ogrzeje powietrze w pomieszczeniach o powierzchni 180 m2, a siłę nagrzewania można regulować w czterostopniowej skali. Warto zwrócić uwagę na jej mobilność – dzięki kółkom i wygodnemu, profilowanemu uchwytowi jest łatwa w przestawianiu i transporcie. Podobnie jak i inne modele firmy Master, także i ta dmuchawa elektryczna posiada mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem. B 18 EPR można wykorzystywać w różnych środowiskach – wysokiej jakości elementy konstrukcyjne gwarantują długotrwałą i efektywną eksploatację.
Dmuchawa elektryczna Master to dobre rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje urządzenia najwyższej jakości i o wysokich parametrach użytkowania.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. To rodzaj linków reklamowych, które zamieszczamy we współpracy ze sklepami i porównywarkami cen. Linki zapewniają nam możliwość utrzymania serwisu, ale nie mają wpływu na naszą ocenę.
Pamiętajcie zaglądać również do innych naszych publikacji. Ostatnio opublikowaliśmy ciekawy ranking wiertarek udarowych.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.