DrinkMate – alkomat do smartfona

Twórcy związani z rynkiem aplikacji mobilnych, dość szybko podłapali temat alkomatów. Jeszcze w erze klasycznych telefonów komórkowych dostępny był spory zestaw gier java mających w działaniu przypominać systemu do pomiaru stężenia alkoholu we krwi. Producenci alkomatu DrinkMate, postanowili do sprawy podejść bardziej profesjonalnie. Mowa o urządzeniu które samo w sobie jest alkomatem, przy czym smartfon pełni jedynie rolę stacji do analizy wyników.

DrinkMate

DrinkMate kompatybilny jest z urządzeniami wyposażonymi w system Android. Po podłączeniu alkomatu do smartfona, odczekaniu 7 sekund, a następnie skierowaniu strumienia wydychanego powietrza w jego stronę, rozpoczyna się procedura pomiaru. Do zasilania wykorzystywana jest energia pobierana ze smartfona za pośrednictwem złącza micro USB.

Podawane wyniki wyświetlają przybliżone stężenie alkoholu we krwi z dokładnością około 0,01% BAC +/- w BAC 0,02%.  Co ciekawe, urządzenie nie oferuje bardziej precyzyjnych w tym wypadku pomiarów BrAC informujących o stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu. Skala urządzenia kończy się na 0,2 BAC – jak twierdzą autorzy powyżej tej wielkości stan upojenia alkoholowego jest już wystarczająco oczywisty.

DrinkMate

Co istotne DrinkMate to wedle zapewnień producentów najmniejszy alkomat na świecie. Jego wymiary to 4,6 cm długości i 1,6 cm średnicy przy wadze około 60 gram. Dedykowana aplikacja na system Android dostępna jest za darmo.

DrinkMate