Podczas targów Audio Video Show firma Technics zaprezentowała nową generację swoich gramofonów z cenionych serii SL-1200GR. Mowa o produktach skierowanych do wymagających użytkowników i właśnie takim odbiorcom, cena nowości może wydać się przystępna.

Najnowsze gramofony to odświeżone wersje SL-1200GR i 1210GR, które przyjęły oznaczenia SL-1200GR2 i 1210GR2. Zmiany w specyfikacji urządzeń są dość znaczące. Producent wskazuje na nowy napęd silnika, którego zadaniem jest ograniczenie wibracji. Zmieniony został również zasilacz, na wielostopniową jednostkę o niskim poziomie szumów. Ulepszono także system sprzężenia zwrotnego obrotów .

– prawdziwe święto dla miłośników dobrego brzmienia. Są one okazją do przetestowania sprzętu z różnych, również tych najwyższych, półek cenowych, a także spotkania z najlepszymi producentami w branży. Dlatego też nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli marki Technics.

gramofon technics

Frank Balzuweit – Senior Product Manager Technics podsumował prezentację mówiąc:

„Chcieliśmy oprzeć się na reputacji naszej istniejącej konstrukcji i dlatego opracowaliśmy nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 wokół kultowego bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim o doskonałej precyzji obrotów. Przyjrzeliśmy się temu, jak poprawiliśmy precyzję sygnału w naszych cyfrowych komponentach audio, zwłaszcza we wzmacniaczu referencyjnym SU-R1000, który optymalizuje winylowe sygnały analogowe przy użyciu złożonej technologii cyfrowej. Naszym celem było wykorzystanie naszej technologii napędu bezpośredniego i przeniesienie jej na wyższy poziom pod względem precyzji. Osiągnęliśmy to poprzez redukcję wibracji silnika oraz optymalizację napędzających fal sinusoidalnych za pomocą generowania sygnału PWM przy użyciu modulacji Delta-Sigma(ΔΣ), stosowanej w naszych w pełni cyfrowych wzmacniaczach.”

Gramofony trafiły już do sklepów, a ich cena to około 9500 zł.

Może zainteresować Cię również nasz ranking gramofonów dla początkujących.