poniedziałek, 27 maja

Chcesz cieszyć się wygodnym systemem przechowywania w swoim domu? Szafy PAX to zdecydowanie garderoba warta uwagi. Jak pozyskać ją w korzystnej cenie i czy to w ogóle możliwe? Przyjrzyjmy się dotychczasowym promocjom.

Szafy PAX od IKEA – czym garderoba podbija serca klientów

Szafy PAX to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych elementów wystroju domowego wnętrza. Te utrzymane w duchu prostej elegancji garderoby dostępne w sieci szwedzkich sklepów IKEA od lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem klientów. Co takiego wyróżnia je spośród ofert innych producentów?

Wielka organizacja na niewielkiej przestrzeni

Ogromną zaletą szafy PAX jest możliwość wkomponowania jej właściwie w każde, nawet niezbyt imponujące rozmiarami pomieszczenie. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy dodatkowego miejsca w sypialni, salonie czy przedpokoju, przemyślane rozplanowanie elementów wewnątrz garderoby pozwoli nam na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Główną cechą szaf od IKEA jest ich modułowa budowa. Co to oznacza? Szafy PAX nie są konstrukcjami stałymi, z których usunięcie którejkolwiek części skutkuje całkowitym jej rozpadem. Dzięki temu każdy może wybrać, jaką dokładnie powierzchnię przeznaczy na przechowywanie poszczególnych rzeczy.

Uniwersalnie, ale z potencjałem

Utrzymane w stonowanym stylu skandynawskim szafy PAX doskonale prezentują się we wnętrzach. Delikatna kolorystyka, prostota projektu, wysoka funkcjonalność. Wszystko to decyduje o niekwestionowanej popularności garderoby. Warto jednak pamiętać, że IKEA nie oferuje nam jednego tylko modelu. Wybierając szafę do swojego domu, możemy samodzielnie zaplanować, w jakie elementy zostanie ona wyposażona. Do wyboru mamy całe mnóstwo półek, szuflad czy też pojemników do przechowywania konkretnych elementów garderoby.

Nie narzuca się nam również, jak szafa PAX będzie prezentowała się naszym oczom z zewnątrz. Decydując o projekcie dla swojego domu, możemy wybierać między frontami w różnych barwach i różnym kształcie. Możliwy jest również wybór między tradycyjnymi drzwi montowanymi na zawiasach a frontami przesuwanymi. Poszukujący nieco bardziej nietypowych rozwiązań, mogą pokusić się o rezygnację z tradycyjnej szafy zamykanej i zamiast tego zainstalować przed garderobą kurtynę w kontrastującym z przestrzenią kolorze.

Garderoba na wymiar i według upodobań

Rozważając zakup szafy PAX od IKEA, warto zwrócić uwagę na dostępne u producenta wymiary poszczególnych modułów. Odpowiedni dobór tych elementów to podstawa dla wygodnego ich użytkowania. Jeśli jednak sami nie jesteśmy pewni, jaką ostateczną decyzję podjąć, zawsze możemy skorzystać z pomocy współpracującego z siecią projektanta wnętrz lub wypróbować specjalne narzędzia do planowania przestrzeni, które sieć udostępnia na swojej stronie.

Szafy PAX od IKEA – jak zdobyć garderobę w promocyjnej cenie

To, co ma wpływ na popularność oferowanymi przez IKEA szafami PAX, jest ich cena. Zależnie od interesującej nas opcji, koszt, który przyjdzie nam zapłacić za garderobę, będzie się zmieniał. Na stronie sklepu znajdziemy gotowe projekty wraz z całym wyposażeniem, a także poszczególne elementy, które możemy ze sobą dowolnie łączyć, dzięki czemu możliwe jest stworzenie całkowicie indywidualnego projektu.

Ceny gotowych kompletów zawierają się w przedziale od kilkuset (wersja minimalistyczna) do kilku tysięcy złotych. Najdroższy gotowy zestaw w największym rozmiarze to wydatek w kwocie 8.200 złotych. I choć promocje na ten produkt IKEA zdarzają się rzadko, nie oznacza to, że nie zdarzają się wcale. Jakie są zatem szanse na pozyskanie swojego modelu w specjalnej ofercie?

Promocje na szafy PAX w IKEA

Poszukując okazji na zakup garderoby PAX w promocyjnej cenie, przyjdzie nam przemierzyć odmęty internetu. Sieć IKEA nie jest bowiem skora do ewidentnego rozdawania rabatów na ten asortyment. Jednak dla chcącego nic trudnego, a użytkownicy sieci chętnie dzielą się między sobą informacjami. Z jakich ofert można było skorzystać do tej pory?

  • październik/listopad 2016 roku: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych
  • marzec/kwiecień oraz październik/listopad 2017 roku: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych
  • luty/kwiecień 2018 roku: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych
  • październik/listopad 2019 roku: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych
  • styczeń/luty 2020 roku: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych
  • maj/czerwiec 2022: za zakup systemu przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 10% wydanej kwoty lub plan ratalny 10 x 0%
  • wrzesień/październik 2022: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych lub plan ratalny 0%
  • wrzesień/październik 2023: za każde 500 złotych wydane na system przechowywania PAX zwrot na kartę IKEA Family w wysokości 50 złotych lub plan ratalny 0%

Warto też wspomnieć, że promocyjne oferty pojawią się również na poszczególne elementy systemu przechowywania PAX. Wszelkie informacje dostępne są na stronie sieci sklepów IKEA.

Przyglądając się naszej liście, możemy zauważyć, że specjalna oferta na zakup garderoby PAX może i nie pojawia się często, ale za to dość regularnie i o stałych porach roku. Najlepszym więc momentem na zaopatrzenie się w nowy element wystroju do naszego mieszkania będzie okres jesienny lub pierwsze miesiące nowego roku. A ponieważ ostatnia promocja zakończyła się w połowie października, teraz możemy z cierpliwie wypatrywać wczesnych oznak wiosny. Ten czas można wykorzystać jednak nie tylko na oczekiwanie. Zainteresowanych wystrojem wnętrz zapraszamy do odkrywania designerskich perełek.

Fot. Ilustracje w treści: materiały IKEA

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.