poniedziałek, 27 maja

Szukasz najlepszej myjki ciśnieniowej z Lidla, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować? Przeczytaj, co dla Ciebie przygotowaliśmy w tym temacie.

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatny gadżet, który umożliwi nam utrzymanie nie tylko samochodu w należytej czystości. Wykorzystując ciśnienie jakie generuje pompa, możemy spłukać nagromadzone po zimie brudy z kostki chodnikowej, usunąć ślady mchu z płotu lub oczyścić przed zimą rynnę z zalegających liści. To tylko niektóre przykłady, bo doskonale sprawdzi się na przykład także w warsztacie, w którym, co jakiś czas, trzeba spłukać betonową podłogę lub podczas mycia podjazdu do garażu.

Porównamy dwie myjki ciśnieniowe, które obecnie można kupić w sklepie internetowym online Lidl. Bywają także od czasu do czasu dostępne w sklepach stacjonarnych, lecz akurat teraz nie ma takiej oferty. Jedno urządzenie jest marki Parkside, a drugie Parkside Performance.

Poszukujesz innych ciekawych ofert na myjki ciśnieniowe z Lidla? Tu stale trzymamy rękę na pulsie i piszemy o najciekawszych promocjach.

Myjka ciśnieniowa PHD 135 E5 marki Parkside

Myjka ciśnieniowa PHD 135 E5 wyposażona jest w silnik szczotkowy z uzwojeniem aluminiowym o mocy 1800 W oraz aluminiową pompę, która wytwarza ciśnienie 135 bar. Uchwyt pistoletowy posiada blokadę, która jest zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Uruchomienie myjki następuje po naciśnięciu przycisku auto-start-stop na uchwycie. Duże koła i uchwyt umożliwiają wygodne przesuwanie urządzenia w wybrane miejsce.

W zestawie: uchwyt pistoletowy, lanca, standardowa dysza Vario, obcinacz zanieczyszczeń turbo, igła do czyszczenia dyszy, szybkozłączka, wkładka sitowa, butelka czyszcząca o pojemności 600 ml na urządzeniu, wąż wysokociśnieniowy oraz butelka środka czyszczącego (500 ml).

Specyfikacja techniczna

 • moc: 1800 W
 • przepływ: maks. 420 l/h
 • ciśnienie: maksymalne 13,5 MPa (135 bar)
 • ciśnienie robocze/ciśnienie znamionowe: maks. 9 MPa (90 bar)
 • zbiornik na detergenty: 600 ml
 • materiał: aluminium, tworzywo sztuczne
 • wymiary myjki wysokociśnieniowej: 24,6 x 26 x 77,8 cm
 • długość węża wysokociśnieniowego: 7 m
 • długość przewodu zasilającego: 5 m
 • waga: 7,5 kg

Cena: 489,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHDP 180 B2 marki Parkside Performance

Myjka posiada silnik indukcyjny o mocy 3000 W oraz wysokociśnieniową pompę aluminiową, która wytwarza ciśnienie 180 bar. Urządzenie uruchamia się po naciśnięciu uchwytu pistoletowego. System Quick-Connect ułatwia wymianę końcówek, co zwiększa komfort obsługi. Myjka, dzięki kołom jest mobilna, zaś wysuwana rączka ułatwia jej przemieszczanie. Warto wiedzieć, że urządzenie posiada zabezpieczenie przed włączaniem przez dzieci. Wbudowany wyświetlacz LCD na uchwycie pistoletowym informuje jaka jest obecna wartość ciśnienia.

W zestawie: dysza 3 w 1, końcówka do fug, szczotka czyszcząca oraz butelka płynu do czyszczenia (500 ml).

Specyfikacja techniczna

 • moc: 3000 W
 • wydajność: maks. 600 l/h
 • ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)
 • ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)
 • wąż wysokociśnieniowy 10 m z zabezpieczeniem przed skręcaniem
 • długość przewodu zasilającego: 5 m
 • materiał: pompa – aluminium
 • obudowa: tworzywo sztuczne
 • wymiary: ok. 34,5 x 30,5 x 67 cm
 • waga: ok. 18 kg

Cena: 1499,00 zł Przejdź do sklepu

Elektronarzędzia na sobotniej wyprzedaży w Lidlu – co kupisz taniej?

Podobieństwa

Obie myjki ciśnieniowe uruchamiają się w po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na uchwycie pistoletowym. Tylko podczas, gdy jest wciśnięty, urządzenie pracuje, co pozwala ograniczyć zużycie wody. Wygodę korzystania zwiększają regulowane uchwyty i wmontowane koła, co ułatwia przesuwanie urządzeń. Myjki wyposażone są w odpowiednie uchwyty na obudowie, dzięki czemu można wygodnie przechowywać zwinięty wąż, kabel lub końcówki. System Quick-Connect zastosowany w obu urządzeniach umożliwia szybką wymianę dysz czyszczących. Myjki posiadają pojemnik, z którego dozowany jest płyn czyszczący.

Różnice

Myjka ciśnieniowa marki Parkside Performance wyposażona jest w silnik, który generując dużą moc wytwarza wyższe ciśnienie, co zapewne przekłada się na szybsze i skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. O tym, jakie jest aktualne ciśnienie, informuje nas wartość podawana na wyświetlaczu LCD, którego nie ma w modelu Parkside. Warto pamiętać, że wysokociśnieniowy wąż jest zamontowany w obu urządzeniach, lecz ten w modelu PHDP 180 B2 jest dłuższy o 3 m, co daje większą swobodę ruchu. Myjki ciśnieniowe posiadają dyszę Vario, z której można regulować wypływający strumień wody na trzy sposoby. Jednak model Parkside Performance posiada dodatkowo dużą szczotkę czyszczącą, która nadaje się do czyszczenia dużych płaskich powierzchni.

Podsumowanie

Poszukujesz niedrogiego urządzenia, z pomocą którego szybko i sprawnie umyjesz samochód lub chodnik przed domem? Zapewne wystarczy Ci do tego myjka ciśnieniowa Parkside. Jeżeli jednak jesteś posiadaczem dużego tarasu lub balkonu to szczotka myjąca, która jest na wyposażeniu modelu Parkside Performance, zdecydowanie przyda Ci się do takich prac porządkowych. Podobnie będzie, gdy dysponujesz większym wybrukowanym podwórkiem. Wiadomo, że należy o niego regularnie dbać, by na przykład nie zarastał mchem. Wówczas praca urządzeniem, które ma wyższe parametry, będzie prawdziwą przyjemnością.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.