Czym jest Thermomix Sensor, którym zachwycają się miłośnicy popularnego robota gotującego? Czy potrzebujesz go w swojej kuchni? Jak najlepiej wykorzystać możliwości małego akcesorium od firmy Vorwerk i czy rozmiar rzeczywiście nie ma znaczenia? Na te pytania szukałam odpowiedzi, a rezultaty tych poszukiwań przedstawiam w niniejszym artykule. Poznajmy zatem Thermomix Sensor, który, jak zapewniają jego twórcy, sprawia, że podróże kulinarne stają się jeszcze ciekawszą i jeszcze smaczniejszą przygodą.

Thermomix Sensor – mały, ale z możliwościami

Ten, kto w kuchni czuje się w swoim żywiole, wie doskonale, że często właśnie z żywiołem przychodzi mu się mierzyć. Co prawda dzięki nieustannie rozwijanej technologii dziś już nie musimy uczyć się wskrzeszania ognia na palenisku metodami naszych przodków, niemniej jednak umiejętność dobrania i utrzymania odpowiedniej temperatury w trakcie przyrządzania potraw nie jest wcale sztuką najłatwiejszą. I gdy wydawać by się mogło, że z tym problemem przyjdzie nam mierzyć się, bazując jedynie na doświadczeniu starszych pokoleń, odpowiedzialna za największą kuchenną rewolucję firma Vorwerk postanowiła nas zaskoczyć.

Thermomix Sensor to jedno z najnowszych akcesoriów, które wzbogaciło grupę dostępnych dla kultowego już kuchennego pomocnika dodatków. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury potrawy podczas jej przygotowywania. Oczywiście, można powiedzieć, że nie jest to w zasadzie nic nowego. Termometry kuchenne z sondą wykorzystywano w procesie gotowania i pieczenia już lata temu. Należy jednak pamiętać, że mówimy o dodatku do urządzenia producenta, który od dawna cieszy się sławą prawdziwego innowatora w dziedzinie kuchennego AGD. Co zatem twórcy Thermomixa przygotowali dla nas tym razem?

Thermomix Sensor – mały, ale niezbędny

Thermomix Sensor dla robota gotującego TM6 to swoistego rodzaju termosonda cyfrowa, która, choć niepozorna, została wyposażona w zaawansowaną technologię. W połączeniu z aplikacją multicookera daje ona użytkownikowi pełną kontrolę temperatury podczas całego procesu gotowania i pieczenia. W jaki sposób wykorzystać jej możliwości? Oto informacje, którymi dzieli się z nami producent.

Ustawienie funkcji Thermomix Senor

Szczęśliwi posiadacze robota kuchennego Thermomix TM6 po przeprowadzeniu najnowszej aktualizacji aplikacji z pewnością zauważą w niej pewną zmianę. Na wyświetlaczu pojawi się nowa ikona, prowadząca właśnie do ustawień interesującego nas drobnego akcesorium. Łącząc oba elementy, sensor i robota TM6, za pośrednictwem Bluetooth i podążając za wyznaczonymi w aplikacji krokami, z łatwością dostosujemy mini przyrząd do własnych potrzeb.

Multifunkcyjna termosonda Thermomix Sensor

To, co jest wyjątkowe w dodatku dla naszego Thermomixa, to wyposażenie go w dwa wbudowane czujniki temperatury. Pierwszy z nich, dokonujący pomiaru do 100°C, kontroluje temperaturę potrawy. Drugi, którego skala sięga 250°C, informuje nas o stopniu nagrzania wnętrza piekarnika.

Gotowanie wygodne nadal precyzyjne

Prezentowany przez Vorwerk czujnik temperatury wyposażono w funkcję, która z pewnością przypadnie do gustu większości użytkowników. Sensor, wprowadzony w tryb automatyczny, współpracuje z bazą przepisów Thermomix i na bieżąco monitoruje czas i temperaturę przygotowywanej potrawy. Dzięki temu nie musimy już kontrolować poszczególnych parametrów samodzielnie, co znacznie zwiększa komfort w przebiegu całego procesu, jednocześnie gwarantując znakomite efekty.

Kontrola w pełni swobodna

Tym, co zdecydowanie określa naszą technologiczną erę domową, jest dostęp do wielu urządzeń z poziomu tego jedynego, które zawsze trzymamy w pobliżu. Vorwerk postanowił wpisać się w ten trend, wyposażając swój sensor w funkcję kontrolowania temperatury gotowania za pośrednictwem aplikacji Cooking Center. Niezależnie od tego, w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy i jakie inne palące kwestie nas zajmują, z pomocą mobilnej aplikacji mamy kuchenne działania pod stałą kontrolą.

Thermomix Sensor – w kuchni zawsze przydatny

Należy zaznaczyć, że pełna funkcjonalność cyfrowego termometru do potraw od Vorwerk jest dostępna jedynie dla posiadaczy urządzenia Thermomix TM6. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego korzystać użytkownicy wcześniejszych modeli. Brak wykupionego abonamentu Cookidoo również nie stanowi przeszkody w jego użytkowaniu.

Thermomix Sensor doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu dań mięsnych i rybnych, czy w trakcie wypiekania różnego rodzaju ciast, w tym także chleba. Akcesorium bez obaw możemy wykorzystać, przyrządzając posiłki w piekarniku, na patelni, a także grillu. Miłośnicy słodkich wyrobów z pewnością docenią jego pomoc podczas przygotowywania czekoladowej polewy czy lukru.

Thermomix Sensor – mały, ale wartościowy

Niewielkie akcesorium dla Thermomix TM6 miało swoją premierę na terenie Niemiec 06 listopada 2023 roku. Jako prawdopodobny termin wprowadzenia dodatku do sprzedaży w Polsce wskazywano lato 2024 roku, jednak urządzenie już od jakiegoś czasu jest dostępne na stronie polskiej producenta. A koszty? Nieoficjalne komunikaty mówiły, że cena Thermomix Sensor wyniesie 149 Euro, a więc około 664 złote. Teraz już wiemy, że za miniaturowego pomocnika nabędziemy za 695 złotych.

Jeśli interesujesz się aktualnościami związanymi z urządzeniami Thermomix, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wyczekiwanego modelu Thermomix TM7.

Fot. Ilustracje w treści: materiały prasowe Vorwerk Group

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.