Masz dość sztampowych, klasycznych mebli, którym brakuje duszy i wyrazu? Tanie, ogólnodostępne propozycje mogą Cię zawieźć, a swoją sofę znajdziesz najpewniej również w salonie znajomych. Jeśli planujesz stworzyć wnętrze, które będzie niemal skrojone na twoje oczekiwania i potrzeby, najnowsza kolekcja VOX jest dedykowana dla Ciebie. Marka wznosi znaczenie personalizacji na nowy poziom – w zakresie wygody również.

Wszystko, co nas otacza – także na scenie politycznej, ustrojowej i nie tylko, ma realne przełożenie na postrzeganie świata. Idea dopuszczająca wyłącznie walory uznawane za całą wspólnotę, postrzegania indywidualizmu jako synonim egoizmu to pewne pokłosie filozofii sprzed wieków. Co istotne, do tematu powiązań między indywidualizmem, a wolnością odniosł się Alexis de Tocqueville, w książce ”O demokracji w Ameryce” z 1835 roku. Dziś, mamy przed sobą pokolenie indywidualistów, choć pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest to związane także z trendami, a chęć wyjątkowości jest na ten moment niezależna od cyfr w dowodzie. Efektem tego, wielu z nas oczekuje pewnej odrębności, dopasowania do własnych wartości i upodobań – również, gdy mowa o meblach.

Charakterystyczną cechą nowoczesnego systemu wartości jest przypisywanie wysokiej wartości indywidualizmowi – R. Schulz

Zastanawiasz się, co jest celem powyższych rozważań? Odpowiedzią jest jedna z najnowszych kolekcji VOX, która niejako odnosi się do wcześniejszych rozwiązań, jednak w znacznie szerszym aspekcie.

VOX, Todos
Fot. VOX/Materiały prasowe

VOX tworzy dla Ciebie – co przyświeca kolekcji Todos?

Firma wnętrzarska rozpoczęła swoją przygodę już w 1989 roku, a na ten moment tworzy solidną część branży – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wśród produktów znajdziemy m.in. rozmaite meble tapicerowane. Co ciekawe, Tron Tutenchamona jest uznawany za pierwszy tego typu projekt w historii naszej cywilizacji (nawiasem mówiąc, okres władania przypadał na 1333-1323 p.n.e.). Wydawałoby się, że od tego czasu zmieniło się… niemal wszystko. Dziś, mamy dostęp do znacznie bardziej zmodyfikowanych konstrukcji i tkanin, jednak typ mebla zdaje się nie tracić na sympatii i popularności. Najnowsza kolekcja VOX Todos, to przede wszystkim odniesienie do wspomnianego indywidualizmu w połączeniu z wygodą i komfortem na miarę XXI wieku. Jak podkreśla marka, wybór idealnego koloru i materiału obiciowego to podstawa, jednak na tym propozycje się nie kończą. Projekt dedykowany dla osób ceniących personalizację, przewidział również modyfikacje w zakresie poduszek, nóżek i podłokietników. Meble projektowane pod klienta nie są de facto żadną nowością, jednak nie jest tajemnicą poliszynela, że na ten luksus stać nielicznych. Wiąże się to również z długotrwałym procesem – znalezienie odpowiedniego specjalisty, pozyskanie materiałów, wytwarzanie, wielu z nas nie decyduje się czekać aż tyle.

VOX, Todos
Fot. VOX/Materiały prasowe

Kolekcja Todos od VOX

Za projekt odpowiada Nikodem Szpunar, a szczególnie priorytetowo potraktowano zarówno personalizację, jak i detale oraz komfort. Wśród doboru materiałów, postawić możemy nawet na te określane jako easy clean, a także pet friendly (niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nadal zakazuje wylegiwania się na sofie swojemu pupilowi). Kanapę, podnóżek lub fotel możemy spersonalizować dzięki 200 tkaninom z 5 grup (0, A, B, C, D). Modyfikacji mogą ulec również nóżki mebla (dostępne dwa warianty) oraz wykończenie detali w czterech stylistykach (obejmują podłokietniki, poduszki). Kolekcja od VOX może przyjąć aż kilkaset twarzy, tak więc prawdopodobieństwo, że znajdziesz identyczny model u sąsiadów lub znajomych – graniczy z cudem.

VOX, Todos
Fot. VOX/Materiały prasowe

Ceny rozpoczynają się już od 760 zł w przypadku lubianych podnóżków, natomiast za najdroższe modele sof musimy zapłacić około 10560 zł (wybierając najdroższe detale i tkaninę). Jeśli chcesz sprawdzić szczegóły, wszelkie informacje znajdziesz na stronie VOX. Meble są dostępne w sprzedaży już teraz, czas oczekiwania na dostawę może wynieść do około 25 dni. Jeśli nie lubisz dokonywać zakupów online lub wolisz dotknąć, zobaczyć i omówić szczegóły projektu, jest to możliwe w stacjonarnych sklepach marki. Dostawa do salonów jest darmowa, natomiast transport z wniesieniem to koszt 149 zł + 2% ceny produktów.

Może zainteresować Cię również: Black Friday w Zara Home 2023 – przygotuj koszyk! Promocje sięgają -40%.