Czym jest Thermomix Sensor, którym zachwycają się miłośnicy popularnego robota gotującego? Czy potrzebujesz go w swojej kuchni? Jak najlepiej wykorzystać możliwości małego akcesorium od firmy Vorwerk i czy rozmiar rzeczywiście nie ma znaczenia? Na te pytania szukałam odpowiedzi, a rezultaty tych poszukiwań przedstawiam w niniejszym artykule. Poznajmy zatem Thermomix Sensor, który, jak zapewniają jego twórcy, sprawia, że podróże kulinarne stają się jeszcze ciekawszą i jeszcze smaczniejszą przygodą.

Thermomix Sensor – mały, ale z możliwościami

Ten, kto w kuchni czuje się w swoim żywiole, wie doskonale, że często właśnie z żywiołem przychodzi mu się mierzyć. Co prawda dzięki nieustannie rozwijanej technologii dziś już nie musimy uczyć się wskrzeszania ognia na palenisku metodami naszych przodków, niemniej jednak umiejętność dobrania i utrzymania odpowiedniej temperatury w trakcie przyrządzania potraw nie jest wcale sztuką najłatwiejszą. I gdy wydawać by się mogło, że z tym problemem przyjdzie nam mierzyć się, bazując jedynie na doświadczeniu starszych pokoleń, odpowiedzialna za największą kuchenną rewolucję firma Vorwerk postanowiła nas zaskoczyć.

vorwerk thermomix sensor

Thermomix Sensor to jedno z najnowszych akcesoriów, które wzbogaciło grupę dostępnych dla kultowego już kuchennego pomocnika dodatków. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury potrawy podczas jej przygotowywania. Oczywiście, można powiedzieć, że nie jest to w zasadzie nic nowego. Termometry kuchenne z sondą wykorzystywano w procesie gotowania i pieczenia już lata temu. Należy jednak pamiętać, że mówimy o dodatku do urządzenia producenta, który od dawna cieszy się sławą prawdziwego innowatora w dziedzinie kuchennego AGD. Co zatem twórcy Thermomixa przygotowali dla nas tym razem?

Thermomix Sensor – mały, ale niezbędny

Thermomix Sensor dla robota gotującego TM6 to swoistego rodzaju termosonda cyfrowa, która, choć niepozorna, została wyposażona w zaawansowaną technologię. W połączeniu z aplikacją multicookera daje ona użytkownikowi pełną kontrolę temperatury podczas całego procesu gotowania i pieczenia. W jaki sposób wykorzystać jej możliwości? Oto informacje, którymi dzieli się z nami producent.

thermomix sensor

Ustawienie funkcji Thermomix Senor

Szczęśliwi posiadacze robota kuchennego Thermomix TM6 po przeprowadzeniu najnowszej aktualizacji aplikacji z pewnością zauważą w niej pewną zmianę. Na wyświetlaczu pojawi się nowa ikona, prowadząca właśnie do ustawień interesującego nas drobnego akcesorium. Łącząc oba elementy, sensor i robota TM6, za pośrednictwem Bluetooth i podążając za wyznaczonymi w aplikacji krokami, z łatwością dostosujemy mini przyrząd do własnych potrzeb.

Multifunkcyjna termosonda Thermomix Sensor

To, co jest wyjątkowe w dodatku dla naszego Thermomixa, to wyposażenie go w dwa wbudowane czujniki temperatury. Pierwszy z nich, dokonujący pomiaru do 100°C, kontroluje temperaturę potrawy. Drugi, którego skala sięga 250°C, informuje nas o stopniu nagrzania wnętrza piekarnika.

Gotowanie wygodne nadal precyzyjne

Prezentowany przez Vorwerk czujnik temperatury wyposażono w funkcję, która z pewnością przypadnie do gustu większości użytkowników. Sensor, wprowadzony w tryb automatyczny, współpracuje z bazą przepisów Thermomix i na bieżąco monitoruje czas i temperaturę przygotowywanej potrawy. Dzięki temu nie musimy już kontrolować poszczególnych parametrów samodzielnie, co znacznie zwiększa komfort w przebiegu całego procesu, jednocześnie gwarantując znakomite efekty.

Kontrola w pełni swobodna

Tym, co zdecydowanie określa naszą technologiczną erę domową, jest dostęp do wielu urządzeń z poziomu tego jedynego, które zawsze trzymamy w pobliżu. Vorwerk postanowił wpisać się w ten trend, wyposażając swój sensor w funkcję kontrolowania temperatury gotowania za pośrednictwem aplikacji Cooking Center. Niezależnie od tego, w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy i jakie inne palące kwestie nas zajmują, z pomocą mobilnej aplikacji mamy kuchenne działania pod stałą kontrolą.

Thermomix Sensor – w kuchni zawsze przydatny

thermomix sensor

Należy zaznaczyć, że pełna funkcjonalność cyfrowego termometru do potraw od Vorwerk jest dostępna jedynie dla posiadaczy urządzenia Thermomix TM6. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego korzystać użytkownicy wcześniejszych modeli. Brak wykupionego abonamentu Cookidoo również nie stanowi przeszkody w jego użytkowaniu.

Thermomix Sensor doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu dań mięsnych i rybnych, czy w trakcie wypiekania różnego rodzaju ciast, w tym także chleba. Akcesorium bez obaw możemy wykorzystać, przyrządzając posiłki w piekarniku, na patelni, a także grillu. Miłośnicy słodkich wyrobów z pewnością docenią jego pomoc podczas przygotowywania czekoladowej polewy czy lukru.

Thermomix Sensor – mały, ale wartościowy

Niewielkie akcesorium dla Thermomix TM6 miało swoją premierę na terenie Niemiec 06 listopada 2023 roku. Jako prawdopodobny termin wprowadzenia dodatku do sprzedaży w Polsce wskazywano lato 2024 roku, jednak urządzenie już od jakiegoś czasu jest dostępne na stronie polskiej producenta. A koszty? Nieoficjalne komunikaty mówiły, że cena Thermomix Sensor wyniesie 149 Euro, a więc około 664 złote. Teraz już wiemy, że za miniaturowego pomocnika nabędziemy za 695 złotych.

Jeśli interesujesz się aktualnościami związanymi z urządzeniami Thermomix, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wyczekiwanego modelu Thermomix TM7.

Fot. Ilustracje w treści: materiały prasowe Vorwerk Group