Fishbit to niewielkie urządzenie wkładane do akwarium, które dzięki połączeniu Bluetooth ze smartfonem, pozwoli na monitorowanie jakości wody w zbiorniku.

fishbit

To zabawne, ale patrząc na rozwój technologii, nawet tylko kilka lat wstecz, można doznać szoku. To co dzisiaj jest na porządku dziennym kiedyś było nie do pomyślenia. Jeszcze 5 lat temu kompaktowe aparaty cyfrowe robiły gorsze zdjęcia niż dzisiejsze smartfony. Obecnie zauważalny jest inny trend, każdą rzecz domowego użytku stara się zamienić na jej „inteligentnego odpowiednika”, czy za kilka lat stanie się to standardem, na tyle, że od samego początku będą nafaszerowane najnowocześniejszą technologią?
fishbit2

Na ten moment należy odłożyć te dywagacje na bok, ale dzisiejszy gadżet jest właśnie jednym z tych, który zamienia przedmiot, będący w wielu domach od lat, w bardzo nowoczesną konstrukcję. Fishbit, po włożeniu do wody, jest w stanie mierzyć jej pH, zasoleniem, temperaturę, a po podłączeniu grzałki, pompki czy światła do kontrolera, można sterować warunkami w akwarium praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji na smartfony.

Fishbit

Po podłączeniu się do internetu aplikacja będzie w stanie powiedzieć co należy zrobić z wodą, aby jak najbardziej zoptymalizować środowisko kolorowym rybkom. Jego podłączenie ma być niezwykle proste, a cena jednego gadżetu rozpoczyna się w przedsprzedaży już od 299$

fishbit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *