Szukamy zdrowych alternatyw, jak sobie ułatwić przygotowywanie zdrowych posiłków. Jedną z takich opcji jest frytkownica beztłuszczowa. Aktualnie, te z popularnych dyskontów, można kupić promocji. Ale czy to się opłaca?

Frytkownica beztłuszczowa to urządzenie, które umożliwia przygotowanie dania zupełnie bez użycia tłuszczu lub z niewielką jego ilością. Dzięki temu można przygotować smaczne i zdrowe potrawy, które z zewnątrz są chrupiące i przyrumienione, a wewnątrz pozostają soczyste. Frytkownica nie służy tylko do przygotowywania frytek. Urządzenia te posiadają zdecydowanie większe możliwości. Wbudowane programy, które automatycznie dostosowują temperaturę i czas, do przygotowania danej potrawy pozwalają na usmażenie różnych rodzajów mięs w tym także ryb czy krewetek. Ponadto z łatwością przygotujesz chrupiące warzywa, a nawet przekąski takie tak pączki, krokiety, falafele czy ciasta.

Bierzemy dziś pod lupę trzy frytkownice beztłuszczowe: marki Silvercrest z Lidla, Prime3 SAF31 z Biedronki oraz Mandine MAF1350-21 ze sklepu Carrefour. Wszystkie one posiadają regulację temperatury do 200°C, dzięki czemu wiemy, że mamy szansę przygotować różnorodne propozycje dań. Mają także wbudowany minutnik, który mierzy upływający czas. Warto jednak wiedzieć, że frytkownica Silvercrest ma 60-minutowy timer, pozostałe mierzą czas do 30 minut. To co odróżnia frytkownicę Mandine MAF1350-21 od pozostałych urządzeń, to manualne sterowanie za pomocą pokręteł.

Poszukujesz najlepszej frytkownicy beztłuszczowej, lecz masz ograniczony budżet do 200, 300, 400 i 500 złotych? Sprawdź, jakie modele znalazły się w naszym rankingu.

Frytkownica beztłuszczowa Silvercrest

Od czwartku 3 sierpnia do soboty 5 sierpnia w sklepach stacjonarnych Lidl dostępna będzie w promocyjnej cenie frytkownica beztłuszczowa marki Silvercrest o mocy 1500 W. Wewnątrz ścianki urządzenia pokryte są powłoką nieprzywierającą Ilag, co ułatwia obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Frytkownica ma czytelny cyfrowy wyświetlacz. Na panelu dotykowym frytkownicy beztłuszczowej można wybrać jeden z ośmiu programów, co daje możliwość przygotowania zróżnicowanych dań. Urządzenie ma niewielkie gabaryty 25 x 31 x 35,5 cm. Frytkownica Silvercrest wyposażona jest w funkcję automatycznego wyłączania po zakończonej pracy oraz 60-minutowy timer.

Frytkownica beztłuszczowa Silvercrest

Cena: 279,00 zł Cena: 249,00 zł Przejdź do sklepu

Frytkownica beztłuszczowa Prime3 SAF31

Frytkownicę bezztłuszczową Prime3 o mocy 1200 W można kupić w promocyjnej cenie w sklepie Biedronka Home od niedzieli 30 lipca do czwartku 31 sierpnia 2023 r. Posiada ona pojemny kosz na opiekane potrawy o pojemności 2,5 l. Dotykowy panel sterowania umożliwia wybór wbudowanego programu, jednego z ośmiu, co umożliwia przygotowanie wielu różnych dań. Jej wymiary to: 30 x 23,5 x 28,7 cm. Frytkownica Prime3 ma wbudowany 30-minutowy timer, który poinformuje sygnałem dźwiękowym o zakończonym czasie pracy.

Frytkownica beztłuszczowa Prime3 SAF31

Cena: 299,00 zł Cena: 199,00 zł Przejdź do sklepu

Frytkownica beztłuszczowa Mandine MAF1350-21

Frytkownica beztłuszczowa Mandine MAF1350-21 jest do kupienia w cenie regularnej w sklepie Carrefour i jest najtańsza spośród trzech prezentowanych modeli. Ma moc 1500 W i pojemność 3,5 l. Urządzenie wyposażone jest w dwa pokrętła, z których górne służy do regulowania temperatury, a dolne do mierzenia upływającego czasu (30 minut). Ta frytkownica ma wymiary 32 x 25 x 31 cm.

Frytkownica beztłuszczowa Mandine MAF1350-21

Cena: 179,00 zł Przejdź do sklepu

Przeczytaj także: Frytkownica bezolejowa jako zdrowy sposób na smażenie? Mity i fakty.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!