Masz Thermomixa, ale nie chcesz już płacić za Cookidoo? Oto źródła, skąd zupełnie bezpłatnie możesz pobrać przepisy na Thermomix i tworzyć nowe kulinarne propozycje.

Alternatywy dla Cookidoo to bardzo popularny temat wśród użytkowników Thermomixa, a szczególnie jego starszych generacji. Płatny abonament jest niezwykle kosztowny i może zniechęcać do regularnego korzystania ze sprzętu, o czym pisaliśmy w tym artykule. Społeczność już dawno postanowiła wypracować własne rozwiązanie tworząc kilka darmowych stron skąd można pobierać dedykowane przepisy na Thermomix.

Oczywiście strony te mają jedną zasadniczą wadę. Nie jest możliwe wgranie darmowych przepisów bezpośrednio na urządzenie. Posiadają jednak również atuty. Najważniejszym jest chyba możliwość skorzystania ze zdecydowanie większej bazy niż ta, którą oferuje Thermomix. Oznacza to, że strony z darmowymi przepisami mogą być nie tylko alternatywą, ale również doskonałym uzupełnieniem.

Przepisy na Thermomix: darmowe strony

Gdzie możesz znaleźć darmowe przepisy, aby nie płacić 199 zł rocznie za abonament Cookidoo? Czy mogą one konkurować z oficjalnym abonamentem od Vorwerk? Oto alternatywy Cookidoo, które warto znać.

Thermomix Przepisownia

Oficjalna społeczność Thermomixa. Serwis jest prowadzony przez producenta urządzenia, a więc firmę Vorwerk. Strona jest całkowicie darmowa. Jeśli i tak płacimy abonament Cookidoo, to przepisy z Przepisowni możemy importować do aplikacji.

TM przepisownia

Thermoprzepisy

Niezbyt estetyczna, ale wypełniona po brzegi strona z przepisami dla Thermomixa. Część z nich jest przepisana bezpośrednio z Cookidoo, a część dodana przez właścicieli. Baza jest czytelna i logicznie podzielona.

Thermoprzepisy

Thermodieta

Doskonały wybór dla osób poszukujących indywidualnych rozwiązań dietetycznych, których nie może zaspokoić baza Cookidoo. Swoje miejsce znajdą tutaj osoby stosujące dietę bezglutenową, ketogeniczną, paleo, raw czy z niskim IG.

Thermodieta

Moje wypieki

Strona zawierająca różnego rodzaju przepisy – głównie cukiernicze. Autorka uwzględnia w nich instrukcje dla posiadaczy popularnych robotów – w tym Thermomixa. Istnieje nawet specjalna aplikacja mobilna Moje Wypieki, dostępna dla użytkowników systemu iOS oraz Android.

Moje Wypieki

Skinnymixers

Strona anglojęzyczna, ale warta uwagi. Witryna jest prowadzona autorkę książek kulinarnych, Nikalene Riddle, która tworzy zdrowe i niskokaloryczne przepisy na Thermomix. Znajdziesz tam przepisy na dania główne, przekąski, desery i wiele więcej.

skinnymixers

Social media

Inspiracji można także szukać poprzez Facebook, Tik Tok, Instagram czy YouTube. Bardzo często jesteśmy już posiadaczami tych aplikacji. Co trzeba zrobić? Wystarczy wyszukać interesujące nas strony z przepisami i wyrazić chęć dołączenia, by w krótkim czasie, uzyskać dostęp do nowych przepisów.

Facebook to popularna aplikacja, często przez nas używana. Spotkasz się tu online nie tylko ze znajomymi, ale przede wszystkim możesz szukać szeroko pojętych inspiracji. Znajdziesz tu wiele stron poświęconych tematyce urządzenia, a jedną z nich jest oficjalna strona Thermomix Polska. Jeżeli zastanawiasz się jaką nową potrawą zaskoczyć zaproszonych gości lub jak ugościć domowników z odpowiedzią mogą przyjść takie strony jak Thermomix Super Przepisy lub Thermomix TM6 i TM5 – przepisy i inspiracje.

Tik Tok proponuje możliwość oglądania filmików, które dobrze obrazują, jak krok po kroku, zrealizować wybraną recepturę. Wystarczy, że odwiedzisz jedną ze stron, na przykład #termomixoweprzepisy, #termomix, #tm6 lub #tm5, a szybko odnajdziesz poszukiwany przepis. Jest to również miejsce, gdzie można wymieniać się własnymi doświadczeniami lub udzielać innym cennych rad płynących z autopsji.

Instagram również jest pełen porad i przepisów, na przykład jak zrobić pyszne pierniczki. Oprócz tego, że wyszukiwany przepis wyświetli się w formie tekstowej to możesz go także obejrzeć w formie krótkiego filmiku video. Dzięki temu nie przegapisz żadnego szczegółu, a danie zachwyci siedzących przy stole.

YouTube to oczywiście miejsce, gdzie znajdziesz bardzo wiele inspirujących przepisów, ale również porad dotyczących użytkowania tego sprzętu, które są szczególnie cenne, dla tych, którzy dopiero zaczęli przygodę z Thermomixem. Można wyszukiwać konkretne przepisy lub na przykład przygotować – jak zapewnia prowadząca – obiad w zaledwie 20 minut.

Zobacz też koniecznie, jakie akcesoria można dokupić do swojego Thermomixa!

Fot. Główna ilustracja w treści to materiały prasowe Vorwerk Group