Chcesz delektować się każdego dnia aromatyczną kawą? Ekspres ciśnieniowy Saeco przygotuje doskonałą małą czarną.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej filiżanki pobudzającego espresso. Ta mała porcja naparu od razu poprawia nastrój i sprawia, że dziarsko ruszamy do wykonywania codziennych obowiązków. Ekspres ciśnieniowy zwykle wyposażony jest także w dyszę spieniającą mleko, dzięki czemu mamy możliwość delektowania się delikatniejszymi specjałami kawowymi.

Marzy Ci się taki ekspres ciśnieniowy? Model Saeco Lirika RI9840/01 wyszukałam w sklepie Empik, gdzie można go kupić za 1288 zł. Urządzenie to ma duży zbiornik na wodę i ziarna kawy, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w miejscach, gdzie pije się dużo aromatycznych naparów. To także będzie dobry wybór, jeśli lubisz przyjmować gości i cieszyć się ich towarzystwem popijając małą czarną.

Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika RI9840/01

Ekspres Saeco Lirika RI9840/01 wyposażony jest w młynek, w którym istnieje możliwość indywidualnego doboru stopnia zmielenia ziaren. Im drobniej zmielona kawa tym uzyskamy bardziej wyrazisty smak i aromat. Na pulpicie można wybrać espresso lub kawę czarną, którą możemy przygotować w kubku o większej pojemności. Jednorazowo można przygotować dwie filiżanki małej czarnej. Istnieje możliwość zaprogramowania w ekspresie ilości użytej wody i mleka, do przygotowania idealnego dla nas napoju. Regulowany, wysuwany dozownik umożliwia przygotowanie naparu w dowolnie wybranym przez nas kubku.

Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika RI9840/01

Urządzenie posiada dyszę do spieniania mleka, którą można łatwo zdemontować i umyć ręcznie lub w zmywarce. Warto wiedzieć, że spieniać można także mleko odtłuszczone, bez laktozy lub roślinne. Aby smakować cappuccino lub latte macchiato wystarczy zamienić mleko w aksamitną piankę.

To co wyróżnia ten model to na prawdę duży zbiornik, który mieści aż 2,5 l wody. Wyposażony jest on w uchwyt, dzięki czemu łatwo się go przenosi. Także pojemnik na ziarna kawy jest spory, bo zmieści się w nim aż 500 gram ziaren. Oba te zbiorniki posiadają pokrywy zamykające. Dojście do nich jest od góry. Tak duży pojemnik na wodę umożliwia przygotowanie wielu filiżanek kawy. Więc jeśli lubisz przyjmować gości albo masz w domu dużą rodzinę to ten model będzie dobrym wyborem.

Producent umieścił w ekspresie Saeco Lirikau blok zaparzający, który należy jeden raz w tygodniu wyjąć, umyć pod bieżącą wodą i po wyschnięciu ponownie zamontować. Wewnątrz znajduje się także kasetka na fusy, którą należy opróżnić i umyć po pojawieniu się stosownego komunikatu na pulpicie.

Specyfikacja techniczna

  • Funkcje: Spienianie mleka, Regulacja mocy kawy, Regulacja ilości kawy, Funkcja automatycznego wyłączenia
  • Pojemność zbiornika na wodę: 2,5 l
  • Pojemność zbiornika na kawę: 500 g
  • Wymiary 42,9 x 21,5 x 37 cm
  • Gwarancja: 24 miesiące

Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika Black RI9840/01 + kawa kraftowa Nuno

Także w sklepie Empik znalazłam inną ciekawą ofertę, związaną z powyżej opisanym modelem ekspresu ciśnieniowego Lirika RI9840/01. Otóż w tej samej cenie – 1288 zł – do ekspresu dodawana jest paczka kawy kraftowej, czyli takiej, która pochodzi z rzemieślniczej palarni.

Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika Black RI9840/01 + kawa kraftowa Nuno

Szukasz ekspresu do kawy do 1500 zł i zastanawiasz się jaki wybrać model? Sprawdź, jakie modele wybraliśmy.