Jeżeli masz ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu, to na pewno chcesz ją maksymalnie wykorzystać. Montując szafy z różnymi systemami przechowywania, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dlatego szafy PAX z IKEA zdają się być idealnym pomysłem jeżeli nie chcemy płacić kroci za meble na wymiar.

Szafy PAX, czyli jeden z Asów IKEA

Jako architekt lubię sięgać po meble IKEA. W porównaniu z innymi producentami na rynku mam pewność, że dobierając rzeczy z ich portfolio, nie będzie problemów z montażem, czy gwarancją. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, jak długą żywotność mają meble IKEA u mnie w domu.

W domu i biurze mam łącznie 6 różnych szaf PAX. Złożyłam je wygodnie w planerze, dopasowując półki, szuflady i uchwyty do rzeczy, które wiem, że będzie później w nich przechowywać. Następnie z drobną pomocą złożyłam je praktycznie sama.

szafa pax IKEA

Z perspektywy czasu polecam zostawić sobie trochę niezagospodarowanej przestrzeni. Osobiście, zwłaszcza w biurze zdarza mi się sezonowo wymieniać systemy. Gdy przyjdą do redakcji wysokie urządzenia, nie mam problemu w kilka minut dopasować półek tak, aby wszytko ładnie się pomieściło. To dla mnie niesamowity plus, że w każdej chwili mogę przearanżować układ wnętrza i dokupić jakiś nowe rozwiązania, nie będąc uwiązana do skręconej na głucho szafy.

Dzięki swojej wszechstronności PAX IKEA podbija TikTok’a

Na półkach, szufladach czy drążkach na wieszaki się nie kończy. System PAX oferuje również półki na buty, przeróżne szuflady na biżuterie, wieszaki na spodnie czy półprzezierne kosze.

@klk.interiors

The best decision we made in this room was probably the simplest. The @IKEAUK KOMPLEMENT Pull-out tray 🙌🏻 •It’s the perfect height for the wash basket to sit on and still be able to open the appliance doors. •No bending to load the washer and dryer •Makes it easy to sort washing and transfer to the dryer •Use it to fold the washing on #ikeahack #ikeahome #ikeahack #ıkea #ikeapax #ikeaideas #ikeaatmine #ikeadecor #ikeahackers #utilityroom #utilityroomdecor #utilityroomideas

♬ Lil Boo Thang – Paul Russell

Prezentowane pomysły na wykorzystanie i aranżacje szaf PAX są moim zdaniem warte uwagi. Oczywiście pojawia się zawsze ALE, w postaci powtarzalności. Bazując na tak popularnym systemie, mamy małą możliwość customizacji. Jednak i na to znajdzie się rozwiązanie, gdyż wiele osób pokazuje, jak pomysłowo można malować lub oklejać obudowy szaf, aby te stały się wyjątkowe. W kolejnych materiałach postaram się zebrać właśnie takie pomysły.

Szukasz promocji na szafy PAX? Zobacz kiedy możemy spodziewać się kolejnych przecen i promocji.