Śledzisz świat kuchennych robotów? Thermomix i Monsieur Cuisine wyznaczaj kierunek wygodnego gotowania. Dlatego warto, abyś poznała DREO ChefMaker Combi Fryer, to coś pomiędzy frytkownicą beztłuszczową, a piekarnikiem parowym. Co w tym takiego niezwykłego?

Czym wyróżnia się DREO ChefMaker Combi Fryer

Słowem występu, urządzenia, które oferują nam chrupkę skórkę bez dodawania oleju, uzyskują ten efekt poprzez zastosowanie gorącego powietrza. Tych, którzy nie wiedzą jak działa frytkownica bezolejowa, zachęcam do zapoznania się z naszym opracowaniem.

Tak samo działa DREO ChefMaker Combi Fryer. Wykorzystuje on cyrkulację powietrza do uzyskania chrupkości. Posiada on również nieco cech robotów gotujących, bowiem posiada wgrane, dedykowane przepisy, których odtwarzanie ma być precyzyjne jak nigdy dotąd.

Absolutnym wyróżnikiem urządzenia jest natomiast zbiornik na wodę, stosowany w celu uzyskania wyższej wilgotności w komorze. System współpracuje z dedykowanym termometrem, który jest wbijany w potrawę w celu monitorowania jej temperatury. Tak skonfigurowany zestaw zapewnia dużą różnorodność osiąganych efektów oraz zapewnia idealną kontrolę przyrządzania posiłków.

Ostateczne urządzenie do smażenia beztłuszcowego? - DREO ChefMaker Combi Fryer

Jak działa DREO ChefMaker Combi Fryer

Zaczynamy od wybrania przepisu, a następnie krok po kroku jesteśmy prowadzeni przez proces przygotowywania posiłku. Takie podejście znamy z większości robotów do gotowania. Jednakże tym razem przed rozpoczęciem podgrzewania wbijemy w danie termometr. Będzie on cały czas pobierał dane i przesyłał je do urządzenia. Dzięki temu DREO ChefMaker będzie w stanie dostosować czas i temperaturę pieczenia, niezależnie od wielkości naszych składników.

Ostateczne urządzenie do smażenia beztłuszcowego? - DREO ChefMaker Combi Fryer

Brzmi to bardzo dobrze, szczególnie z perspektywy wiedzy, że wiele potraw potrzebuje zmian temperatury w trakcie smażenia do uzyskania najlepszych efektów. Podczas gdy większość robotów stosuje pewne uproszczenia i uśrednienia, DREO ChefMaker trzyma rękę na pulsie i dopasowuje wszelkie parametry samodzielnie, aby uzyskiwać powtarzalne, idealne efekty. Ciekawe i innowacyjne jest również dodanie do pieczenia czynności spryskiwania wodą. Pomagać ma ona w regulacji temperatury i zapobiec wysuszeniu oraz przypalaniu się dań.

Jak, za ile i gdzie można kupić DREO ChefMaker Combi Fryer

Urządzenie wyceniane jest aktualnie na 229 USD (około 954,62 złotych). W porównaniu do dobrej klasy frytkownic bezolejowych nie jest to odstraszająca cena. Niestety są też złe wieści. Aby można było go zamówić na kickstarter.com w przedsprzedaży, musicie znajdować się na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Wielkiej Brytanii. My niestety musimy więc na razie czekać na oficjalną premierę, która nastąpi w sierpniu wraz z dostarczeniem preorderów.

Ostateczne urządzenie do smażenia beztłuszcowego? - DREO ChefMaker Combi Fryer

Jeżeli nie chcesz czekać, to może zainteresują Cię nasze propozycje na frytkownice bezolejowe do 200, 300, 400 lub 500 złotych?