Eco Monsters to niezwykły koncept małych potworków, które uczą jak dbać o środowisko. Ciekawa forma sugeruje, iż gadżet kierowany jest głównie do małych dzieci, by od początku krzewić proekologiczne zachowania. Stworki te są jednak na tyle urocze, że z pewnością przypadną do gustu także dorosłym.

Eco Monsters

Cały zestaw składa się z 4 potworków. Pierwszy to „Air Blower”, dba on o jakość powietrza w pokoju. Jeżeli będzie ono nieodpowiednie, stworek natychmiast „zacznie się dusić” informując przy tym o konieczności przewietrzenia pomieszczenia. „The Power Muncher”, bo tak nazywa się kolejna postać, to żółty, świecący wąż informujący o tym, że najwyższa pora wyłączyć urządzenie elektryczne, może być przydatny do kontrolowania czasu spędzanego przed telewizorem.

„The Water Checker” czuje się najlepiej pod prysznicem, pokazując na wzór klepsydry, jak dług można mieć odkręconą wodę podczas jednego mycia ciała. Ostatni potwór, „The Garbage Gobble” to kosz na śmieci, który po zeskanowaniu kodów kreskowych produktów, otworzy swoje usta tylko wtedy gdy wyrzucany produkt będzie nadawał się do ponownego wykorzystania poprzez recykling.

Eco Monsters

Co ciekawe, wszystkie potworki połączone są, za pomocą sieci WiFi z aplikacją dostępną na urządzenia mobilne. Finalnie, wraz z pogłębianiem się wiedzy dotyczącej ochrony środowiska (a właściwie z częstotliwością wykorzystywania ekologicznych potworków), dzieci mają dostęp do kolejnych filmików z przygodami dbających o środowisko, czterech bohaterów.

Eco Monsters

Projekt został doceniony nagrodą RedDot w kategorii Desing. Bez wątpienia jest niezwykle oryginalny, ciekawy, przyjaźnie wykonany i w dodatku uczy odpowiednich postaw, które bez wątpienia w ciągu najbliższych lat będą jeszcze bardziej przybierały na znaczeniu. Mowa o pro-ekologiczności.

Eco Monsters

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *