Podczas targów Audio Video Show firma Technics zaprezentowała nową generację swoich gramofonów z cenionych serii SL-1200GR. Mowa o produktach skierowanych do wymagających użytkowników i właśnie takim odbiorcom, cena nowości może wydać się przystępna.

Najnowsze gramofony to odświeżone wersje SL-1200GR i 1210GR, które przyjęły oznaczenia SL-1200GR2 i 1210GR2. Zmiany w specyfikacji urządzeń są dość znaczące. Producent wskazuje na nowy napęd silnika, którego zadaniem jest ograniczenie wibracji. Zmieniony został również zasilacz, na wielostopniową jednostkę o niskim poziomie szumów. Ulepszono także system sprzężenia zwrotnego obrotów .

– prawdziwe święto dla miłośników dobrego brzmienia. Są one okazją do przetestowania sprzętu z różnych, również tych najwyższych, półek cenowych, a także spotkania z najlepszymi producentami w branży. Dlatego też nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli marki Technics.

gramofon technics

Frank Balzuweit – Senior Product Manager Technics podsumował prezentację mówiąc:

„Chcieliśmy oprzeć się na reputacji naszej istniejącej konstrukcji i dlatego opracowaliśmy nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 wokół kultowego bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim o doskonałej precyzji obrotów. Przyjrzeliśmy się temu, jak poprawiliśmy precyzję sygnału w naszych cyfrowych komponentach audio, zwłaszcza we wzmacniaczu referencyjnym SU-R1000, który optymalizuje winylowe sygnały analogowe przy użyciu złożonej technologii cyfrowej. Naszym celem było wykorzystanie naszej technologii napędu bezpośredniego i przeniesienie jej na wyższy poziom pod względem precyzji. Osiągnęliśmy to poprzez redukcję wibracji silnika oraz optymalizację napędzających fal sinusoidalnych za pomocą generowania sygnału PWM przy użyciu modulacji Delta-Sigma(ΔΣ), stosowanej w naszych w pełni cyfrowych wzmacniaczach.”

Gramofony trafiły już do sklepów, a ich cena to około 9500 zł.

Może zainteresować Cię również nasz ranking gramofonów dla początkujących.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.