Zepsuł Ci się stary sprzęt, a może potrzebujesz nowocześniejszego urządzenia? Budżet to nie problem, ale aby nie płacić horrendalnych oprocentowań, jedyną słuszną opcją jest AGD na raty 0%. Sprawdziłam, w jakich sklepach możesz z nich skorzystać.

Myślę, że większość z nas choć raz znalazła się w sytuacji, kiedy coś zepsuło się w najmniej odpowiednim momencie. Wyjazd na wakacje, remont, ograniczony budżet – radzenie sobie bez niezbędnych sprzętów do czasu zgromadzenia oszczędności może być dużym wyzwaniem. Awaria to nie wszystko, albowiem odmawianie sobie wymarzonych urządzeń może być równie frustrujące. Pytanie, ile jeszcze przyjdzie nam zaczekać na wyczekiwany ekspres, wielofunkcyjną frytkownicę lub inne przyjemności? Poduszka finansowa nie musi być jedynym wyjściem, tak jak i kredyt z wysoce niekorzystnym oprocentowaniem. AGD na raty 0% to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Może i mawiają, że nie ma nic za darmo, ale w tym przypadku – możemy spać spokojnie. W jakich sklepach można z nich skorzystać?

Fot. Adobe Stock/Jelena

AGD na raty 0% – zasady

Raty 0% to produkt bankowy, który jest znany niemal każdemu z nas. Konsumenci decydowali się na tego typu rozwiązania już ponad dekadę temu, choć wówczas liczba ofert nie była tak liczna, jak obecnie. Należy mieć na uwadze, że w tego typu procesach uczestniczą 3 strony – bank, sklep oraz konsument. Rozpowszechnienie usługi świadczonej przez banki to jedno, należało jeszcze do tego typu rozwiązań przekonać sklepy. Na ten moment, jest to jedna z popularniejszych form płatności ratalnej. Pytanie, czy gdzieś jest haczyk? Jakie obowiązują zasady podczas zakupu AGD na raty 0%?

Jak w przypadku korzystania z każdej formy kredytowej, należy w pierwszej kolejności upewnić się, że mamy do czynienia z rzeczywistym bankiem, a nie lichwiarstwem. Czytanie umów to znienawidzona, często zaniechana czynność, która może prowadzić do problemów. Niemniej, korzystając z ofert zaufanych sieci sklepów, które współpracują z oficjalnymi bankami, jest to w miarę bezpieczne rozwiązanie. Zakładając rzecz jasna, że jesteśmy w stanie spłacić zadłużenie, a w umowie nie ma mowy o ponoszeniu dodatkowych kosztów. Te mogą stanowić chociażby ubezpieczenie kredytu, które nie jest obowiązkowe.

W większości przypadków, sklepy oferują maksymalnie do 20 rat 0% – najczęściej jest to okres 3, 6 lub 10 miesięcy (zdarzają się jednak wyjątki). O ile spłacimy należność zgodnie z harmonogramem, a więc i wywiążemy się z umowy, nie zapłacimy ani grosza więcej. Aby jednak bank udzielił nam kredytu, zdolność kredytowa to podstawa. Wbrew pozorom, mamy szansę ubiegać się o raty nawet na umowie cywilnoprawnej. Konieczne jednak może być dostarczenie dotychczasowych wyciągów wynagrodzeń oraz udokumentowanie zatrudnienia. Warto zaznaczyć, że pieniądze nie trafiają w nasze ręce, a bank automatycznie opłaca nasze zamówienie (po pozytywnej decyzji kredytowej). Zakup AGD na raty 0% nie powinien wiązać się z wydłużonym czasem realizacji, bank odpowiada zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut.

Fot. Adobe Stock/wutzkoh

W tych sklepach kupisz AGD na raty 0% – elektromarkety

Przeglądanie oferty sklepów w poszukiwaniu wymarzonego produktu może zająć nieco czasu, jednak prawdziwe rozczarowanie nadchodzi wówczas, gdy okaże się, że nie oferuje on rat 0%. Sprawdziłam, jak obecnie wygląda to w popularnych internetowych sklepach, a także jaki bank udziela w nich kredytu.

RTV Euro AGD

 • Do 20 rat 0% odroczonych na 2 miesiące lub 10 rat 0% odroczonych na 2 miesiące – pierwsza rata we wrześniu. Obowiązuje od 20.06.2024 r. do 03.07. 2024 r., przy zakupach o wartości minimum 300 zł (maksymalnie 30 000 zł).
 • Do 20 lub 10 rat 0% bez odroczenia, przy zakupach o wartości minimum 300 zł (maksymalnie 30 000 zł).

Banki udzielające kredytu: Alior Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., Bank Millennium S.A., Santander Consumer Bank S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Empik

 • Do 10 rat 0% odroczonych na 2 miesiące na wybrane produkty.

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Allegro

 • Do 15 rat 0% na wybrane produkty, przy zakupach o wartości minimum 1000 zł.

Banki udzielające kredytu: Alior Bank S.A., mBank S.A., AS Inbank, Santander Consumer Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., Smartney Grupa Oney S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Al.to

 • Do 20 rat 0% na wybrane produkty, przy zakupach o wartości minimum 300 zł (maksymalnie 30 000 zł). Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A. Więcej szczegółów pod tym linkiem.

Neonet

 • Do 30 rat 0% odroczonych na 6 miesięcy – pierwsza rata w grudniu,
 • Do 30 rat 0% bez odroczenia.

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A. Oferta obowiązuje od 01.04.2024 r. do 30.06.2024 r. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Neo24

 • Do 30 rat 0% na wybrane produkty (pewne produkty umożliwiają wybór do maksymalnie 5, 10 lub 20 rat).

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Vobis

 • Do 20 lub 10 rat 0% na wybrane produkty.

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Erli

 • Do 10 rat 0% za pośrednictwem PayU na wybrane produkty, na zakupy o wartości od 300 zł do 20 000 zł.
 • Do 5 rat 0% za pośrednictwem PayU na wybrane produkty, na zakupy o wartości od 150 zł do 1500 zł.

Banki udzielający kredytu za pośrednictwem partnera PayU: Alior Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., mBank S.A., AS Inbank, Santander Consumer Bank S.A., Smartney Grupa Oney S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Sferis

 • Do 10 rat 0% na wybrane produkty.

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A., Credit Agricole S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Electro

 • Do 10 lub 20 rat 0% na wybrane produkty.

Bank udzielające kredytu: Credit Agricole S.A., Alior Bank. Oferta obowiązuje od 04.06.2024 r. do 02.07.2024 r. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Maxelektro

 • Do 30 lub 5 rat 0% na wybrane produkty,
 • Do 10 rat 0% z odroczeniem na 3 miesiące lub bez odroczenia,
 • Do 12 rat 0% z odroczeniem na miesiąc lub bez odroczenia.

Banki udzielające kredytu: Alior Bank S.A., BNP Paribas S.A. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

AGD na raty 0% u producenta?

Zazwyczaj, gdy nie jesteśmy nastawieni na zakup sprzętu od konkretnej marki, poszukujemy ideału w elektromarketach. Nie zawsze jednak jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Posługując się swoim przykładem – kilka miesięcy temu, udało się zakupić piekarnik Electrolux aż kilkaset złotych taniej za pośrednictwem oficjalnej strony marki. W każdym popularnym sklepie jego cena była znacznie wyższa, nawet w trakcie trwania promocji. Jeśli uda Ci się wybrać jeden, bądź kilka produktów, rekomenduję sprawdzenie ich cen oraz aktualnych rabatów nawet w kilku miejscach.

Niestety gdy mowa o płatnościach ratalnych, większość popularnych firm nie decyduje się na wprowadzanie zakupów ratalnych. Wyjątków jest zaledwie kilka, w tym m.in:

Samsung

 • Do 30 rat 0% na wybrane produkty, na zakupy o wartości od 100 zł do 50 000 zł.

Bank udzielający kredytu: Santander Consumer Bank S.A., oferta obowiązuje od 21.06.2024 r. do 01.07.2024 r. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Xiaomi Mi

 • Do 10 rat 0% na wybrane produkty, na zakupy o wartości minimum 300 zł.

Bank udzielający kredytu: Alior Bank S.A., więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Fot. Adobe/Art_Photo

Reasumując, zakup AGD na raty 0% jest dość popularną formą płatności, jednak w dużej mierze dotyczy elektromarketów. Najczęściej, współpracują one z bankiem Santander Consumer S.A., oraz Alior Bank S.A., zasady ubiegania się o kredyt są identyczne. Niewykluczone jednak, że jeśli w przeszłości skorzystałeś z oferty w danym banku i wywiązałeś się ze spłaty w określonym terminie, szanse na przyznanie okażą się większe. Szczegółowe wytyczne możesz znaleźć na podlinkowanych stronach. Zaznaczę jednak, że wszystkie powyższe oferty dotyczą zakupów internetowych. Sklepy stacjonarne mogą posiadać zgoła inną ofertę lub oferować AGD na raty 0% wyłącznie online. Pamiętaj, ze każdy zakup na raty jest formą kredytu, który w przypadku braku spłaty, może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jeśli zakup AGD na raty 0% nie brzmi dla Ciebie przekonująco, zajrzyj do publikacji: Nie masz pieniędzy? Płatności odroczone – kup co chcesz i zapłać za 30 dni

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.