Zakup Thermomixa w 2023 roku – nie obawiaj się kuchennej rewolucji. Objaśniamy, jak skorzystać  na prezentacji produktu

Szukasz prostszej drogi do codziennego przygotowywania posiłków i myślisz o zakupie Thermomixa? Nic w tym dziwnego. Ten wielofunkcyjny robot kuchenny od firmy Vorwerk cieszy się w naszym kraju wcale nie przesadzoną popularnością, nawet jeśli pozyskanie go na własność wymaga trochę więcej wysiłku niż wizyta w sklepie ze sprzętem AGD. Zastanawiasz się, w jaki sposób przebiega spotkanie z przedstawicielem handlowym? Nie jesteś pewien, czy rzeczywiście warto inwestować w robota kuchennego? A może rozważasz opcję zakupu bez konieczności prezentacji? W naszym artykule wyjaśnimy te kwestie i odpowiemy na wiele innych pytań związanych z nabyciem Thermomixa.

Jak kupić Thermomixa TM6?

Przede wszystkim trzeba podkreślić jedno – urządzenia Thermomix nie znajdziesz w popularnych elektromarketach. Vorwerk nie sprzedaje swojego flagowego produktu w żadnym z sieciowych sklepów ani stacjonarnych, ani internetowych. Nie ma również możliwości nabycia robota w sklepie online producenta, czy też u jego partnerów. Firma Vorwerk dystrybuuje swój produkt tylko drogą bezpośrednią. Jak zatem zostać właścicielem Thermomixa? Jedyną możliwością, pozwalającą wejść w posiadanie tego sprzętu, jest umówienie się na prezentację z przedstawicielem handlowym. Choć niektórych może to onieśmielać, a czasem wręcz zniechęcać do całego pomysłu, prezentacja nie musi być wcale trudna do zorganizowania, a płynące z niej korzyści rozwieją nawet największe obawy potencjalnych nabywców.

thermomixa sparkling black

Thermomix – jak wygląda prezentacja?

Prezentacja Thermomixa nie jest jednak czymś, czego należy się obawiać. W trakcie jej trwania nikt nie będzie nas przymuszał do zakupu. Jeżeli nie zdecydujemy się od razu na nabycie robota firmy Vorwerk, przedstawiciel handlowy nie będzie w żaden sposób rozczarowany i z pewnością poinformuje nas, gdzie się zwrócić, po podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie. Warto pamiętać, że samo spotkanie jest nie tylko niezobowiązujące, ale też w nie wymaga od nas ponoszenia żadnych kosztów.

Do prezentacji nie trzeba się też jakoś szczególnie przygotowywać. Warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca, w którym odbędzie się spotkanie (z pewnością doskonale nada się np. stół), a także zarezerwować sobie kilkadziesiąt minut wolnego czasu. Warto też zaprosić gości, którzy mogą przyjrzeć się, jak wygląda gotowanie z Thermomixem i skosztować świeżych potraw. Przedstawiciel handlowy z kolei ucieszy się, że zaprezentuje produkt większej liczbie osób. Warto pamiętać, że w przypadku większej grupy osób, z których każda ma własne upodobania między innymi w kwestii wyboru menu, czas prezentacji może ulegać zmianie, jednak standardowo przeznacza się od półtorej do dwóch i pół godziny na pokaz.

Podczas prezentacji możesz liczyć na dokładne omówienie funkcji robota. Przedstawiciel lub przedstawicielka zaprezentuje wszystkie możliwości tego sprzętu, opowie o zaletach jego użytkowania, a dodatkowo – wspólnie przyrządzicie w urządzeniu jakiś posiłek. Jest to doskonały czas na zadawanie pytań, które pomogą nam w podjęciu decyzji o zakupie. Warto wykorzystać okazję i dopytać też o funkcjonalność dodatkowych przystawek, takich jak np. szatkownicy. Co bardziej zainteresowani mogą otrzymać również możliwość zapoznania się z dodatkową przystawką Thermomix Friend.

Nie zapominajmy jednak, że celem spotkania jest doprowadzenie do finalizacji transakcji, więc prostota obsługi i szybkość gotowania podczas prowadzonej prezentacji może być nieco przerysowana. Choć większość produktów przedstawiciel handlowy weźmie ze sobą, może zdarzyć się tak, że zostaniemy poproszeni o przygotowanie kilku składników jeszcze przed spotkaniem. W ten sposób przyrządzenie potraw z uprzednio obranych czy pociętych składników będzie naprawdę imponująco szybkie.

szatkownica do monsieur cuisine

Jak kupić Thermomixa bez prezentacji?

Jak już ustaliliśmy na początku, jedyną oficjalną drogą do wejścia w posiadanie Thermomixa jest bezpośredni kontakt z przedstawicielem handlowym. Jeśli jednak z jakichś względów zdecydowanie nie chcesz spotykać się z konsultantem i szukasz alternatywnych opcji na zakup w niższej cenie, jest jeszcze jeden sposób, który warto rozważyć. Chodzi o… zakup z rynku wtórnego. Thermomix z drugiej ręki będzie nie tylko tańszy, ale i dostępny niemal natychmiast. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach nie będziemy mogli już liczyć np. na gwarancję producenta.

Poszukując okazji, należy też upewnić się, skąd pochodzi sprzedawany na rynku wtórnym Thermomix. Uważnie przyjrzyjmy się promocjom, na które natrafimy w sklepach czy na aukcjach internetowych. Nowy, nieużywany Thermomixy w atrakcyjnej cenie, może być przedmiotem nieuczciwej sprzedaży robotów kuchennych przez przedstawicieli handlowych, prowadzonej wbrew zaleceniom ich pracodawcy.

Nasze doświadczenia

Przed kilkoma laty miałem przyjemność osobiście uczestniczyć w prezentacji Thermomixa – i rzeczywiście użycie słowa „przyjemność” nie jest tu nadużyciem. Pamiętając, że takie spotkanie w żaden sposób nie zobowiązuje nas jeszcze do zakupu, może być to świetna okazja, by dowiedzieć się jak najwięcej o tym sprzęcie i na własne oczy przekonać się, jak wygląda gotowanie z jego pomocą. A do tego wszystkiego możemy spróbować świeżo przygotowanych smakołyków w miłym towarzystwie.

Gdy przefiltrujemy trochę marketingową mowę przedstawiciela lub przedstawicielki Thermomixa, możemy przekonać się, czy jest to urządzenie, które odpowiada naszym potrzebom. Może się okazać, że mimo ogromu zalet Thermomix ze swoim bogatym menu i imponującymi możliwościami nie jest dla nas niezbędną do zaspokojenia potrzebą. Może być też wręcz przeciwnie – wszelkie tajemnice zostaną odkryte, niejasności znikną i nawet niemała cena objawi nam się jako inwestycja w sprzęt, z którego będziemy korzystać całymi latami.

Najważniejsze, aby nie bać się zadawania pytań osobie prezentującej kuchennego robota o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Warto też aktywnie zaangażować się w proces przygotowywania jedzenia, aby jak najdokładniej odkryć możliwości sprzętu od Vorwerk.

Thermomix Friend promocja kod rabatowy

Ile kosztuje Thermomix w 2023 roku?

Do niedawna Thermomix TM6 kosztował 5745 zł, jednak w lutym 2023 roku cena ta wzrosła o 250 zł. Dziś za flagowe urządzenie marki Vorwerk trzeba zapłacić 5995 zł. Myśląc o zakupie całego zestawu z dodatkową przystawką Thermomix Friend, trzeba liczyć się z wydatkiem w kwocie 7710 zł. Oczywiście robota można też wyposażyć w dowolne dodatkowe akcesoria. Oprócz noży miksujących, kopystek, motylków czy przystawek Varoma (do gotowania na parze), możemy do naszego urządzenia dokupić na przykład osłonę noża miksującego czy też popychacz nakładki krojącej.

Nabywając urządzenie bezpośrednio od przedstawiciela handlowego producenta (a nie np. z drugiej ręki), możesz liczyć zarówno na 2-letnią gwarancję, jak i dodatkowy 3-letni okres zapewnionej nieodpłatnej naprawy (o ile usterka nie jest wynikiem zaniedbania lub nie powstała w wyniku celowego działania użytkownika). Co warto jednak zauważyć, Usługa Nieodpłatnej Naprawy jest usługą dodatkową, a jej aktywacja wymaga wniesienia opłaty w wysokości 499 zł.

Co więcej, w czerwcu 2023 r. w ofercie pojawiła się limitowana edycja TM 6 – Sparkling Black. To przygotowane z myślą o 140-leciu firmy urządzenie miało być „ekstremalnie limitowane”. I rzeczywiście: chociaż informacje na stronie internetowej zdają się sugerować, że cały czas można zamówić czarny i mieniący się model Thermomixa w cenie klasycznego białego, otrzymaliśmy informacje od producenta, że Sparkling Black nie jest już dostępny. Chociaż jego sprzedaż była przedłużona o kilka tygodni, obecnie jedynym dostępnym modelem jest standardowy i dobrze znany TM 6 w białym kolorze.

Jeśli jednak planujesz zakup Thermomixa, ale ciężko Ci przełknąć jego regularną cenę, warto wyglądać promocji, które od czasu do czasu oferuje Vorwerk. Nie zawsze jest to rabat cenowy; czasem wraz z zakupem Thermomixa można otrzymać bez dodatkowych opłat atrakcyjne niespodzianki. Taka promocja miała miejsce we wrześniu i można było wówczas otrzymać w prezencie ręczny odkurzacz Kobold VC100. Nie sposób zgadnąć, czy i kiedy taka oferta się powtórzy, ale jeśli poszukujesz specjalnej oferty na Thermomixa, zdecydowanie warto trzymać rękę na pulsie i śledzić informacje publikowane przez producenta.

Czy warto czekać z zakupem na nowy model?

Najnowszy model multicookera, czyli TM6, jest dostępny na rynku od 2019 r. W świecie technologii, nawet wśród sprzętów kuchennych, jest to długi okres. Wiele osób zadaj sobie pytanie, czy w takim razie TM7 – czy też jakkolwiek nazywać się będzie kolejny model – ukaże się już niedługo i czy warto wstrzymać się z zakupem. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wszystko, co wiadomo na temat zapowiedzi kolejnego Thermomixa, to spekulacje i mniej lub bardziej prawdopodobne szacowania. W tym miejscu zebraliśmy dla was informacje, jakie dostępne są na ten temat obecnie.

Chociaż rzeczywiście najbardziej optymistyczne prognozy wskazują, że być może już 2024 r. zobaczymy nowy produkt flagowej serii Vorwerka, trzeba pamiętać, że sytuacja na rynku jest niepewna, a firma ta nie słynie z szybkiego wypuszczania nowych wersji swoich sprzętów. Co jednak jeszcze ważniejsze, TM6 nie jest tani, a nowy, ulepszony Thermomix prawdopodobnie będzie kosztować jeszcze więcej. Z racji tego, że w bezpośredniej sprzedaży zawsze można było kupić wyłącznie najnowszy model, ceny starszego TM 6 raczej wtedy nie spadną, a mogą nawet wzrosnąć. Jeśli zatem przed zakupem Thermomixa powstrzymuje was niecierpliwe wyczekiwanie TM7, raczej nie jest to motywacja warta dłuższego przywiązania.

Czy można kupić Thermomixa TM 6 na raty?

Nie da się ukryć, że nawet jeśli Thermomix będzie nam służył latami, to zakup urządzenia jest dość obciążającym domowy budżet wydatkiem. W takiej sytuacji wiele osób ucieszyłaby możliwość rozłożenia płatności na dłuższy okres. Czy jednak możliwe jest opłacenie multicookera od Vorwerk w ratach? Na szczęście tak. Jak podaje producent, w ramach opcji płatności ratalnej możliwy jest kredyt na 10, 20, 24, 36, 48 rat. Na stronie internetowej znajdziemy też informację, że Vorwerk współpracuje z takimi bankami, jak Credit Agricole, Alior Bank i Cofidis. To jednak wszystko, czego można dowiedzieć się na ten temat bez rozmowy z przedstawicielem handlowym. Szczegółowe informacje uzyskamy dopiero podczas umówionego spotkania.

Ile kosztuje abonament Cookidoo?

Przy zakupie Thermomixa użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do aplikacji Cookidoo na 6 kolejnych miesięcy. Przez ten czas może on korzystać z tysięcy przepisów, a także licznych funkcji dodatkowych, takich jak planowanie przepisów na poszczególne dni tygodnia czy tworzenie listy zakupów. Po zakończeniu darmowego okresu abonament można przedłużyć, wykupując roczną subskrypcję. Jej koszt w 2023 roku to 199 zł na rok, czyli 16,58 zł na miesiąc.

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group