Okazuje się, że walizki również mogą  być „smart”. Zaprezentowana na portalu kickstarter Bluesmart, jest nieodzownym akcesorium każdego podróżującego geeka.

Bluesmart

Oczywiście całość obsługi walizki, odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety.

Pierwszym wyróżnikiem Bluesmart jest elektroniczny, zdalnie odbezpieczany zamek, który nie wymaga zapamiętywania haseł – jego kontrola odbywa się za pośrednictwem aplikacji. Ponadto kiedy walizka dłuższą chwilę nie jest użytkowana, mechanizm samoczynnie się zabezpieczy.

Bluesmart

Drugim przydatnym dodatkiem jest waga, wbudowana w rączce walizki. Dzięki temu jej podniesienie, skutkować ma wyświetleniem wyniku pomiaru ciężkości na ekranie smartfona.

Bluesmart

Nie zabrakło również funkcji dla zapominalskich – Bluesmart posiada wbudowany lokalizator GPS, współpracujący z dedykowaną aplikacją. Użytkownik zostanie zarówno poinformowany o fakcie zbytniego oddalenia się walizki, jak również podpowie jej dokładną lokalizację.

Konstrukcja walizki zawiera również wbudowaną baterię awaryjną, działającą w roli Power Banku, który ma być niezwykle przydatny w przypadku nieplanowanych, przedłużających się pobytów na lotnisku czy dworcu.

Bluesmart

Prócz inteligentnych rozwiązań Bluesmart ma być po prostu bardzo dopracowaną walizką. Za przemieszczenia mają odpowiadać 4 kółka. Zastosowany materiał to 3-warstwowy polikarbon uzupełniony o wodoodporne suwaki. Konstrukcję rączki wykonano natomiast z anodyzowanego aluminium.

Ponadto producent przewiduje umieszczenie niewielkiego panelu sterującego na szczycie walizki, zastosowanie specjalnej kieszeni na laptopa oraz upiększenie całości podświetlanymi elementami.

BluesmartOsoby pragnące wejść w posiadania Bluesmart muszą wesprzeć kampanię na portalu kickstarter.com, kwotą co najmniej 235 dolarów. Dopłacając dodatkowe 60 dolarów można spersonalizować walizkę, emblematem z własnym nazwiskiem.

Pierwsze wysyłki przewidziane są na sierpień 2015 roku.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *